Операция на дискова херния - 2

  • 194 086
  • 967
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 661
Софи ,

Против съм , защото ако попаднеш на някой некомпетентен масажист и с това натискане ,което упражнява , може да ти предизвика и разместване на прешлените ,спондилолистеза -  тоест изместване напред на тялото на по-горно разположен прешлен спрямо по-долния. Може да е съпроводено с травмиране на гръбначния мозък и да е налице отпадна симптоматика.  А когато  има херния на междупрешленния диск , която се е кротнала в определено положение , може вместо масажистът да я прибере , да я размести или да причини секвестрация .

А ти , мила , как си ?  Hug

# 301
  • София
  • Мнения: 2 020
Съгласна съм с това за масажиста, аз затова съм й толкова благодарна на моята рехабилитаторка, че е страхотен професионалист и си разбира от работата. Наистина имах много голямо облекчение след масажите. Особено в крака, който е все още с пареза. Аз отидох при нея с почти никакъв мускулен тонус, здраво куцаща, тръгнах си с тонизиран крак, кръвоснабден, абе с усещането, че е "по-жив" Peace
Иначе съм по-добре, придвижвам се лека-полека напред. Имам още лека пареза на крака, но в сравнение с това, което бях...

# 302
  • Мнения: 37
Елпида,
Благодаря за подкрепата и вниманието. Ще имам ЕМГ на 5 август,а през август ще ме пратят и на ЯМР, в понеделник тръгвам на физиотерапия, а до една седмица ще посетя и втори невролог. Чета ви много внимателно и  смятам да изпълнявам  съвети, още повече, че съвпадат и с моите идеи. Така де, след като излязох /излязла ли съм вече ?!/ от първоначалния шок, взех да разсъждавам. И се присетих, че ми е много необходимо да знам какво точно е състоянието  и  на шийните прешлени - на тях не им е правено нищо освен преди 2-3 год. рентген, а от миналата година ми изтръпва лявата ръка откъм малкия пръст - подсетих невроложката, че няма да ми е еднакво комфортно,ако съм обездвижена от кръста надолу и от врата надолу. И тя тогава склони на ЯМР. Сега гледам на хората в инвалидна количка, които  поне видимо са подвижни от кръста нагоре, като на щастливци. Та тогава бих могла да пиша, да чета, да превеждам, да съм полезна за сина си,да работа на компютър и още колко много други неща...Другият вариант  не е живот,поне не и за мене.
Малко "смях" - все ме питат какво съм работила,та съм се докарала до това положение. А аз съм работила като преводач,редактор  и доста други неща, но главно все от тоя род. Само че слугинажът  вкъщи ме докара дотук! Българска майка юнашка, демек. Мисля, че "белите жени" не познават толкова отблизо тези болести. Елпида, аз цял живот се гордея, че съм много яка /57кг съм/, че съм пъргавелка и не вдигах само онова,което действително ми се опъваше. Невроложката ми каза, че не е трябвало да се гордея с това. Така че внимавай с ремонтите, защото ентусиазмът може да е хубаво нещо, но умората си е умора.Много дълго стана пак.
Пак пожелавам на всички чудеса - защото ги заслужавате!Усещам, че вече прегледът на форума ми е необходимост,очаквам...

# 303
  • Мнения: 107
Здравеи те  снощи бях ме на заведение кадето предлагат само миди, мидени деликатеси, но доидоха и други познати и от там Кранево дискотека  до 4 чеса, днеска още ми се спи.  vasilen  питашеме за  Филипов  да тои оперирал една наша позната  някаде  03 месец  тази година  първо и правят операция  нагоре по гарба  някаде към плешката, така ми обесниха така го пиша. Но болките  се засилили  след няколко дена е оперирват на краста  слагат и  титанови пластини , но все имала болки  и неможела да варви , казали че , след време ще се орави  но доколкото знам вече 5 месеца  чакат да се оправи.Незнам  на доктора ли се далжи на болницата ли ако няма нужната  техника, но жената щеше да пробва и  в Плевен на там се бяха носочи ли. Немога да кажа каде е най добре за операци доволна съм от  Пирогов Габровски  всеки  сам  решава дно  има  касмет.За озоновите ми казаха сеприлагат , успешно само ако си в начален стадии на ДХ  без потузии и тн... и за исках озонова но бях много закасняла . Лек ден на всички.

# 304
  • Мнения: 2 575
marina_dimova_72 - не искам да се заяждам, но моля те, като пишеш постове, постарай се да са поне малко верни от към граматика, защото повярвай ми, доста трудно се четат и още по-трудно разбират!!!
Лек ден на всички!!!

# 305
  • Мнения: 234
Василен, линк към клиниката във Vogtareuth съм пуснал в предишната тема-1.Аз самия чакам тяхна оферта за операция /все още/ ,а мое МРТ им пратих по сестра ми, която живее в Бавария.Но както се досещаш цената е нещо индивидуално ,защото всяка диагноза е различна.Щом имам цена ще ви пиша и диагнозата си/отново/ за сравнение . Ако имаш познат с немски можеш да им пратиш имейл, дори и да им пратиш МРТ като прикачен файл.

# 306
  • Мнения: 1 100
Здравейте!
Правят ли се все още операции на ДХ по традиционния начин или всички са по ендоскопски метод вече? Съпругът ми се рови из унгарски сайтове и тук май оперират традиционно?! newsm78 Shocked Използвали някакъв метод, който засега не мога да възпроизведа, но думата "ендоскопска" не се споменава.  Разрезът бил 2-3 см, но това е най-малкият проблем.

# 307
  • Мнения: 669
Ванилия на мен неврохирург ми каза за операция с апарат за перкутанна нуклеотомия.С него разрезът бил мното малък.Прилага се и в коремната хирургия но и в неврохирургия.Той ми каза че във ВМА оперират с него .Има го и неврохирургията на св Иван Рилски.Жалко че оперираните не пишат във форумите.Докторът ми каза че при тази операция разрезът бил като точка.Но може би зависи и от състоънието на пациента.Ако няма да се слагат пластини разрезът може да бъде малък.Предполагам че е добре да е малък за да не се травмират тъканите.В ст з също оперират по традиционния начин но разрезите били значително по малки от преди.Докато в София е ендоскопския и това за което ти пиша.Не съм го пробвала но можеш да попиташ някой за перкутанната нуклеотомия.Пиша за това което съм чула ако мога да бъда полезна.Мъжът ти как е?Силни ли са болките или просто му омръзна да чака?Аз все още съм с тъпи болки в крака и кръста и много бързо се изморявам.

# 308
  • Мнения: 1 100
Благодаря ти, Aha! Hug Ще проверим. Бях чела за него, но съм забравила. Сега видях, че методите, за които е чел мъжа ми са - дисектомия, секвестректомия и флавотомия. newsm78
Болките му не са по-силни отпреди, но му омръзна да чака. След 30 сеанса иглотерапия, му казаха, че сега трябва да има пауза. Един друг терапевт, при който ходеше, му каза, че щом досега не го е оправил, значи няма да стане и му препоръча операция. Жената, при която ходеше на шиатцу е в отпуск. И в момента няма никакви терапии. Нямаме търпение да го оперират, за да му минат мъките /дай, Боже/ и да можем отново да се разхождаме заедно. Вече 2 години и половина е в доста тежко състояние и му се чудех как издържа.
А изтръпва ли ти крака? Уморяването може да е и от малкото движение. Мъжът ми като се опитва да се разхожда трябва да сяда на 20-ина метра, защото болката в кръста става нетърпима, чак пребледнява. А понякога не може да стъпи на крака си, заради изтръпването. Confused

# 309
  • Мнения: 669
Мен ме поотпуска през няколко дни.Не че болката спира просто е по поносима.Аз съм вкъщи с трима мъже и непрекъснато нещо правя.На почивки разбира се.Изтръпването като че ли беше понамаляло но днес ме боли повече и пак е леко изтръпнал.Схванат е и ме боли но май това е от стенозата на канала.Аз не познавам някой друг да търпи като мене толкова време.Непрекъснато имам проблеми.Като се замисля през всичките месеци болките ми не са спрели нито за ден.Като излезна на по голямо разтояние и аз спирам да почивам сядам клякам където намеря място.А сега е лято и болките продължават а като си припомня зимата.Явно и при мен дх са за операция.Радвам се че подкрепяш мъжа си.Така трябва.А на мен в къщи непрекъснато ми се повтаря да не се оперирам.А аз искъм да живея нормално без болки.

# 310
  • София
  • Мнения: 2 020
aha, от колко месеца са тези непрекъснати болки?  Hug

Ванилия, дръж ни в течение какво се случва с мъжа ти!  Peace

# 311
  • Мнения: 803


OK доц.Филипов къде работи в София
[/quote]

Vasilen 52, доколкото знам доцентът не работи вече в София, но трябва да се провери пак. Мисля, че работи във Варна и Пловдив, но не съм сигурна. Вече му загубих дирите.

# 312
  • Мнения: 661
Здравейте отново ,


Българска майка юнашка а  Laughing


Martom ,

Ние жените много грешим , като се наемаме да свършим и работата на мъжете . За можене можем , но това не ни се отрязява добре . И както казва твоята невроложка , изобщо не е за гордеене . Ама ние мъже имаме ли ? И нали тия мъже все жени са ги възпитавали . В момента имам двама майстори , които ни слагат тапетите .Единият направо хвърчи , а другият се мота ли мота . Днес им показвах как да свалят тапети  Laughing И нали ги гледам - дойдат да работят и се преобличат , обаче тениските ги хвърлят как да е  Laughing Направо трягедия ! Ама си е хубаво да ги гледам как тичат нагоре-надолу , а аз на компютъра  Laughing Не че и аз стоя без работа - минавам след тях с четката , прахосмукачаката , събирам свалените тапети .

marina ,

Наистина придържай се към правописа , че е трудно четем написаното от теб .

Ванилия ,

Много силни болки има твоят съпруг . Това направо е ненормално ! МЕтодите са  ендоскопски и микроскопски .Според Габровки ендоскопският метод бил за бедните . МИкроскопският е по -модерен . Мисля да отида при него след морето и тогава ще настоявам за повече подробности .


Прилагам нови линкове за дисковата херния

 1 .http://66.102.9.104/translate_c?hl=bg&sl=en&u=http://cat … YheekKGbDG671Q6Gw

2 .   гледайте горе стрелкичката http://66.102.9.104/translate_c?hl=bg&sl=en&u=http://cat … nOzKSVNFbzyw8Kmgw

3 .http://66.102.9.104/translate_c?hl=bg&sl=en&u=http://cat … LDVvO8gvP76nlo4XQ

4 . http://66.102.9.104/translate_c?hl=bg&sl=en&u=http://cat … EfWBxUO3P9L0Ri-0w


5 .  http://66.102.9.104/translate_c?hl=bg&sl=en&u=http://cat … cKvM9INEYiF_TSReg



На тези линкове има и методите ,по които се извършва операцията . 

# 313
Благодаря на всички които ми писаха и на другите разбирасе от които научавам много,

От д-р Филипов повече не се интересувам и не се ровете за него.
 Д-р Габровски знае ли някой кога преглежда в Пирогов и с предварително записване ли е?


# 314
  • Мнения: 669
Василен 52 може да пишеш на лс на Др Габровски в форума www.puls.bg.Попитай го кога е на работа.Той ще ти прати номера си.Това е др Николай Габровски син на доц Габровски.Можеш да му зададеш въпрос за консултация и последващо лечение.                                                                         

Общи условия

Активация на акаунт