Ранно приучване на гърне

  • 35 693
  • 332
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 753
А защо се пуска такава тема??? Та ако мойто дете си ходи на гърне и няма проблеми, трябва да се стресна, че на 7 години ще се напикава и да го увия в памперси ли???  Има незрели изказвания, но в случая не са моите... Не мога да мисля за всички майки, които не знаят как да си гледат децата... Аз правя или не правя много неща, трябва да си мълча, за да не вземе някоя амбициозна майка да мъчи детето си...  ooooh!


П.С. Църквата не ме интересува, не съм вярваща и мястото й не е в тая тема...

# 31
  • София
  • Мнения: 3 099

Няма да те мъча повече с неясни за теб текстове...

# 32
  • Мнения: 554
Правилно или не, моята дъщеря не е акала в памперса от 7 месечна, просто започнах да  я слагам на гърнето във времето, в което по принцип си акаше в памперса и докато я сложех тя веднага започваше да се напъва и за няма и 2 мин. беше готова. Не я натискам на гърнето нито я слагам през 30 мин., слагам я най-много 2 пъти на ден и то  2-рия път е ако сутринта е  изакала едно пацулче то вечерта я свършва цялата работа. За мен този вариант е много по-добър относно хигиената на детето ми, защото не се омазва цялата с ако в памперса. Това, че моето дете ака на гърне от 7 месечно не означава, че всички деца трябва да го правят от тази възраст, всяко дете е индивидуално и се развива по различен начин, някои майки винаги намират за какво да спорят...

# 33
  • София
  • Мнения: 1 524
Поредните глупости, поне за мен. Ако авторът има впредвид насилствено приучаване към гърне - да, но да се запознае с това чудо пластмасово е направо необходимост в по-ранните месеци.

 newsm78 newsm78 newsm78

Ето защо спорим тук във форума за глупости, защо почти всяка тема се обръща на война - ние всички сме луднали от ранна детска възраст, защото са ни учили рано на гърне...............  Crazy

# 34
  • Мнения: 982
 ivonska, ставаш леко груба.Защо не ти харесва, че някой има мнение различно от твоето?
Кажи за себе си, понеже вярвам, че и ти си била приучена рано, според Додсън, де.Някакви поражения?
И какви са тези отвлечени теории за амбициозните майки.Аз няма да съм виновна, ако някоя такава реши да си затиска детето върху гърне по един час. Stop

# 35
  • София
  • Мнения: 3 099
ivonska, ставаш леко груба.Защо не ти харесва, че някой има мнение различно от твоето?
Кажи за себе си, понеже вярвам, че и ти си била приучена рано, според Додсън, де.Някакви поражения?
И какви са тези отвлечени теории за амбициозните майки.Аз няма да съм виновна, ако някоя такава реши да си затиска детето върху гърне по един час. Stop

Както вече казах, едно време и сега са различни категории. Едно време са осолявали бебетата, но вие, разбирам, сте интелигентни и не го правите, само защото тогава е имало оцелели...

Чела съм тук-там теорията за гърнето и последствията, ако е твърде рано, и я споделих. Все пак, времето и децата ще си покажат къде е истината.

# 36
  • Мнения: 4 753
Не съм осолявана, не съм мазана с мас и яйца, както и не съм омотавана като вързоп... Сега някои хора продължават да го правят, както има такива, които и тогава не са го правили.... Няма разлика между "онова" време и сега... Хората не еволюират толкова бързо....  Mr. Green 

# 37
  • София
  • Мнения: 3 099
Каквото имах да ви казвам - направих го. Който иска - ще го разбере. Който има време и енергия за дебнене, само за да реализира операция "успешно гърне" - моля! Моят син се запознава с гърнето, но ще го ползва, когато съзнателно ще може да контролира въпросната дейност със съответната мускулатура.

# 38
  • Мнения: 770
Честно казано ми омръзна да чета подобни разправии за това ГЪРНЕ. Това, което е неуспорим факт, е че децата трябва да започнат да се слагат на гърне, когато осъзнават какво правят и какво се иска от тях (след 1,5 година)! А другият факт са психическите проблеми у хора, които са "дресирани" да си вършат естествените нужди в заветното гърне от няколко месечна възраст.
В крайна сметка обаче за всеки родител си остава избора, който да направи за своето дете... Както и дали спестените пари от памперси след време няма да са десетократно повече похарчени по психолози...

# 39
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами напълно съм съгласна, че това е дресировка - при това колкото на детето, толкова и на родителя. Аз лично, когато ми се доходи до тоалетна, намирам подходяща и едва тогава си "свършвам работата". При това при нормални обстоятелства не е нужно да хукна през глава към въпросното място. Не мисля, че бебето ми има нужния контрол върху себе си, за да е в състояние да направи това.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 099
''При симптоми на енуреза /непроизволно изпускане/ е важно първо да се изключат физиологичните причини - настинка, възпаление.
Когато този проблем няма физиологична основа, е възможно да се направят някои психологични хипотези:
- стресова ситуация: среща с куче; Вашето детенце да е направило голяма беля, за която Вие или някой друг му се е скарал по по-рязък начин; промяна в мястото и начина на живот; ново дете в семейството; напрежение в градината; и др.
- ранно приучване към гърне: овладяването на гърнето е част от психичното развитие на детето. То се случва по естествен начин едновременно с развитието на говора /съставянето на прости изречения/, като варира във възрастта между година и шест месеца и три години. Овладяването на гърнето и на говора съвпада с първия стадий на проява на независимост, в който детето дава и отказва; осъзнава притежаването на нещо свое, което дава на възрастните. Или пък не. Когато едно дете е слагано на гърне преди година и шест месеца би могъл да се получи естествен рефлекс, който обаче е чисто неврологичен, непсихизиран. Но в естественото развитие е невъзможно да се прескочат важни елементи. Едно от четири деца, слагани на гърне твърде рано, на възрастта 4-6 години започва да заеква или да се напишква - симптом на нещо важно пропуснато в по-ранното развитие. ''

# 41
  • Мнения: 2 498
Против съм ранното приучване на гърне и напълно подкрепям статията Peace

# 42
  • Мнения: 4 753
В крайна сметка можем да обобщим, че един от четири мои набори или по-големи каки или батковци имат проблеми с говора и с напишкването - симптом, че нещо са пропуснали в ранна детска възраст... Може би първите седем години...  Thinking
Много е хубава статията, евала на автора, но теорията е неиздържана в действителност...

# 43
  • София
  • Мнения: 3 099
В крайна сметка можем да обобщим, че един от четири мои набори или по-големи каки или батковци имат проблеми с говора и с напишкването - симптом, че нещо са пропуснали в ранна детска възраст... Може би първите седем години...  Thinking
Много е хубава статията, евала на автора, но теорията е неиздържана в действителност...

 Laughing Laughing Laughing
Бай, бабо, да те не среща мечка!, е моят коментар към твоя коментар.

ПП. Дано това го разбра.

# 44
  • Мнения: 85
 На мен пък ми е много странно това че вреди ранното поставяне на гърне. Майка ми ми е казвала, че не съм можела да ходя, но съм си пълзяла с гърнето за да ме слага на него. Нито съм се напикавала, нито съм заеквала или съм имала проблем някакъв. Вероятно зависи как ще под ходиш към самото дете. Другото важно нещо е че сигурно съм се чувствала ужасно с онези мокри пелени  ooooh! , а сега с тези памперси то детето няма стимул да се учи на гърне.

Общи условия

Активация на акаунт