Черен списък на хотели в Гърция

  • 90 356
  • 105
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 559
Ох...притесних се... Преди дни се върнах от прехвалената Турция и определено няма да се върна там.
off topic: Ерика, що така  Rolling Eyes, може и на л.с. да не спамим тук

# 31
  • Мнения: 505
Друго си е да си предубеден. Родните боклуци по-хубаво миришат. Кривите физиономии на родните хотели поне можеш да ги напсуваш на чист български. А като отидеш в Гърция, остава ти само да се чудиш защо ние живеем като свине.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 4 014
Ерика, и аз си мисля, че от родното по-хубаво няма ...
Но като са ревнали всички Гърция и Турция ...

с това не съм съгласна - тук е много по-скъпо, персонала те гледа лошо ако си българин, а в Гърция и Турция си изкарваме доста по-приятно.

# 33
  • Мнения: 212
Мисля, че темата е за Гърция - да не оспамваме - имам представа какви са цените на хотелите и тук и там и качеството, което се предлага за тези цени, но за това сме хора - всеки харесва различни неща.

# 34
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Сори, но явно не съм попадала за своите 31 години на кофти обслужване или скапан хотел на БЧ. Може и да съм късметлийка, но това е положението.
За Гърция нищо не мога да кажа, но като чета темата...се подготвям за лошо прекарване.
Аз лично на море ходя най-вече, заради самото море, а в Турция беше безобразно, за разлика от тукашното, това имах предвид.

# 35
  • Мнения: 1 561
alexova  към теб ми беше въпроса  Simple Smile
 
 
А за Океанията какво мислиш?


>Лични впечатления нямам, на ви препоръчвам Сани!

# 36
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Ерика, освен тази тема за черен списък, има и още една тема, посветена на Гърция, в която можеш да прочетеш и много добри отзиви, даже най-вече добри. Така че не настройвай предварително негативно. Много е важно наистина къде ще попаднеш, но това го има като риск за всяка точка от света. Аз не мога да се включа с хотел за черен списък, защото винаги съм си изкарвала страхотно в Гърция, даже след седмица пак натам отиваме. Ние пък обратното - не желаем да стъпваме на нашето море, само лоши неща мога да каже, изключвам Албена, само там бих отишла от нашето Черноморие. Но наистина за едно и също нещо всеки човек ще каже различни неща.

# 37
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Между другото не трябва да се забравя и разликата в стандарта ни. Може би очаквате, че ако отидете за 50-100 евро на вечер на хотел, това ще да е голям лукс  Naughty Да, ама не! За Гърция това е просто сносен хотел. Ако плащате над 300-500 евро на вечер, тогава може да имате основание да се оплаквате. Да не говорим, че лукса в Гърция е много по-скъп - нощувки за 1000 евро и нагоре.

# 38
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
По принцип е така. Аз за себе си стигнах до извода, че ако искам да отида на луксозен хотел, с ултра ол инклузив няма да отида в Гърция. Може би и там има такива хотели, но ще са страшно скъпи. Аз ходя в Гърция заради природата, визирам Халкидики, там си намираме малки къщи , които предлагат студио, без навалица, без лукс, но чисто и приятно, с градина, барбекю, собствен плаж, тишина, птички, селцето е цялото от малки къщи, някои каменни, без коли, без музика...и всичко това за средна цена от 50 евро студиото на вечер. По принцип същото търсим и тук в БГ, когато пътуваме...изключително рядко избираме скъп хотел, освен ако не сме решили да си правим спа-глезотии. Иначе търсим хубави къщи, които си наемаме, например в Медвен открихме една невероятна къща, която я предпочитам хиляди пъти пред всеки един хотел. Но  и на хубави хотели съм била, просто типът прекарване е различен. В Тунис например не мога да си представя да не съм в хотел, и то луксозен с ултра ол инклузив. Но Турция и Гърция правят различен тип туризъм - едните залагат на огромните хотели, другите на наемането на апартаменти и вили. Но и в Турция има много места по крайбрежието, където можеш да си наемеш квартира, има и страхотни закътани плажове и къмпинги, не е само Анталия и 10-етажните хотели. 

# 39
  • Мнения: 2 673
http://www.mabely.com/
НЕ ходете в този хотел.
1. Няма излаз на плаж, най-близкия е на около 20-25 км. намира се в безлюдно място, наблизо няма магазини, аптека и пр. Няма транспорт, единствената връзка със света ще ви е или рента кар или собствена кола.
2. Цената не отговаря на това което всеки очаква.
3. Нелюбезен персонал, който ще гледа да ви мине по някакъв начин.

ПП наблизо има единствено чукари, морето го гледате в далечината, сякаш за да ви успокои че все пак го има...Величествената осанка на хотела ярко контрастира със стадо кози, които надничат зад телената ограда, така както вие ще надничате ако не сте с личния си автомобил.

# 40
  • Мнения: 260
Интересна тема, но защо не качвате снимки на това, което ви е възмутило, и колко платихте за да останете възмутени. Аз като работеща в бранша хотели и ресторанти се радвам, че българите обикалят по Турция и Гърция, и не ни досаждат с вечните си превземки и изисквания, то не идват да релаксират, ами да си покажат тоалетите и фасоните  Mr. Green  а на плаж се ходи с грим и ланци Mr. Green  Абе голяма смешка...

# 41
  • София
  • Мнения: 6 559
Аз като работеща в бранша хотели и ресторанти се радвам, че българите обикалят по Турция и Гърция, и не ни досаждат с вечните си превземки и изисквания, то не идват да релаксират, ами да си покажат тоалетите и фасоните  Mr. Green  а на плаж се ходи с грим и ланци Mr. Green  Абе голяма смешка...
Много елементарно обобщение за всички почиващи български туристи  Rolling Eyes . Ако ще обобщаваме - същото може да се каже и за руснаците и румънците, почиващи и по нашето черноморие, и в Турция, и в Гърция. Защото и този контингент започваме да губим... за съжаление или не.
Единствено си права за снимките - с 2 ръце съм за. Аз лично като предявявам "претенции и изсиквания" винаги ги подкрепям със снимков материал

# 42
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
. Аз като работеща в бранша хотели и ресторанти се радвам, че българите обикалят по Турция и Гърция, и не ни досаждат с вечните си превземки и изисквания,

жив пример за ГОЛЯЯЯЯЯЯЯМ НЕПРОФЕСИОНАЛИЗЪМ.
Жалко, че в БГ само такива останахте  ooooh!

# 43
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Интересна тема, но защо не качвате снимки на това, което ви е възмутило, и колко платихте за да останете възмутени. Аз като работеща в бранша хотели и ресторанти се радвам, че българите обикалят по Турция и Гърция, и не ни досаждат с вечните си превземки и изисквания, то не идват да релаксират, ами да си покажат тоалетите и фасоните  Mr. Green  а на плаж се ходи с грим и ланци Mr. Green  Абе голяма смешка...

Пример за сбъркана професия.  ooooh! 

# 44
  • София
  • Мнения: 7 990
Извинявам се за отклонението от темата.
Тинтява Мустакатова, много грубо изказване. Туризмът е сфера на услугите. Ако ги няма тези хора с изисквания и превземки, както ги наричаш, няма да има и туризъм. Това е разковничето, което убягва на много български хотелиери и ресторантьори. Не можеш да третираш клиента като ходещ портфейл с отпадъчни елементи, без право на глас.
Неслучайно на гърците и турците българчетата им закрепват сезона, ама на нашенци кои ще са тези при това отношение...

Общи условия

Активация на акаунт