КАК ДА СТАНА ДОНОР ?/ КАК ДА НАМЕРЯ ДОНОРСКА ЯЙЦЕКЛЕТКА ?

  • 129 905
  • 758
  •   1
Отговори
# 15
Dive най-добре питай в клиниката дали може да се дава без стимулация, тук не знам кой може да ти отговори
след няколко дни имам среща във  клиника Селена и ще попитам те имат доколкото съм запозната банка за донорски яйцеклетки дали можеш да я дариш , ще ти пиша като се върна

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 576
http://www.maichindom-varna.com/blog.php?id=56  Ето нещо полезно и от Варна.

# 17
  • Мнения: 700
От тук всичко прочетено разбирам, че повечето са търсещи яйцеклетки, отколкото желаещите да станат донор. Рових се, но намерих информация само коя може да стане донор - да е до 35г., да е генетично здрава, да не носи заразни болести и това е. Стана ми също ясно, че подлагат жените на стимулация. Добре, какви са рисковете за донорката? Колко време е стимулацията? С какви стимуланти? Опасно ли е за здравето и живота? Явно това не се знае от хората и не е популярно, а има толкова много семейства без деца. Има също и много жени, които се нуждаят от пари. Защото каквото и да си говорим, все пак става дума за пари. За мен явно е късно, аз съм почти на 35, но ако бях разбрала по-рано за това, бих се записала, защото се нуждая от пари, а и познавам такова семейство, което иска дете. Ако се касае за стимулация от порядъка на 1-2 месеца, защо да не се подложа. Явно това са някакви хормонални препарати. НО НЕ Е ПОПУЛЯРНО, може би в България тепърва това ще се развива. Пък и нали затова са форумите - да се обсъждат нещата. Посочили сте линкове към клиники, които извършват тази процедура, но пак казвам - там не се разбира точно как става цялата работа.

# 18
  • Мнения: 1 950
Milenna, в сайтовете на клиниките не е описано по-подробно, защото стимулациите са строго индивидуални. Правят се по различни протоколи, в зависимост от конкретната жена. Една реагира по-добре, друга по-трудно. Лекарствата са хормонални препарати, които се инжектират ежедневно подкожно. Следят се с кръвни изследвания нивата на хормоните. Една стимулация протича средно между 10-12 дни, възможно е предния цикъл да се бие депо препарат за блокиране на хипофизата, това е така наречения дълъг протокол, депо препарата пречи на зараждащите се фоликули да тръгнат сами, те започват да растат чак като се включат стимулиращите медикаменти. Така лекаря контролира стимулацията и развитието на фоликулите.
Това не може да се прави всеки месец. Според мен един път е напълно достатъчен. Една здрава, млада жена при подобна стимулация би могла да дари поне 10 яйцеклетки. Риска е трудно да бъде измерен. Организмите са ни различни, за един 5 стимулации не биха били проблем, за друг дори стимулация с клостилбегит може да навлече проблеми. Всичко е индивидуално, затова и се правят изследвания, и за всеки случай се действа по различна схема, с различни лекарства и т.н.
В България стимулирано даряване на яйцеклетки обаче става много рядко, все още не е достатъчно популярно, обикновено донори стават други жени, правещи инвитро, като образуваните от тях фоликули се делят с рецепиента и рецепиента плаща опита и на донора.

# 19
  • Мнения: 700
Да, явно не е толкова популярно. Това ме учудва, че само жени за инвитро дарявали яйцеклетки ... Пак казвам, има много жени, които се нуждаят от пари и биха се подложили. Включително и аз, ако отговарях на условията. А същевременно това е толкова благородно.

# 20
Milenna можеш да станеш Донор стига да искаш не си закъсняла ако си здрава .  компенсират донорите с над  2000 лев. може и повече ако искаш ще попитам и ще ти пиша . яко решиш да се пробваш .

# 21
  • Мнения: 700
Да, нека да обсъдим това. Как става? Какви изследвания трябва да си направиш или всичко е на място в клиниката? Ти ли трябва да си платиш тези изследвания? Колко време е престоя в клиниката, колко се плаща, какво ти поемат като разходи и т.н. Можем да бъдем полезни на жени, които искат да пробват. Благодаря ти предварително!

# 22
  • Мнения: 2 584
Milenna провери в клиниката, там ще отговорят на въпросите ти, правят се всякакви изследвания, дори и генетични, и ако всичко е наред вече ти казват как ще продължи след това, стимулацията е различна за всеки, през ден се правят изследвания за нивото на хормоните, имаш прегледи всеки ден като почнеш стимулацията

# 23
  • Мнения: 2 585
Здравейте! Аз съм на 33 г., нуждая се от донорска яйцеклетка. В момента съм пациентка на д-р Тимева в клиника "Щерев" - София.
Вече 13 години се боря с проблемното забременяване. Докато преди 13 години уж нищо ми нямаше и докторите ме успокояваха с това  да се въоръжа с търпение и да се оставя на времето, то сега се оказа, че проблемът ми е сложен. През всичките тия години съм три пъти жертва на лекарска грешка, бездушие и корумпираност. От здрава и силна жена ме превърнаха в  руина, която сега се мае кой път да хване. С три  гинекологични и  коремни операции съм, много сраствания, запушени тръби, вече осакатени яйчници, силно деформирана матка и т.н. и всичко това е следствие от некадърноста  и дездушието на д-р Дамянов, АГ "Майчин дом" /цитирам името умишно/.  Сега съм пациентка на клиника "Щерев", тръгнах отново по трудният път с много надежда и вяра, че това е мястото където могат да ми помогнат. [Единственото ми спасение  сега е донорска яйцеклетка. Призовавам всички жени, които могат и искат да помогнат да се отзоват на такива като мен, защото мъката от това да нямаш дете е неизмерима. Мисля, че да можеш да дариш живот и щастие другиму е велико. Няма нищо по християнско от това да дариш живот и осмислиш два живота живота - моят и на дарителя. Оставам в чакане и много надежда, че и моят слънчев ден ще изгрее, след толкова болка, сълзи и разочарования. Ако някое момиче иска да си споделим и пишем по-лично е-мейла ми е : slance_nsb@avb.bg.

Последна редакция: пт, 01 авг 2008, 12:29 от nadejda_sb

# 24
  • Мнения: 117
Здравейте момичета, не знам дали точно тук трябва да пиша, надявам се да не обидя или засегна някой. Историята ми е следната. Имам детенце на 2г. и искаме и второ, но вече повече от година не става. Аз имам леки хормонални нарушения, които се нормализират с лекарства, но имаме и мъжки фактор. И не става непрестанно да се тъпча с хормонални препарати с надеждата един ден чудото да се случи. Показателите рално не са ни за инвитро. Не сме правили и инсеминации, нямаме финансова възможност за това. Тъй като имам едно дете доколкото разбрах не мога да кандидатствам по никакви програми. Чела съм, че понякога има жени, които решават да платят инвитро опита на такива като мен и да си разделят яйциклетките. Ако някоя от вас иска да ми разсяни какво точно се случва и как, ще й бъда благодарна. И в крайна сметка какви точно ще бъдат моите разходи. Какви са стъпките, по които се върви. Благодаря още един път предварително и се извинявам ако съм ви се натрапила в темата.

# 25
  • Мнения: 7 716
Еспоар, това че имаш дете не е пречка да кандидатстваш по програма за ин витро.
Зависи каква ви е спермограмата - ако позволява инсеминации, определено бих ти препоръчала да намериш начин.
За ин витро - трябва да отидеш в клиника по стерилитет и там да се консултираш с лекарите за донорство.

# 26
  • Мнения: 471
Ей момичета
пообяснете малко за това донорство като например
-колко време е процедурата
-болезнена ли е
и ей такива

малко или много в този сайт ставаме съпричастни към хората и техните мъки
би ми се искало да помогна на някоя бъдеща мама
Така както се описва в сайтовете на клиниките е малко кофти... как да кажа
все пак даваш нещо от себе си... някак си не мога да го дам ей така
личният контакт е по добър... да разбереш нещо за човека ей такива

аз сега съм бременна в 4-я месец, забременях напук на докторите които от 16 годишна ми обясняват че няма да имам деца
и знам колко е кофти да слушаш това

хаиде разяснявайте и ние да помагаме Simple Smile

# 27
Здравейте момичета. Аз съм на 31 години и се опитвам от доста време да забременея. За съжаление не се получава и се оказа след много изследвания, че трябва да намеря донор на яйцеклетка. Не ми се иска донорът да е случаен, избран от някоя лекарка или да чакам толкова много за стандартната процедура. Парите не са проблем за мен. Моля ви ако някоя от вас може да ми помогне с нещо и с някаква информация, може да ме намери на 0888 907 841

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Искам да вмъкна в темата, че миналата седмица видях табела на рецепцията на Майчин дом Варна че търсят донори на яйцеклетки. Плащат им и по 2 000 лв. доколкото разбрах, а отделно поемат и лекарствата за стимулацията.

# 29
  • Мнения: 98
Здравейте и от мен аз също съм от момичетата които имат нужда от донорска яйцеклетка . Много благодаря на всички които са съпричастни към нашия проблем ,Благодаря  на всички които са готови да ни помогнат като,ни станат донори и тези които вече са били . Докато ви има вас, ще има искрица надежда и за нас . Имам една идея не знам дали ще ви хареса да създадем фондация за взаимо- помощ на жени нуждаещи се от ин-витро със донорска яйцеклетка . И по този начин да се опитаме да привлечем колкото е възможно повече жени които са готови да ни помогнат . Ако имате някакви други идей пишете ги .

Общи условия

Активация на акаунт