Черен списък на хотели в Гърция

  • 90 353
  • 105
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 4 011
Интересна тема, но защо не качвате снимки на това, което ви е възмутило, и колко платихте за да останете възмутени. Аз като работеща в бранша хотели и ресторанти се радвам, че българите обикалят по Турция и Гърция, и не ни досаждат с вечните си превземки и изисквания, то не идват да релаксират, ами да си покажат тоалетите и фасоните  Mr. Green  а на плаж се ходи с грим и ланци Mr. Green  Абе голяма смешка...


С тези разсъждения на повечето хора в "бранша"р хотелите ще си останат празни не само през този сезон. Да говориш по този начин за хората, които ви изкарват заплатите е непрофесионално. Пожелавам ти да имаш възможност да отидеш поне до Гърциа, за да видиш как работят там колегите ви от "бранша".

# 46
  • Мнения: 4 785
Е като почнете с тези българи - да по-капризни са, но като плащат 200лв. нощувка какво искаме всъщност? Персонала да е недоволен от кое - от бакшишите, при мен защо не е имало оплаквания - по равно на етаж и това е реверанс към камериерките, оттам нататък аз си взимам парите за нощувка и храна, така че.... това си е чист непрофисионализъм, при все че чакаме точно българите да ни оправят сезона. Да си го говорите в офиса това - разбирам, но да го тръбите не всеослушание  и после да седите гладни и да мигате на парцали де са ви българите  #Crazy


А по темата - не мога да се сетя за един хотел в Гърция в Ханиоти точно до една църква - отдолу ресторанта лъскав, а в стаите  Sick ама бяхме объркали пътя (много пъти  Laughing) и викаме дай да преспим - леле майко, добре че беше една нощувка, че просто.... а и не мога да открия хотела в нета, пък иначе имаше претенции, аз как накарах милото да влезе там, че той е с големите капризи, ако щете вярвайте спа върху мене щото го било гнус  Mr. Green В Гърция се връщам само на о. Крит в един определен хотел, ама той излиза скъпо - такива ми ти оферти...те нямат нищо общо, аз по-добре в България да почивам, макар че лятото когато е за почивка аз работя на пълен график, та есента ми се ще да се ориентирам към топли дестинации, обаче в Гърция има много мизерии - факт!

# 47
  • Мнения: 260
Хехе, мисля, че моето изказване щеше да е непрофесионално ако го бях казала докато съм на работа, а в свободното си време мога да си дрънкам каквото искам  Wink Най-бедните в Европа да ни оправят сезона, е вече наистина сме го закъсали...  Crazy
Няма да спамя повече тук за бългаския турист, темата е много обширна и следват много продължения.... Ще потърся дали няма такава тема, там да си пиша  Mr. Green
А за Гърция, мисля, че е редно да слагате снимки, за да видим какво толкова ви е разочаровало, и каква цена платихте, с две думи- цена-качество ...

# 48
  • Мнения: 917
Тинтява Мустакатова може да кажете и хотела/ите, за да не Ви притесняваме с присъствието си  Joy Joy Joy

Аз подкрепям и вярвам на Минзухар! И също като нея - никога повече в Гърция!

# 49
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Тинтява Мустакатова може да кажете и хотела/ите, за да не Ви притесняваме с присъствието си  Joy Joy Joy

Аз подкрепям и вярвам на Минзухар! И също като нея - никога повече в Гърция!

Виж, то няма лошо да се информираме къде да не ходим, ама да се обобщава...  Naughty
От години посещавам Гърция и не съм съгласна, защото съм почивала и за 40 евро на вечер и за
150 и прекрасно знам разликата. Освен това съм била и в студио за 20 евро на легло, където всяка сутрин бабата сменяше кърпите и чистеше стаите, а вечер ни черпеше с диня и пъпеш на двора и въпреки, че не можехме да си общуваме на никакъв език , се държеше много гостоприемно с нас. Laughing Е, няма в България такова обслужване.

# 50
  • София
  • Мнения: 5 255



Хора,

чета темата с интерес и си мислех, че ще намеря полезна информация, а то какво  ooooh!
Само няколко хотела, а останалото обсъждане - кое е по-добро България, Гърция или Турция?

Дано се включат момичета, които имат опит, а не гадят и не обобщават. На 100% съм сигурна,
че има хубави и лоши хотели - надявам се тук скоро да чета само за лошите хотели в
Гърция - конкретно!  Crazy Имена, защо не е било хубаво - мръсно, лошо отношение на
персонала, малки стаи, лоша храна и т.н.  Peace

# 51
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
За съжаление аз имам доста снимки, ама не ги поствам защото съм от доволните. Щеше ми се и на мен нещо по-конкретно да видя и разбера. Все пак, в интерес на истината,  някои са споделили съвсем лаконично и ясно впечатленията си, тях ги запомних и ще ги имам предвид. 

# 52
  • Мнения: 1 668
Илио Маре - остров Тасос. Няма по-голям кошмар от тоя... Стаите бяха хубави и що-годе чисти, но с това се приключваха хубавите страни на хотела. Предплатената вечеря трябваше да консумираме до 16.30 часа, защото после затваряха ресторанта, а храна на 3 годишния ми син не се сервираше  Shocked. Искаха намясто да си плтим третата нощувка с третата закуска и вечеря, а ние бяхме платил а 3. Още много издънки имат, ама не ми се пише... От великден очаквам извинение от хотела, ама май чакам от умрял писмо.

# 53
  • Мнения: 2
"Елена" * (Elena apartments) - Керамоти, Гърция
Ако не искате да си изкарате меко казано кошмарно не отсядайте в Апартаменти "Елена" * (Elena apartments) - Керамоти, Гърция. Собственика е алчен човек, който още първата минута, като пристигнете (дори преди да сте видели стаята) ще ви вземе документите и случайно ако решите да си тръгнете по-рано няма да ви ги върне, преди да сте платили сумата за цялата резервация. А “условията”, които предлага са по-зле от най-западналите бунгала по нашето Черноморие. В стаите е мръсотия и голяма мизерия. Това, което предлага като “апартамент” (4 легла) е тясна стаичка, не по-голяма от 10 квадрата; “напълно обзаведения кухненски бокс се състои от мивка (с кранче само за студена вода), един котлон и засечени чинии от преди 30 години. В стаите въобще не се чисти, за целта в банята има оставени един вмирисан парцал, който придава същата миризма в цялата баня, с една кофа. В шкафа за дрехи има два пръста прах, така че първият ден трябва да ви мине в лъскане и чистене, ако искате да спите в що годе чиста стая. Банята е метър на метър, душа тече почти върху тоалетната чиния, а миниатюрната мивчица също е с кранче само за студена вода. В стаята спокойно се разхождат мравки и почти във всеки ъгъл има паяци и паяжини. Терасата или верандата, както я описват е една маса с три стола отпред, но ако си мислите, че там ще можете да седите се лъжете – комарите там са в огромно количество (в Керамоти има оризища и това причината там да ги има в изобилие) и нападат на рояци. За плажа в Керамоти мога да кажа, че не е поддържан има и такъв с чадъри и шезлонги, но водата не е толкова чиста, както е на други места, освен това в морето се срещат и змиорки. След описаните условия можете да разберете, защо аз лично предпочетох да си платя цялата сума, но да си тръгна. Ако не искате и вие да преживеете този кошмар не ходете в Апартаменти "Елена" * (Elena apartments) - Керамоти, Гърция, има достатъчно други красиви места в Гърция, където може да си изкарате добре.


# 54
  • Мнения: 198
``Mendi``- Халкидики ignore2

# 55
  • Мнения: 4 406
В Кавала всички хотели по централната улица са една стока, очукано и мизерия.
Е, те са 2 и 3*, ама можеше и малко по-добре.
Ако не бях на конференция там, никога не бих отседнала, пък камо ли и 3 нощувки, както стана

# 56
  • Мнения: 211
Момичета, много съжалявам, че не открих темата по-рано!

Преди два дни се върнахме от Гърция, бяхме в коментирания по-напред по страниците Вилижд маре 4*.
Ако бях прочела постовете на минзухар, със сигурност нямаше да запазам в този хотел.
Агенцията, която ни го препоръча горещо като "много подходящо място за семейства с деца",  се казва Балкантурбокс. Това беше първата и последна услуга, която ползвам от тази фирма. Не, че хотелът беше толкова отчайващо лош, но съм на мнение, че не бива да се лъже за условията. Пък аз ще си преценя устройват ли ме срямо цената или не.

Хотелчето изглежда доста добре на снимките, а цените им са поносими - 108 евро за двойна стая на база all inclusive. Отрекламираха ни услугата "кошница за обяд", според която получаваш обяд и напитки, ако решиш да не прекараш деня в хотела.

Ще се опитам обективно да обясня какво не ни хареса в хотела:

1. Извън населеното място е, на километри няма нито магазин, нито аптека, само хотелското магазинче, в което малкото стока е на двойна цена. Ако искате да се поразходите някъде, то трябва да използвате колата си.
2. Настаниха ни в едно апартаментче, което е точно като снимката на минзухар , намираше се под стълбите, гледката ни беше стената им. Много нисък таван, недостатъчно осветен, абе усойно и сумрачно помещение. Първоначално ни бяха дали ключ за друга стая, с палми и трева пред нея, широка тераска и може би щеше да ни е по-приятно там, но момичето от рецепцията запъхтяно ни настигна, изтегли ключа от ръцете ми точно пред вратата и съобщи, че това е стаята на други хора, а ние сме..... елате, елате... а, ето тук под стълбите. Разбира се, обясних, че не ми харесва, тя се разсърди и каза, че ще уведоми мениджъра. Съпругът ми обаче каза да си мълчим, защото е видял ужасни двойни стайчета и може нарочно да ни напъхат в някое такова. Затова отиде и им каза, че ще останем в това.
3. Няма достатъчно места за паркиране, обикаляме полянките и дебнем някой да тръгне, за да му паркираме на мястото.
4. Вечер топла вода няма. Два пъти къпах детето с чисто студена вода. Едната вечер мъжа ми беше решил да отиде гол и насапунисан на рецепцията и да пита къде е топлата вода, ама го обърнахме на смях и го разубедих.  Grinning
5. От агенцията ни казаха, че всяка стая си има чадър и два шезлонга на плажа- не е вярно. Ако не ставате в шест, не се надявайте на шезлонг. От друга страна не ви и трябва, защото плажът не става. Дори и за едно къпане не става - много камъни, мръсен, тесен... нищо общо с прекрасните зелени води в които плувахме на други плажове. И между другото там при зелените води имаше доста семейни хотелчета, тип студия на мноооого по-ниски цени, на крачка от прекрасното море.
5. Храната беше доста лоша и еднообразна.  Била съм и в други хотели в Гърция и храната е била винаги безупречна и разнообразна. Тук направо се чудехме какво да ядем, гледаш уж много храна, а на вкус ужас. Пример: салата от моркови, зеле и майонеза + горчица и... много захар или пък пържена баница с картофи. Напитките силно разредени, бирата имаше цвят на бледичък ябълков сок. Много ентусиазирана отидох на бара и си поръчах един безалкохолен коктейл. Голям смях падна, защото барманът извади едно като душ (от него излизат всички сокове, които си поръчате и представляват вода с различен цвят боя) и започна да натиска безразборно копчетата с недписи на различни плодове. Съответно изтече едно ужасно на цвят и още по-ужасно на вкус питие от вода и различни боички.
7. Басейните нямаше кога да ползваме, защото работното им време беше от десет до шест, а ние по това време не бяхме на територията на хотела, а търсехме заливчета, на които да плажуваме като хората.
8. Кошницата за обяд се оказа истинска изненада за нас  Grinning Дават ни найлонов плик с три кутийки (защото сме трима) и три малки мин. води. Отваряме кутиите и какво да видим - четири тънки филийки хляб, филийка кашкавал и резен шунка, кутийка с масло и с мед, едно яйце и един развален портокал. А на всичко отгоре, трябвало да се поръча до осем вечерта, иначе оставате гладни за обяд. Единия ден се прибрахме след осем и се опитаха да ми обяснят, че съм закъсняла. Рецепционистката каза, че не може да ми помогне, да се разбера с управителя на ресторанта. Той пък каза, че си имало правила и не можел да ми приготви храна, щом е минало осем. Каза да дойдем на закуска и да се наядем много, като за цял ден. Питах го може ли да накара детето да се наяде като за цял ден. Много се ядосах, защото в крайна сметка не плащаме за полупансион и си държах на своето. Накрая позволи да вземем малко хляб, кекс и баница.

За какво още ни излъга агенцията:

Казаха ни, че всички безмоторни спортове са безплатни. Това много ни зарадва. Оказа се, че са безплатни, защото не са налични. Но ако си носите топка, то спокойно и безплатно можете да играете с нея. Ако ви кажат, че има водни колела - не вярвайте! Същото важи и за интернета, не мъкнете лаптопите си.

Е, стана доста дълъг пост, но се надявам много хора да прочетат и да не ходят в този хотел. Отношението към туристите е лошо, определено има прекрасни места и хотели в Гърция, но това не е от тях. Ние въпреки всичко изкарахме добре, защото обичаме да обикаляме с колата и всеки ден бяхме да различен плаж. Но според мен не е това идеята на хотел от затворен тип, на база all inclusive. Няма значение дали 108 евро са много за нас, малко за тях или нормално за лошо обслужване. След като са преценили, че толкова струват тези и тези услуги, ами нека да са на нивото на четири звезден хотел.



# 57
  • София
  • Мнения: 6 559
Леля Ог, за мен беше много полезно. Бях го заплюла преди да прочета постовета на Минзухар и да затвърдя дистанционното си впечатление след твоя.  Hug

# 58
  • Мнения: 211
Биби, ние с мъжа ми много обикаляме и сме били в много хотели и хотелчета. Смятам, че преценката ми е обективна. Не мисля, че се дължи на афект, защото ние изкарахме една много хубава, макар и кратка почивка, въпреки неудобствата в хотела. Но никога не бих отишла пак в този хотел и не бих го препоръчала на свои познати. И един съвет (ако нямаш нищо против), където и да отседнете, носи си машинка за комари и спрей.

# 59
  • София
  • Мнения: 6 559
И един съвет (ако нямаш нищо против), където и да отседнете, носи си машинка за комари и спрей.
абе аз винаги влача, особено сега заради бебето, ама ми е странно това, дето пишеш, защото нас комар в Гърция не ни е хапал. Ходим все в края на август- началото на саптември.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт