Re: М & БИ - 72

  • 16 572
  • 283
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 502
добро утро!
мерси за закуската. ние си закусахме с малката и сега играем. тоест тя играе, а аз наблюдавам да не сгази лука......
а нашия тати също е много зает. верно това положение не е от много отдавна- 3 или 4 години, но аз доста нерви тръшнах по този повод. все работи до късно, на празници хич не го търси.....отначало много се впрягах, виках, тръшках се, ама вече не чак толкова. сега като съм с малката и той гледа малко по-рано да се прибере. но така или иначе вниманието му е заета с тази пуста фабрика....и на мен ми е много трудно да си кукувам сама, но това е.......
сега чакам нашите да дойдат и после със сетра ми заминаваме на плаж. майка ще гледа Ивето.  grinning039

# 211
  • Мнения: 110
Добро утро! Как сте, милички! Аз тук уча и се забавлявам - всмисъл не ходя вечер да се моткам, а например снощи до 11 часа вечерта разучавахме "театрален форум"... това е една от техниките в Театъра на онеправданите -на Аугусто Боал: дава възможност за съпреживяване и "поставяне на мястото на другия". Така се разбира, че "христоматийните решения" - "защо не направиш/постъпиш еди-как си, ако си - напр. просещо дете, полиция, социален работник, любовница...., обикновен преминаващ по улицата човек"... Пак казвам - това касае обществен проблеми, а не кой къде го боли да кръшне или да разпали жарта далеч от семейното огнище. И се работи така - "публиката" - останалите хора, могат, втърсене на решения да кажат "върни се там, където.... полицаят гони детето!", искам са сменя полицая,,, и вместо да го гоня, ще попитам ...... еди какво си, тогава "детето" трябва да импровизира... може да казва само "пари, пари, пари" или да не казва нищо.... В 11 и нещо вече бяхме уморени много и си легнахме и след малко продължаваме пак.  Този "Театър на онеправданите" се използва като метод на работа в 50 страни.   

Обаче докато аз съм си играла на живот/театър, чета сега, че една новодошла /елито май беше/, си играе и тя... Какво да ти кажа? Трябва ли изобщо нещо да ти казвам! ДА, "Животът е един!", колко удобно, нали, и колко вярно. И в ТОЗИ живот ти имаш съпруг, деца... Запознала си се с някой преди 5 месеца, по скайп /това хубаво/, отишла си на посещение - да седмица ли беше - добре.... Макар че кое му е добрето - то за теб добре, но пак казвам -съпруг, деца, вашите роднини.... и тук ей така правя  newsm78 newsm78 ТИ, прие неговата религия....заради него или заради себе си.... колко знаеш за нея? Не ме разбирай грешно ... може пък и да знаеш.... и от една седмица - ДЕМО ВЕРСИЯ заедно... разбрахте, че сте един за друг?  

Щяла си да затвърдиш английския с египтянин, учител по английски.... Ми що не иде в Британския Съвет, да беше дошла в Корпуса на Мира, мисията на Световната Банка - там англоговорящи бол, някои от екипа са /сме/ разделени поради работата си в 8 от 12-те месеца на годината и пак не се чудим къде да се задяваме, понеже разделите са сложно нещо и за 2-те страни: и за жената, и за мъжа. Не знам е родителите ти какво са работили - сега пък защо и тях намесвам, защото, жено влюбчива, ако си дете на моряк или работата на единия родител е изисквала много отсъствия и е НЯМАЛО интернет тогава, а когато се обади баща ти от някое пристанище или пише писмо е радост..... няма как да не си забелязала как настава смут, когато той - бащата- се върне след 9 месеца на рейс и как се стъписва, ако малкото му момиченце е вече порастваща девойка ... и размера на дрехите вече не е същия, и прическите - различни, музиката... и ти, с 2 деца, вместо да се опиташ по-добре да "държиш" кормилото, си тръгнала на някъде, да приемаш чужда религия, да се виждаш ежедневно по скайп и да пишеш лиеси.

Как ще имаш "нещо като религиозен брак" без да имаш граждански и развод тук?  Значи имаш 2-ма мъже.... така излиза... Ти промени историята на човечеството!

Съпругът ти заради вас /семейството/ ли работи толкова много и усърдно? Какво получава в отговор на това.... в дадената ситуация?

Виждаш душата си в неговата: замъглили са ти се стъклата на рационалните/ разумните очила  ..., след време децата и мъжът ти какво ще видят? Че са излъгани.

Не съжалявам за нито една дума, която написах досега. Не съм така мека като останалите 2 мами, които са ти отговорили, а на пръсти се броят и пътите, в този форум, когато съм имала остър език. От това, което пишеш, не те приемам и като човек с религия като моята.... понеже де да знам дали знаеш, но в Исляма са важни намеренията.... Ти си приела Исляма  newsm78 newsm78, но не постъпваш ТАКА.

Не те и съдя, понеже не съм аз да съдя, но тъй като си се разприказвала гледам, си викам и аз да помисля на глас по темата. Според мене, не знаеш какво правиш.

Магде, така се развам, че Яси прегръща.... а спомням си аз, че не обичаше да раздава целувки.

Хайде, мили мои мами - самотни или със съпрузи наоколо.... лек ден. Много прегръдки от мен! 

Послепис, марси, не я съдя тази дама 1234 /дано това не е указател за пътите, в които смята да се омъжи/... вече ставам жлъчна, не й затварям вратата. Кой знае какво се е случило ... ние варненки си казвамеи думата "тумнало", че не е попитала някой си какви ги върши. А ти, жено влюбчива, преди да цитираш Библията, както ти е удобно, се върни мааалко и прочети 10-те Божи заповеди.  Никой не те упреква и не хвърля камъни- просто някои неща от описаното от теб са нелогични и нереални... хайде да го кажа - трудни за разбиране. С това аз слагам край на темата - поне за мен.

     
              

Последна редакция: сб, 14 юни 2008, 12:10 от akhyal_katya

# 212
  • Мнения: 502
ех Кате чета и ти завиждам малко- за Банско и мероприятията.
а къде са всички останали? в събота винаги е вяло през деня май.

# 213
  • USA
  • Мнения: 2 159
Добре дошли  Мариума и Елито 1234  bouquet
За случая на Елито за съжаление нищо хубаво или насърчително не мога да кажа,затова ще си замълча.
Само два въпроса,защо първо не се разведе преди да се ожениш пак и каква толкова беше причината за спешната церемония?Може да не ми отговаряш ако не искаш,аз питам съвсем добронамерено,но си мисля,че хора които дори и безумно да се обичат,дори да са съвсем свободни и без деца пак си правят някакви планове преди да се обвържат с брак,а вие за една седмица и готово,че даже и смяна на религия.Лелеее,ако аз бях в такава ситуация сигурно 5 години щях да мисля и премислям.Пак да кажа не те обвинявам и осъждам,всеки знае себе си.
Хари,децата вече трета година ще прекарат лятото в Бг,а ние искаме,как да не искаме да си ходим с тях,но засега не можем по независещи от нас причини.Тях обаче не мога да ги спра да отиват,колкото и да ми е мъчно,тук просто лятото няма какво да правят,а температурите достигат до 50 градуса.
Тони,честито за Никол,а ти ще я видиш ли скоро?Тарик изглежда много пораснал с късата коса Heart Eyes
Теди,хубава закуска,ще си взема,въпреки,че след малко ще си лягам.О,и благодаря,че си сложи фотото,много даже си симпатична,а едната сладка близначка точно на теб прилича,да!
Манел,радвам се да те видя,скоро четох едни твои рецепти и ти се възхищавах  chef
Елисиниа,много поздрави на морето от мен,не съм го виждала вече 9 години Cry
Деси,още не съм направила сладкия салам,занимавам се само с куфари и багажи.Един куфар ми трябва само за обувките на щерката ooooh!Добре,че брат й хич не е капризен за облеклото.

П.С.Кате Марок сега прочетох написаното от теб и се подписвам под него и аз,но не посмях да го напиша преди малко.

Последна редакция: сб, 14 юни 2008, 09:58 от SkyBlue

# 214
  • София
  • Мнения: 18 151
Катето Мароки смело изрази на глас всичко онова ,което почувствах, прочитайки поста на Елито и което поради моята смотаност се посвених да напиша..Нека само й кажа, че аз имам три деца на  възраст, когато имат най-голяма нужда да бъдат и с двамата родители..Но за жалост през последните 2 години , притиснат от битието и желанието да осигури всичко необходимо на децата си, нашият тати 12 месеца в годината е на 1000 км от нас.. SadТова прави ли го лош, не е ли жертвата именно в името на децата?!И въпреки това човек намира решение, пътуваме ние, пътува за кратко и той - само и само да бъдем заедно..Дали и твоят мъж, осигурявайки финансово благополучие за теб и децата ви, не прави същата, май силно недооценена от твоя страна жертва?!А дори и да не е така, ти най-добре знаеш, какви са отношенията ви, намирам, че постъпката ти е своево рода предателство към децата ти..Катето е права и за религията, дано знаеш за какво става дума..

# 215
  • Мнения: 177
Добро утро девойки.Нещо хич не можах да спя тази нощ, а и това скапано време направо ме изнервя.Още не съм оправила бъркотията по комп. от децата и ми се губят букви и знаци.Оставям мъжа ми да види какво става .а аз излизам с майка ми .че днес е задушница.Хубав ден на всички  bouquet.

# 216
  • Мнения: 0
"Но като постоянствуваха да Го питат, Той се изправи и рече им: Който от вас е безгрешен, нека пръв хвърли камък на нея."

# 217
  • Мнения: 74

Добро утро мили арабелки.  bouquet
Мила Ели,не искам да те съдя,но искам да разбера дали и чувствата на въпросния мъж са толкова силни като твоите.Не трябва да правиш нещо толкова голямо-като това да смениш религията си.Този мъж ,ако наистина беше толкова вярващ ,никога нямаше даже и да си помисли да има връзка с омъжена жена.Този религиозен брак,който сте сключили е не само невалиден,но и голям грях.И не знам защо е бил нужен,може би само за успокоение на душата ви,че сте на прав път.Още не е късно-осъзнай се и се върни към това да бъдеш майка и съпруга,защото чувствата не са вечни.Пак ти казвам,не те съдя,а само мога да те посъветвам.

# 218
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Така е Ели , аз затова замълчах , защото не съм безгрешна , но това не означава , че почти 20г не се питам , ами  ....
Направила съм избора си , не си позволявам да мисля с "ако" , макар , че ме напъва често , нямам и деца , но смятам , че като съм дала клетва на един мъж , то е за цял живот .
А в последно време си мисля , дали Господ не ме изпита и аз не издържах изпита ....многократно ?!?
Опитвам се да се реванширам и преоценявам стойностите и се надявам на милостта на съдбата .

Добре си ни дошла !   bouquet

Не се сърди , че реагираме бурно , за момичетата  семейството е свещенно , създадено и обгрижвано с много компромиси и борба с външния свят , а такава борба ти предстои и на теб , ако смяташ да останеш с любимия . Приготви се боецо , ние сме нежната артилерия , която светкавично ще смъкне гарда и ще те прегърне , но другите.....мале мила ...да те изядат жива , ще е най-малкото .
Жертви те чакат и то огромни , много добре отвори разума си и затвори сърцето , когато решаваш окончателно какво да правиш !  Hug

Остани с нас , не бягай , имаш нужда да споделяш , а ние ще сме насреща да те изслушаме , макар и да сме малко шокирани !



Последна редакция: сб, 14 юни 2008, 11:14 от Другарче

# 219
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
добро утро! какви са тези отровни стрели и захлопнати врати в темата? моми4ета, приемете хората такива каквито са, те са тук за да полу4ат съвет, не да се критикуват за минали грешки! приемете ги и им дайте разбиране, отворете книгата на мъдростта ви и не ги отблъсквайте!няма перфектни, няма без слабости, разни сме по съдба , по усещане, по мироглед, по знания, по характер или 4увства!бъдете емпати, схтрашно е важно за да разбереш то4но другия, а не да преценяваш от собственото си аз! или от общественото прието!
елито, предполагам си ми около моите години, щом са ти тийнс децата! знам какво е зает със своите проблеми мъж!при тебе е даже в пъти по зает,4е му е пе4еливш бизнесът! мисля, 4е ти просто имаш нужда от нещо да запълни бездната! не те съдя,не те критикувам ,опитвам се да ти помогна с  разяснения и съвети! така е и правилно! острите постинги не дават нищо полезно, не показват разбиране и съпри4астие, дори сред арабите го има това, недейте си затваря о4ите! под една или друга форма вси4ко що е 4овешко си го има!
на мене ми направиха две неща впе4атление:
1.приемането на исляма
2.имате временен религиозен брак, про4утият брак за една нощ, тоест, докато се консумира и е за оправдание пред бога, 4е сексът е законен!
така да отворя малко портата,4е да стане ясно на вси4ки заблудени! ислямът не се приема за един ден, даже да кажаш думите три пъти и да подадеш ръце, това не е,4е го приемаш! ти си оставаш пак християнин, не е толкова лесно да извадиш една религия от душата на някой само с  няколко думи! тези думи, които те правят съпри4астни със съпруга ти, за да не живеете в храм, 4е бог  ви гледа и ви приема за семейство! дори гражданският брак в арабските страни си е традиционно религиозен и се 4ете молитвата и се казват думите! и какво това прави ли ни мюслим!
някой яко я е опетлал и не й е казал кое ,какво и защо и ако няма такива като нас или информирани да отварят о4ите, и да обясняват- за какво сме се събрали ние тука, за кафето и манджата!? newsm78
дайте да обясняваме, да съветваме и да подкрепяме хората в темата! от незнание, непознаване и неприемане на разли4ните сме на хала,  да ни мислят за какви ли не останалите, 4е сме приели да сме съпруги на араби!

# 220
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
mariuma --   Heart Eyes Hug  bouquet   Радвам се да те видя при нас ! Забелязала съм те в една друга тема и съм истински щастлива , че ще се "запознаем" на "моя" територия  Laughing  Ти си причината да се зачета и да се нахъся да направя нещо по един въпрос , който  ...уф ..много ми тежи ! Дано не съм те смутила , като отпочнах така , вярвам , че с много от нас ще има какво да си кажеш . Повечето имаме една мечта , а тя така трудно се постига . А , ако не е тайна , ти до къде стигна или я заряза , ако ти е много лично не ми отговаряй и извинявай !

По въпроса за децата - наложи се с нас да заживее на 17г дъщеричката на моята най-добра приятелка (починала) . Изобщо не знаех как да се държа ... Започнах приятелски , ама много скоро ни се качи на главите - то не бяха глезотии, превземки , обидни думи . Обърнах на  строгия , родителски тон , когато е важно по отношение на здраве и сигурност , учене и т.н. , бях приятелка по отношение на споделяне , празници и канене на приятели и подобни и нещата си дойдоха на мястото .
Смятам , че трябва да прецениш спрямо децата , все пак . В моя случей съм се водила по нейното поведение и съм заемала адекватна позиция . Зодия овен , кво да го правиш , иска му се да те бучне с рогцата и да си прави каквото и се иска , да ама не !  Laughing








Марси - обичам те ! Щастлива съм , че си ми приятел ! Винаги намираш верните думи ! Чувствах , че независимо от прегрешението ми ти винаги ще ме гушнеш !!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Последна редакция: сб, 14 юни 2008, 11:48 от Другарче

# 221
  • Мнения: 333
Здравейте момичета!  Hug
Да ви се похваля, че много съм радостна...преди малко се прибрах от университета доволна....взех си и последния изпит с петица.  Flutter И вече съм спокойна.

Добре дошли на новите момичета - Елито и Марюма!   bouquet

Ели, в трудна ситуация си наистина. Подкрепям написаното от Марси . Не е морално това, което си направила по принцип, но е човешко. И не всеки би те разбрал какво ти е. 99% от момичетата от тук не одобряваме подобни връзки и постъпки, не бихме се впуснали и ние самите в такава авантюра. Аз съм твърде неопитна за да ти дам някакъв съвет по въпроса, понеже съм още на 22г. Но помисли добре първо кое точно го няма в твоя мъж, че го потърси в друг? А и даже да си влюбена в египтянина, той като "праведен мюсюлманин" нямаше да допусне да има връзка с омъжена жена и то деца. Според Исляма и много голям грях омъжена жена да изневери на мъжа си. НЕ МОЖЕШ ЕДНОВРЕМЕННО ДА СИ ИМАШ ДВАМА МЪЖЕ!!! ХАРАМ Е!

Не ми е ясно при някой практикуващи мюсюлмани , уж мн праведни и с чиста вяра правят всичко по китаб и така както е писано, но не си използват акъла и ума.....Това, което пише в Кураан Ал Кариим го прилагат в живота си буквално както пише там без да използват разума си. А Исляма е религия на знанието и разума.

Марюма Аз мисля, че е достатъчно да се държиш с уважение и без да пренебрегваш децата на съпруга ти. Със сигурност не можеш да заместиш по никакъв начин мястото на майка им, но най-важното е според мен да се грижиш за тях като свои деца.   bouquet

Тони Да  е жива и здрава малката Никол!   Simple Smile

Марси Това на подписа ти : " Един приятел ми каза, че че всяка раздяла, ме приближава до човека, за който съм родена..."
много ми хареса. Много позитивно!  Heart Eyes

# 222
  • Мнения: 2 804
Привет дами !
Дезерт , браво !  bouquet Все така напред в живота .
Добре дошли на новите момичата ! Hug

# 223
  • София
  • Мнения: 18 151
Marsy, споделянето на противоположно  мнение не е отровна стрела..Ако си чела в първия си постинг към Елито, аз най-сърдечно й се извиних, ако съм я засегнала с прямотата си..Споделих, че всички сме хора различни, реагиращи по своему..и натъртих ,че това е само моето мнение.Просто отвътре ме глождае съмнението за точността и истинността на чувствата на въпросния египтянин,ако той е религиозен, първо не би се съгласил на подобен брак, второ би й дал време да опознае исляма и чак тогава да го приема.Това не е стъпка, която можеш да предприемеш просто така..И да права си, идеята на този форум не се свежда до поднасянето на кафенце и разменянето на рецепти, а до нещо по-значимо, а имено получаването на подкрепа, съвет, мнение, съпричастност от хора, запознати с бита, традициите и религията на арабите.В тази връзка просто си позволявам да я посъветвам добре да помисли, тя си знае най-добре как стоят нещата, но продължавам да мисля,че децата стоят на първо място..И още веднъж се извинявам, ако съм звучала остро..Не е било  с лошо Peace/color]

# 224
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
теди,  Peaceто4но исках да се избегнат мненията още в на4алото, а да се подготвим с информация и да я сведем във вид  да се разбере правилно и след това да търсим решения и възможности, да даваме ценки и съвети!жената е достатъ4но объркана,с отрицание на поведението й, ще я отблъснеме, а не това е идеята на темата! Sick
още умувам в една тема пак с мюсюлмани намесени, как да се преборя разумно с даването на мнения, а не на помощ! някои видяха колко са негативни там! можете да си представите, ако я пусне тази тема в дом и семейство какво я 4ака, не е изядена, и нас ще изядат бг фанатици!
аз мога роман да напиша не само за съмненията ми в египтянина- мотиви и подбудите , но и в цялата процедура  ,на която е била подложена, къде осъзнато, къде не и без разбиране, жената! така,4е поред на нещата и решенията! само едно нещо мога да кажа, след една определена възраст, децата излизат от семейството и тогава тя остава сама с бездната пред себе си! ако някой знае за какво говоря, нека да се изкаже адекватно и да й даде идея какво да прави после с живота си!нека по4нем оттука или ,ако искате от египет, няма проблеми?  Hug
другар4ето ми то, готви се, да се видим! ако не ги организирам варненки, голям срам за варненското арабско лоби!  Crossing Arms ooooh!
моми4ета  Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт