Кога сложихте обички на бебчетата си?

  • 2 314
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 472
На Ина и продупчих ушите на 10 месеца. Дори не разбра за какво иде реч Grinning Като малка мнооооооооого исках да нося обеци и майка ми ме заведе да ми дупчат ушите, когато бях на 4-5г. Имам отвратителен спомен от тогава и затова взех решение вместо детенце. Пък то ако иска да не носи нищо - дупките ще си зарастнат.

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Вие кога го направихте и плакаха ли бебенца?

Когато тя сам пожела! Малко преди да навърши 2г. като дадохме ценен пример на щерката на лулуто - Инка(маслинка)  Wink

# 17
  • Мнения: 5 299
Kакви са тези неща за личната свобода-МНОГО СЕ съмнявам че има момиченца които НЕ биха искали да носят обички-и едва ли ще се разсърди като порасне че съм и пробила ушите-няма нищо лошо в това  да искаш дъщеря ти да изглежда добре-мисля да я заведа като стане на 6 месеца поне...няма да чакам до годинката Joy

# 18
  • София
  • Мнения: 888
Ние сме още малки,но нямам търпение да порасне малката да и сложа обеци. Вие кога го направихте и плакаха ли бебенца?
Аз й сложих като беше на два месеца и половина - на благовещение:)Малката не усети нищо. Даже не се разплака. Много майки са на мнение,че децата им трябва да поискат да си сложат обечки като порастнат. Не го подкрепям, защото всяко момиченце иска обечки, а е много по - болезнено като са по -големи. Сега аз ще й казвам, чв се е родила с обечки Mr. Green

# 19
  • Мнения: 507
Виждам, че тук се формират две основни мнения -за личната свобода на детето и за желанието на майката. Тази дилема стои и пред мен. Съгласна съм и с двете стани и не мога да реша,.......а ми се иска и на мен да и сложа обички..... Thinking

# 20
  • София
  • Мнения: 6 182
На ме пък ми се иска да сложа обички и не съм фен на личната свобода Mr. Green Обаче ме е стрх, ако е прекалено малка да не ги дръпне и да си нарани ухото или в детската градина, някой ден, да и ги дръпне друго дете докато играят. Знам, че има мънички, които прилепват за ушето, но все пак може някъде да се закачат. Я мамите с опит да кажат нещо по въпроса за тези мои страхове.

# 21
  • Мнения: 4 915
Аз съм от майките, които ще изчакат с обеците, докато детето порасне и само пожелае.
Освен това не смятам, че едни обички ще я направят по-красива, отколкото е.  Flutter
Всъщност за мен е по-важно да избягна евентуални усложнения с пробиването на ушичките, а и неволни наранявания - ако беба си дърпа ушите, или когато поотрасне и почне да си играе с други деца...

Няма за къде да бързам отсега. Безопасността на първо място, после - свободата на детето само да пожелае, след тях - суетата.  Laughing

# 22
  • Мнения: 644
Смятам за 1-вата й годинка да ги пробия.Много ми харесват бебоци с обеци newsm81 newsm81 newsm81

# 23
  • Мнения: 138
Привет много беше гадничко когато излизах на разходка с децата и двечките са облечени еднакво розово и ме спират и питат момиче и момчели са таикато едното има малко косичка и повярвате на 11месец не издаржах и им сложих обеци.  Grinning Grinning

# 24
  • Мнения: 421
Ами на пъпа що не им сложите отсега...какво ще се мъчат като порастнат...и на езика може...абе дупчете дето сварите....докато му е времето, че детето току виж отказало да е такваз "красавица" като порастне...
И какво се заблуждавате, че не ги боли...и че после щяло повече да ги боли...боли ги също толкова само дето сега не могат да си кажат...
А, пропуснах...може и да ги боядисате и понакъдрите малко, все пак малко буклички за кефа на мама не са излишни...то това бебе ли е, кукла ли е???

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Ами на пъпа що не им сложите отсега...какво ще се мъчат като порастнат...и на езика може...абе дупчете дето сварите....докато му е времето, че детето току виж отказало да е такваз "красавица" като порастне...
И какво се заблуждавате, че не ги боли...и че после щяло повече да ги боли...боли ги също толкова само дето сега не могат да си кажат...
А, пропуснах...може и да ги боядисате и понакъдрите малко, все пак малко буклички за кефа на мама не са излишни...то това бебе ли е, кукла ли е???
О, забравила си а споменеш за татусите - вечно актуални са Mr. Green
Чакам да дойде Октобер Фест и ще и лепна една на дупето  Joy

# 26
  • Мнения: 197
И какво се заблуждавате, че не ги боли...
Ами не се заблуждавам изобщо, защото моите уши са пробивани по същия начин и то като доста голяма, така че имам ясни спомени от процедурата и последствията. И те са, че изобщо не боли. На дъщеря ми ги пробих преди около месец, т.е. на година и 11 месеца.  Изобщо не проплака. Също така говори много добре /и постоянно/, така че съвсем ясно щях да разбера ако я боли. Беше много горда и постоянно седеше пред огледалото и ги показваше на всички.  Ако не й се носят обеци, когато започне да решава сама, нека си ги махне.

# 27
  • Мнения: 5 299
Ами на пъпа що не им сложите отсега...какво ще се мъчат като порастнат...и на езика може...абе дупчете дето сварите....докато му е времето, че детето току виж отказало да е такваз "красавица" като порастне...
И какво се заблуждавате, че не ги боли...и че после щяло повече да ги боли...боли ги също толкова само дето сега не могат да си кажат...
А, пропуснах...може и да ги боядисате и понакъдрите малко, все пак малко буклички за кефа на мама не са излишни...то това бебе ли е, кукла ли е???
Идеята ми се струва много добра smile3501-а и на бебка много ще и хареса newsm68

# 28
  • Мнения: 6 323
Не съм пробивала ушите на щерка ми... Нямам нищо против обеците - ако пожелае, ще й сложа. Тя е вече на 7 г. и досега не е изявила такова желание.

На мен лично не ми харесват обеци на бебета... след втората-третата година Ок, но по-рано... не ми харесват. Разбира се, всеки си има различни разбирания и вкус, който има желание и му харесва - да слага на детето си.

# 29
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Не съм пробивала ушите на щерка ми... Нямам нищо против обеците - ако пожелае, ще й сложа.
Toже.

Общи условия

Активация на акаунт