Операция на дискова херния - 2

  • 194 089
  • 967
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 669
Sophsan проблемите ми започнаха през март миналата година.И от тогава все се надявам че ще отшуми.Днес за разлика от вчера ми е по добре.Не че е идеално но е значително по добре.Не знам другите колко ги боли но тази болка която усещам аз определено ми пречи да работя и да се чувствам добре.Понякога си казвам че не съм толкова зле и не ме боли много.Но като гледам хората че като вървят не куцат и не спират да си почиват а съм на 34г.Принципно съм много подвижна и жизнена.Обичам да танцувам да тичам а сега трябва да внимавам.

# 316
  • Мнения: 661
vasieln 52

Аз мога да ти дам GSm-a на ГАбровски . Ще поиска лично да те види .

# 317
  • Мнения: 669
ЕМГ поемали се от касата и колко струва да се направи?Днес в едно предаване един др каза че за периферните нерви е необходимо такова изследване.Елпида ти какво мислиш?След като има ЯМР дали е необходимо.Личния ми беше казал да си го направе но на частно.А аз не зная дори къде да отида.

# 318
  • София
  • Мнения: 2 020
Здравейте,
Днес бяхме на басейн. Избрахме такъв с минерална вода, за да мога и аз да се топна. Признавам, че въпреки това влязох предпазливо, защото ме беше страх после като изляза мокра и ме духне, да не се схвана.  Embarassed
За щастие всичко мина нормално и добре, че е така, защото аз толкова обичам водата и плуването...

Aha, предполагам всички в тази тема те разбираме как се чустваш!  Hug Дано по-бързо се оправиш! Толкова искам и аз да не се изморявам бързо, да вървя бързо като другите...Ама много ни е коварно заболяването!  Twisted Evil

Елпида, ти как си?  Hug Ремонта свърши ли? Ще ходиш ли на балнеолечение, какво реши?

Dzupo, свърши ли твоят престой в Павел баня? Ако да, чакаме подробен репортаж!  Grinning

Писанче, Ок, Марина, Асинка, къде се загубихте?  Щом не се появявате да се оплаквате, предполагаме, че сте добре. Hug

# 319
  • София
  • Мнения: 2 020
ЕМГ поемали се от касата и колко струва да се направи?Днес в едно предаване един др каза че за периферните нерви е необходимо такова изследване.Елпида ти какво мислиш?След като има ЯМР дали е необходимо.Личния ми беше казал да си го направе но на частно.А аз не зная дори къде да отида.

Да, поема се. На мен ми направиха. След кратка схватка си взех направление от невроложката. Оказа се, че в София само на 2-3 места работят с направление. Иначе, на частно, цената варира от 35-45лв. Корифей в тази област в София е доц. Ишпекова от ИСУЛ.  Peace
За балнеолечение по клинична пътека се изисква задължително и ЕМГ.

# 320
  • Мнения: 62
Здравейте отново и от мен,
бях за 2 дни В Чифлик - Троянско. Слънце, басейн с минерална вода 30 С просто разкош. Трябва да ви кача,че след като първия ден киснах 5 часа в басейна после все едно никога не ме е боляло. Лошото е, че болката започва да се обажда отново късно вечер, но поне за малко забравяш за нея. Иначе другия уикенд ще тръгвам за морето и малко се притеснявам, защото компанията сме палаткаджии и не знам дали ще ми понесе.... Особено със спането ще е драма предполагам. Откакто получавам кризите не съм ходила на палатка за да се пазя ама сега .... Ще си взема колана и всички лекарства, които биха ми помогнали и ще де надявам да не се налага да ги използвам ...

# 321
  • Мнения: 661
pisanche ,

ГЛедай колкото можеш по - малко да спиш по гръб , повече по корем . МОжеш да си вземеш някакво парче от естествена вълна да си го увиваш на кръста - не случайно мъжете навремето са носели пояси от вълна . Имам чувството ,че губерът , на който спя от месеци , оказа благотворно въздействие върху хернията ми .
Вечер болките за повечето заболявания са по -силни , защото има превключване на нервната система . Затова в началото и аз си слагах свещички предимно вечер - през деня нямах проблеми с болките .

# 322
  • София
  • Мнения: 2 020
Елпида, на мен ми препоръчаха следните пози при лежане и спане - по гръб със свити в коленете крака и на една страна със свити крака, с възглавница между краката. Или на една страна като долният крак е изпънат, а горният е свит. Когато ходя на физиотерапия и ми правят нагревки на кръста, ми слагат възглавница под корема, за да се снеме напрежението в гръбначния стълб. Мен лично като постоя повече време по корем и започва да ме боли кръста.  Hug

# 323
  • Мнения: 661
aha ,
 
Ще трябва да направиш ЕМГ , но ако можеш , нека да е по каса , защото и без това толкова пари сме издавали за лечение .


Софи ,

Ремонтът е на финална права  Laughing Вече започнахме да редим мебелите и сега пак идва моят ред с голямото чистене  Laughing Обаче все изскача по нещо - например огромният гардероб в спалнята се разглоби , направо рухна . ХАйде вади всичко от него , наново сглобяване , отново дрехите вътре . Моят мъж беше толкова бесен , че искаше да го изхвърля  :lol  Отново сменихме тапетите в детската , че бяха много гадно изкривени - първо от един наш приятел , после от единия "майстор " . Сега сме в синьо , вместо в жълто  Laughing Имам да боядисвам тераса , баня и тоалетна , коридор . Но поне оправяме стаите . Сега идва любимата ми част - купуване на нови пердета  Laughing

# 324
  • Мнения: 661
Софи , ами аз спя предимно по корем и си ми е много добре . ПО гръб не ми е много комфортно . Но нека да не е възглавница , а нещо по твърдо под краката , за да не се мачка . Има едни дунапренени възглавници - аз слагам такава понякога .

# 325
  • Мнения: 1 100
И на мъжа ми препоръчаха същите пози за сън като на Софи + по гръб. Казаха, че зависи накъде са излезли херниите. При него са навътре към тялото и спането по корем не само му е противопоказно, а и наистина така го боли много повече. Когато е вкъщи лежи на пода по гръб с крака, вдигнати под прав ъгъл на гимнастическа топка или стол. Много облекчава, ако случайно някой не е опитвал.  Simple Smile

# 326
Здравейте майки и юнаци, как е бойният дух ! Simple Smile

Аз пък тези дни прекопах три круши, секох дървета, ходих няколко км из гората на село (направих готини снимки)...мъкнах багаж, а накрая и гребна лодка. За съжаление, в нарушение на невроложката забрана, постоянно ми се налага да вдигам предмети около 10-тина кг по 2-3 пъти дневно и в общи линии съм доста непослушен пациент.
Явно не ме боли достатъчно силно, за да се спра.
Ако не знаех колко крехко е положението с дх, нямаше да правя опити да се пазя - това ме дразни най-много, не болката, нея търпях и преди.

Отпраха ми 6 инжекции дипрофос (в рамките на 2 месеца), от който наистина забравих за кръста. Като страничен ефект обаче, започнаха да ми се появяват ...цирки - малки скапани цирки по цялото тяло. Аре бегай Ице при дерматолог. Онази - "ами много ясно, че е от дипрофоса, чекай да ти минат! Виж и лицето ти е почерняло от него!". Изчаках, минаха ми, но утре пак съм при невроложката и от сега знам какво ще предпише. Дано измисли нещо друго щото ще береме ядове.

Отделно от инжекциите, поглъщам несметни количества Милгама. По предписание - 3 пъти по 2 капсули - 6 капсули дневно. От две таблетки след 2 часа в шкембето ми настава стархотно турло, нестига това ами и боли. Установих, че с една газирана вода перисталтиката ми отново заработва на 6 и за сега съм закрепил положението. Както казах горе, не съм прецизен в терапията си и на практика пия не повече от 3 Милгами дневно.

От осведомен източник разбрах, че Милгамата колкото и да е полезна има негативен ефект - организмът преустановявал производството на витамините, които тя доставя. Един вид се получава: "милгамна" зависимост. Ще се радвам да узная има ли нещо подобно и какво знаете по този въпрос?

Някой питаше за добър ЯМР - аз си правих във ВМА, не го е гледал още доктор, но според мен всичко се вижда ясно и контрастно за разлика от скенера. Ако ми остане време мога да го сканирам и пусна тук във форума.

Айде, със здраве и както казват сърбичаците - немой да се секирате!

пп. като гледам схемата на прешлените, спането по гръб ми се вижда най-благоприятната поза, за да не се натоварват. опитайте - легнете по гръб, свийте краката в коленете към тялото, гушнете ги с ръце и си напънете леко кръста - при мен веднага се получава облекчение на болката. по корем вече почти не спя...

# 327
  • Мнения: 1 100
Отпраха ми 6 инжекции дипрофос (в рамките на 2 месеца), от който наистина забравих за кръста.
Майка ми спомена за тези инжекции. Ristis, ти с колко хернии си, че ти помагат?

Отдавна ми се върти в главата едно предложение: да си направим един списък на първа страница с ник, възраст, брой хернии и откога, правена ли е операция ... Тъй като Писанчето е пуснала темата, това ще трябва да стане в нейния пост, но ако няма време, може аз /или който иска/ да събера данните с лични съобщения и Писанчето само да ги впише. Целта е по-бързо да се ориентираме в това кой в какво положение. Много станахме и аз лично все повече забравям кой в какво състояние е.

# 328
  • София
  • Мнения: 2 020
Ванилия, този дипрофос е от класа на кортикостероидите. Прави се по схема, на 7 дни по инжекция. Някои са много доволни от него, на мен лично не ми помогна.  Sad Какво стана с евентулната операция на мъжа ти?

В първия пост може да се добавя само до 24 часа от пускането на темата, така че в трета серия можем да направим такова нещо, ако са съгласни и другите.  Hug

# 329
  • Мнения: 1 100
Довечера ще се срещне с неврохирург и се надяваме да може да му назначи нов ЯМР още тази седмица. Дано да се изясни и кога евентуално може да се вреди за операция. Опитвам се да го накарам да се срещне поне с още един, но като се е вкопчил в този, макар че още не го е виждал. ooooh! Като избираше дограма събра оферти от 10 фирми, а сега като става въпрос за тялото му, среща с един хирург му стига. Confused

Общи условия

Активация на акаунт