за нослето

  • 1 303
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз ползвам помпичка когато се наложи

# 16
  • Мнения: 2 448
А как ги удьржате да не мьрдат newsm78Аз сьс паму4е едвам по4иствам нослето

Стискаме здраво.  Grinning Бебе на 2 месеца как няма да можеш да го удържиш, аз моя вече на 4 години и половина като не иска нещо се налага да го удържам и успявам за малко бебче не е проблем. Просто трябва да не се притесняваш да да действаш бързо и хладнокръвно / не с треперщи ръце/.  Wink

# 17
  • Мнения: 411
Аз ползвам Стеримар.
По две впръсквания във всяка ноздра,всеки ден преди къпане.
Малко след като съм го напръскала,киха и ако има някакви корички,сополки и тапички изхвърчат  Laughing
Но ако видя зор ще пробвам и този метод.  Peace

# 18
  • Мнения: 53
Този метод го използвам само когато тече нослето.(когато има хрема) и трябва да го почистя хубаво, за да сложа капките.

# 19
  • Мнения: 8 163
А как ги удьржате да не мьрдат newsm78
Сядам на пода, слагам я да легне на земята между моите крака, стъпалата й в посоката на моите стъпала; ръчичките - разперени, поставям под бедрата си, без да оказвам излишен натиск. Главичката е между бедрата ми и не може да се върти, а телцето е ограничено от колената и подбедриците.

Странното е, че въпреки нежния захват малката не се опитва да се измъкне. Плаче, гадно й е, че й чистя носа или й капя капки в очите, но стои. Като че ли не осъзнава колко малко й трябва, за да се измъкне. Чак като й кажа, че е готова, тогава се размърдва.

Единственият недостатък е, че методът изисква по-сериозно навеждане напред, както и фронтално осветление, за да се вижда добре в ноздрите. Понякога с лек натиск правя нослето чипо, за да видя дали не е останало нещо в него.

Ползвах тази тактика откакто Бети навърши 4-5 месеца и стана много поврътлива и по-координирана. Как ли не съм се сетила за това когато Аля беше малка?!

# 20
  • Мнения: 540
не бих използвала този метод звучи ми гадно

# 21
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
аз ползвам Стермар вършими много добра работа  Peace

# 22
  • Варна
  • Мнения: 78
Ето аспиратор направен на този принцип:
 http://family-bg.com/prX_2014.htm

А как ги удьржате да не мьрдат newsm78
Сядам на пода......
И аз използвам подобен "захват" Mr. Green! Само че, тя е легнала с изпънати до тялото ръце. Аз заставам на колене върху нея, все едно че съм седнала върху гърдите и, а главата и е между коленете ми и не може да я върти. Така слагах капки за очи и капки за нос като беше по-малка, но става и за по-големи деца! Както се казва "няма мърдане" Mr. Green!

Последна редакция: ср, 11 юни 2008, 10:26 от tara5

# 23
  • София
  • Мнения: 4 588
Ето аспиратор направен на този принцип:
 http://family-bg.com/prX_2014.htm

Аз имам подобен аспиратор на този принцип, но никога не съм го ползвала.

# 24
  • Мнения: 707
Ние бяхме със запу6ен нос от самото изписване- пръсках Стеримар и с една навита кърпи4ка лесно ги вадех. И помпи4ка ползвах, но не всеки път ''дръпваше'', а и Габи я мразеше, предпо4иташе кърпи4ката и из4акваше търпеливо да свърша. Така 2-3 месеца , по 5-6 пъти на ден, колко Стеримар изпръсках само... Оба4е я заведохме 3-4 дена на море и проблема из4езна веднага !!!

# 25
  • Мнения: 4 753
Искам да питам този метод сигурно ли е, че е безопасен???  newsm78 В смисъл, не се ли наранява по такъв начин лигавицата на носа???
Извън темата е, но се опитах да намеря отговора в Гугъл и попаднах на това....  Joy

Цитат
БЪРКАНЕТО С ПРЪСТ В НОСА Е... ПОЛЕЗНО
Вестник “Доктор”, извинете, ако смятате, че ви занимавам с глупости, но искам да си изясня един въпрос. Чувала съм налудничави теории от рода на това, че бъркането с пръст в носа било полезно за мозъка. Моля ви, напишете нещо по този въпрос.


От детството си още знаем, че не е прилично да си чоплим носа. Може да е неприлично, но се оказва, че е полезно. В съобщение на престижни английски издания се казва, че чопленето стимулира мозъчната дейност. Така че, избавяйки се от лошия навик, възможно е да сте пропуснали шанса да станете втория Айнщайн или Нютон.
Лигавицата на носа, както твърдят американските и английските физиолози, е богата на всевъзможни рецептори. Чрез тях можете да влияете върху състоянието на организма си. Например, за да се избавите по-бързо от грипа или от друга простуда, трябва просто да пъхнете пръст в носа. След това организмът ви ще започне по-активно да се бори с болестта. Но във всичко трябва да има мярка, не трябва да си човъркате носа по цял ден. Току-виж сте го загубили като героя на Гогол.

Общи условия

Активация на акаунт