Ранно приучване на гърне

  • 35 741
  • 332
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 4 753
...детето започва да усеща, че му се ходи по малка или голяма нужда между 1.6м и 3г.

Интересно, какво усеща преди тази възраст, когато му се ходи до тоалетна... Че е гладно ли!?!   Thinking  

ти па питаш, като че ли не си прочела два реда по въпроса, егати... става дума за предварително усещане и задържане на позива. това не го могат до постигане на известна зрялост на анатомията, която според лекарите идва на около 2 години - когато почват да качват и слизат сами по стълби (има връзка със силата на тазовите мускули).

по-малкото бебе просто се изсира, с извинение, в момента, когато го напъне. за разлика от теб.


сигурна ли си?? щото съм виждала как бебе стиска и реве, докато не го издържиш или поне не му свалиш памперса... и то далеч по-малко от 2 год. възраст... иначе си права, не чета всичко по всички въпроси, няма нужда да чета как да се изсера...   Wink

# 316
  • Мнения: 1 008
Според мен детето само ще си
покаже кога е готово за гърне.

# 317
  • Мнения: 1 161
Против ранното приучване съм LaughingСега почнахме ,от една седмица да махаме памперса и то по негово желание Wink
Детето започва да казва и да иска "на гърне" от ден първи. Всяко здраво бебе има контрол над тези функции и иска да бъде чисто. От майката се иска само да му помага, докато то започне само да се оправя.

С нашето започнахме от втората седмица след раждането - той правеше всичко в легенче, щом го подканим, също като това бебе на 1 седмица!. И не виждам какво толкова неразбираемо има, това е най-нормалният подход към детето - да го разбираш. После, когато започна да сяда, продължи на гърне, без да го учим и да прилагаме "тоалетна тренировка" над детето. Какво по-хубаво от това?

Като говорим за насилване - не е ли общоприетото "тоалетно обучение", което се прилага след втората, третата годинка насилие над детето?

Последна редакция: пн, 17 авг 2009, 13:17 от Людмил

# 318
  • Мнения: 1 394
По темата-големи глупости е писал тоя писарушка /за пръв път го чувам,честно/...Ние трябва да сме значи с един куп заболявания... ooooh!...Щото аз съм слагана на гърне,откак съм започнала да сядам.Моите и двете деца оттогава ги слагам.Друг е въпроса,че колкото по-рано го сложиш,толкова по-добре-ти може и да не го хващаш да върши нещо,но поне се научава да седи на него и свиква,после към година и 5 месеца започва да осъзнава какво точно върши там,за какво служи гърнето.Когато обаче рашението е по-късно да се сложи детето-то вече има собствено мнение по дадени въпроси,опитва да се налага и е по-трудно да го накараш да седне на самото куко,пък камо ли нещо да прави.Когато това стане след годинката-в повечето случаи памперсите си ги носят до 2-3 години.Ние сме на 1 година и 7 месеца и от два месеца е без памперс и казва когато му се ходи.Сега дори се учим и на клекалото.И пак всяко дете е индивидуално,всеки човек е различен.Едни се научават без изобщо да са използвали куко,други и да сядат нищо не правят и вършат работата в гащите...много относително е и зависи от подхода на родителя към това.Също и от търпението на майката!Но това за психичните проблеми заради гърнето....абсолютни щуротии!  Peace

# 319
  • Мнения: 11
Моята дъщеря е на 1 годинка  и я слагам на гърнето,седи там 10 минути и като я дигна и й сложа памперса и го напълва а пък на гърнето не иска да ходи по нужда..Не знам вече какво да я правя.Вие как ги научихте да седят на гърне  newsm78

# 320
  • Мнения: 7 723
Явно, тя приема гърнето като столче за игра.
Не й е ясно точно за какво служи то.
Купете й дъска за тоалетната чиния.
Сутрин, като се събуди и я слагайте там.
Също и след ядене, или по времето, когато ака често.
Тя ви е виждала, че вие седите там и ще ви подражава.
Не е толкова малка вече.

# 321
  • България
  • Мнения: 757
Ние имаме успех само с голямата нужда Wink
Знам,че свършва тази работа 5 мин.,след като се събуди,а ако успея (рядкост е обаче) се и изпишва Peace
Просто съм дресирана кога да бягам с гърнето,а и след следобедния сън пак пробвам за да го изпишам,но като при вас,човека чака да му сложа памперс,за да пиша Joy
Иначе го залъгвам с играчки,за да се задържи по-продължително време на него Peace
Има време-ще се научат  bouquet

# 322
  • Мнения: 5 790
Сложих я за първи път на 2 години и половина.
Тя беше достатъчно голяма, за да осъзнава абсолютно за какво служи гърнето и какво трябва да прави на него.
Само първият път се изпусна в гащите. От тогава не е имало "инциденти".

# 323
  • Мнения: 1 219
аз съм за ранното приучаване към гърнето,но без насилие от страна на майката PeaceзА първи път я сложих на 9 месеца ,но по 1 2 пъти на ден.И сега сме така,но за мен по-важно е постоянството.Важно е всеки ден,перманентно да се слага детето,дори по веднъж,но да свиква с идеята за гърнето.Мога гордо да опровергая доста мнения и коментари и да се похваля,че дъщеря ми от около 3 месеца ака САМО В ГЪРНЕ!!!!Ака само жеднъж на ден,сутрин,но абсолютно винаги в гърнето и то пак казвам без настояване от моя страна.Просто постоянство му е майката Peace Wink

# 324
  • Мнения: 2 334
Давах и предмети които са и много интересни и които при други обстоятелства не и давам  Laughing като дистанциоони ,телефони и т.н.Седеше в началото и нищо не вършеше ,но случи ли се да се изходи започвах да я прегръщам и целувам и да и пляскам и тя започна да се радва и постепенно започна да си казва.Два месеца след като я сложих на гърне и махна памперса и сега си казва без проблем.

# 325
  • Мнения: 3 092
Махнах и памперса и яслагах на тоалетната чиния .
Сега ползва гърне когато не мога да я кача на тоалетната, защото съм заета  с брат и.

# 326
  • Мнения: 1 161
аз съм за ранното приучаване към гърнето,но без насилие от страна на майката PeaceзА първи път я сложих на 9 месеца ,но по 1 2 пъти на ден.И сега сме така,но за мен по-важно е постоянството.Важно е всеки ден,перманентно да се слага детето,дори по веднъж,но да свиква с идеята за гърнето.Мога гордо да опровергая доста мнения и коментари и да се похваля,че дъщеря ми от около 3 месеца ака САМО В ГЪРНЕ!!!!Ака само жеднъж на ден,сутрин,но абсолютно винаги в гърнето и то пак казвам без настояване от моя страна.Просто постоянство му е майката Peace Wink
Да ви кажа как беше при нас - започнахме на втората седмица, на 44 дена ТОЙ САМ НАСТОЯВАШЕ да го изхождаме. Например, ако го повиваме, а на него му се пишка, той риташе, сърдеше се и плачеше. Щом го изпишкаме той кротваше и се оставяше да го повием. Това се опитвам да обяснявам на всички - нашите деца се раждат с Естествена Бебешка Хигиена. Няма какво да ги тренираме или учим, само трябва да ги разбираме.

# 327
  • някъде
  • Мнения: 4 961
има много теми по този вьпрос, пусни тьрсачка и чети, има полезни неща Peace

аз моето момче започнах малко по-кьсно да го слагам, може би около годинка и 9-10месеца и свикна много бьрзо, не сьм се правила на маймуна, за да го задьржа на гьрнето и да го науча Simple Smile

# 328
# 329
  • Мнения: 9 471
Абе,от къде ги ровите тези теми ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт