Как готвите охлюви

  • 8 388
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 187
немога да ям такова нещо -едни лигави ми се струват  Sick
Най ги харесвам като ги сваря  и после ги запържа в масълце, с червено пиперче стават направо мммм...................... Peace


И аз така - хрупкави, хрупкави

а така по обяд като чета хрупкави, хрупкави чак ми се доядоха  Laughing

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Първо ги оставам в затворен съд за едно денонощие, да се изчистят добре.
Варя ги, и после само ги запичам на скарата.
Панирани също са хубави, но не ми се играе.
На мен на вкус, ми докарват на воденички Wink

# 17
  • Мнения: 5 001
След като престоят 1 денонощие....Варя,изчиствам им коремчетата и ги запържвам със зелен лук и черен пипер.Накрая наръсвам със сок от лимон и елате да видите какво мезе става.....

# 18
  • Мнения: 2 804
Варени с много подправки и след това изчистени стават още по вкусни .

# 19
  • варна
  • Мнения: 1 830
Ох,момичета,доядоха ми се още от сутринта вкусни охлювчета.Мими,не знаеш ли дали не се продават някъде във Варна или май вече изпуснах сезона за купуване на охлюви?
Скоро не съм виждала да продават, но преди месец редовно си купувах от пазара, където продават риба.Провери дано да има, ама се съмнявам Hug

# 20
  • varna
  • Мнения: 676
Да,Мими,май тази година ще мина без охлювчета.Поразпитах и се оказа наистина,че вече няма.Здраве да е!

# 21
  • Мнения: 6 017
Да,Мими,май тази година ще мина без охлювчета.Поразпитах и се оказа наистина,че вече няма.Здраве да е!
Охлюви на пролет се търсят....тогава са най- хубави. След дъждовете, които валяха тогава. Догодина ще си хапнеш  Wink

# 22
  • sofia
  • Мнения: 7 477
аз ги варя в момента  Twisted Evilи ще се възползвам от рецептите ви  bouquetЗа първи път правя #CrazyНо по4ивните дни бях в Троянско(дъждовното време)и беше фраш от охлюви Mr. GreenСъбрах за една приятелка ,която обожава охлюви .Някъде около стотина поне и си оставих и за мен малко.Дано да ги приготвя добре,4е мъжи ми и той оби4а.Оствих ги три дни да се изакат хубаво Crazyи днешния ден го запо4нах с масово убийство ConfusedБеше ми много гадно,но......

я ми кажете,белите охлюви по какво се разли4ават от другите?имаше много бели охлюви-едни голеееми ,ама мнооого големи Mr. Green
мерси моми4ета  bouquet

# 23
  • Мнения: 6 017


я ми кажете,белите охлюви по какво се разли4ават от другите?имаше много бели охлюви-едни голеееми ,ама мнооого големи Mr. Green
мерси моми4ета  bouquet
Те са много по- вкусни от обикновените...

# 24
  • Мнения: 5 001
Охлювите вече не се ядат,защото са "Квачки" ще си имат малки и може да са кисели(месото).....Само пролетта са хубави за ядене....
lavender ,дано твоите да са хубави и да си ги сготвиш вкусно.....

# 25
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Охлювите вече не се ядат,защото са "Квачки" ще си имат малки и може да са кисели(месото).....Само пролетта са хубави за ядене....
lavender ,дано твоите да са хубави и да си ги сготвиш вкусно.....

аха,ясно........

ми ,аз понеже до сега нито съм събирала,нито готвила от къде да знам newsm78Аз като видях такова нашествие там покрай реката и се сетих за мойта приятелка Hugи реших да посъбера CrazyМи,както станат-така Twisted EvilТова озна4ава ли,4е ако някой път лятото пак се озова на тази река в Троянско и има охлюви не трябва да се събират щото не стават за ядене?
Ина4е,след първта нощ престой в тенджерата  намерихме айца,някой беше излюпил.Виждали ли сте им яйцата?Като малки бели перли4ки.....

LOVE, Hug
Белите са с големина на яйца,дано наистина са вкусни.Аз оба4е само ще ги приготвя ,няма да ям Mr. Green

ей,и охлюви не бях готвила Mr. Green

# 26
  • Мнения: 5 001
Ей това ,че сте намерили яйца  ooooh! ...Това означава че са "квачки"вече....
Ами аз знам,че само пролетта се събират.После -не,ама не споря.....Просто така знам от татко....

# 27
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Ей това ,че сте намерили яйца  ooooh! ...Това означава че са "квачки"вече....
Ами аз знам,че само пролетта се събират.После -не,ама не споря.....Просто така знам от татко....

ок,разбрах Peace

# 28
  • Мнения: 6 017
Това  "квачки" ми е много смешно  Laughing
И аз знам, че се берат пролетта...малко по- нагоре бях писала за това. Според мен недей да ги ядете lavender. Остави за догодина.

# 29
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Това  "квачки" ми е много смешно  Laughing
И аз знам, че се берат пролетта...малко по- нагоре бях писала за това. Според мен недей да ги ядете lavender. Остави за догодина.


еееееееееее,поне да видим дали ме бива в приготвянето им JoyНаправих ги ве4е,поне да ги опита мъжо Mr. Green
малко офф:брахме и Па4и крак,направих го ве4ерта в неделя и бях пред дилемата дали да го ядем CrazyА сме сигурни,4е е па4и крак LaughingХапнахме го сладко-сладко,пийнахме винце.......и за4акахме да видим дали ще се натровим ShockedЛуда работа ей Joy

та така.... Embarassed
и сега до другата пролет от къде си набавяте охлюви?

Общи условия

Активация на акаунт