Проблем!

  • 2 864
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Премерването с ехограф не е особено прецизно.  А и никога не знаеш кога точно си забременяла. Добре е в края на третия месец да направиш една фетална морфология /или там както се казва, за да се разгледат всички важни органи и тяхното функциониране/.
Фолиевата киселина нито ще помогне, нито ще навреди. Тя има отношение към твоя организъм и здраве, а не на бебето. Бебетата имат уникалната способност да изсмукват всички важни за тях неща от тялото на майките си и да си набавят всичко необходимо. Лошото е, че ако не поемаш достатъчно пълноценна и разнообразна храна, ще бъде ощетен твоя организъм.


Абсолютно подкрепям  Peace

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Задължително се консултирай със още един или двама лекари!И сина ми изоставаше първо с 2, след това с три седмици, по изчисленията на двама доктори.Но се роди доносено бебе, просто беше по-слабичък.Дано всичко е наред при теб

# 17
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Я се консултирай с друг лекар.
Няма проблем да си пиеш ФК, аз за 1-ви път чух за нея когато отидох на лекар.
Дано всичко е наред с бебчо Praynig

# 18
  • Мнения: 242
Първо нормално е да има разлика в размерите.
 второ възможно е да е т.нар."кухо яйце" или има плод ,който до определен момент се развива и след това спира,не е най-точното обяснение,но ако има пулс ,значи няма от какво да се притесняваш
 и Трето най-добре иди на лекар и не си вкарвай излишни глупости в главата Peace
 и да пии фолиева киселина може само да помогне отколкото да навреди Peace
 Успех Hug

# 19
  • Мнения: 173
1. Пии фолиева киселина
2. Нормално е разминаването, не се притеснявай
3. Потърси и второ мнение
 Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 521
Спокойно в рамките на 2 седмици, доколкото знам не е проблем. И моята беба беше така. При мен цикълът беше на тридесет и....дни, та не беше ясно кога е станала работата  Wink Разбира се, че може да си забременяла по-късно. А за фолиевата е хубаво да се пие още преид да стане бебето Peace
Не се притеснявай всичко ще бъде наред  Peace

# 21
  • Мнения: 1 674
потърси задължително и второ лекарско мнение!!!

И вземай фолиева киселина! Peace
Да не повтарям другите,бих казала същото.

# 22
  • София
  • Мнения: 17 592
Всичко е възможно. Ако не знаеш кога ти е овулацията, изчакай 2 седмици и отиди отново на лекар. По възможност и на друг. И не се плаши предварително.

Фолиева киселина се пие до края на 3тия месец.

# 23
  • Мнения: 1 671
Отиди пак да го видят след една седмица и задължително потърси второ мнение.
Задължително пий фолиева киселина! Peace

# 24
  • Мнения: 352
Не се притеснявай излишно!

Ето как и мен бяха изплашили "лекарите": В деня преди термина ми отиваме със съпруга ми на последен преглед преди раждането при акушерка.Спокойни,щастливи,очакващи бебенцето.И изведнъж акушерката изпада в истерия-че съм изглеждала,сякаш съм в 7-ми месец!Как било възможно никой да не ми обърне внимание досега?Вика нейна колежка,(която сигурно 3 пъти преди това ме е преглеждала),и я пита какво мисли.Онази също убедена,че нещо не е наред с растежа на бебето.Веднага звънят в болницата и ме пращат на анормален ултразвук!
През това време познай какво ли не ми мина през главата!Даже съпругът ми взе да ме успокоява,че не ми били изчислили правилно термина и сигурно наистина съм била в 7-ми месец!
Е,Слава Богу,всичко си беше нормално и 6 дена по-късно родих момиченце-2982 гр.

Относно фолиевата киселина-аз не съм пила,но си я набавях чрез храната.Например в спанака и други тъмнозелени зеленчуци има достатъчно съединения от групата на фолатите,от която е и фолиевата киселина!

Само бъди спокойна и се консултирай с различни специалисти,при необходимост!

Успех!  Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 4 588
Възможно е да си забременяла по-късно, възможно е и ехографът да не е точен. Консултирай се и с друг лекар и продължавай да си пиеш фолиевата киселина.

Успех! Hug

# 26
  • Мнения: 585
И при мен беше така, дори с повече изоставаше, защото бях забременяла по-рано, но вече и сърце си има и си расте, нищо че малко по-малко не мисля, че е проблем, изчакай още 15-20 дни и задължително ако искат да ти правят аборт търси и второ мнение.
Но не мисля, че ще е нужно Simple Smile  bouquet

# 27
  • Мнения: 9 814
Фолиева киселина пий задължително.
А за бебето се консултирай с поне още двама лекари.
Бях в същата ситуация като твоята. До края на бременността водеха бебето с две седмици назад. Родих съвсем нормално бебе 3200 гр.

# 28
  • Мнения: 1 196
Стискам палци всичко да е наред  Praynig   и пиши после    Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 324
Наистина може да си забременяла по-късно, ако цикълът ти и на 30 или 3 и няколко дни. Стискм палци! Фолиева киселина задължително пий.

Общи условия

Активация на акаунт