какво е това на поискване-моля обяснете

  • 1 142
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 614
Съжалявам, че има обидени и недоволни от постинга ми - не това беше целта!
ДА се водиш по детето е най-доброто, което една майка може да направи. Акцента беше съвсем друг - това, че кърмата не се усвоява за 3 часа, а за в пъти по-малко!  Peace
И че не се натоварва стомахчето - това е!
Все пак, след като се усвои кърмата има и период на засищане, нали - от това и по-дългите интервали.  Peace
Поздрави!  Peace

# 16
  • Мнения: 373
mustaine, на поискване значи, че ако детето ти НЕ ИСКА да суче на 1.5 часа-кърмиш на 3-4 часа, когато бебето пожелае. Това, което си описала в предишния си пост
"При моите храненето на поискване само ги изнервяше,защото когато им дам примерно след около час след хранене гърдата,то се започва едно въртене реване и стискане но уста.Значи просто неискат.А като си дойде третият час без проблеми си хапват.Даже в началото в родилният дом се чудя аз защо не яде при всяко бутане в устата,а то се било нахранило просто."
показва, че самото дете те е водело. Но децата са различни, майките също. Ако аз се бях опитала да спазвам 3-часов режим трябваше да дохранвам. Затова и има реакции на твоя пост. Да, има и други деца които просто си огладняват на 3-4 часа. И това е също толкова нормално, колкото и факта, че други деца искат да сучат на всеки час-два, или дори по-често. Моето дете е сукало по 12 пъти на ден (понякога и повече) но пък наддаваше по кило и повече на месец. Значи все пак му е стигала кърмата Grinning

Точно това което си позволих да одебеля е и моето мнение. Peace
Понякога ми липсва дар слово.Прави сте ,че децата огладняват по различно време-навярно защото хапват малко и после пак искат.Примерно вашето може да хапва едно количество,което е на половина на количеството на моето-примелно казвам.И съвсем нормално ще хапва по-често,защотот количеството е друго.Така си свиква от началото.Но както и вие писахте само мина на режим 3-4ч.През останалото време само се успокоява на гърдата ,а не се храни .
Много добре сте посочили-детето води
правда_z няма обидени,просто винаги се набутват библиотеките като веществени и доказуеми средства,а не се взима в предвит опита на майките.Има неща,които не се отнасят за всички деца-повечето неща,които са написани са просто условни и ориентировъчни. WinkИзвинявам се ,че съм пропуснала акцента аз не съм ви разбрала точно.

Приятен ден

# 17
  • Мнения: 8 242
Здравейте,
И ако детето се кърми 12 пъти на ден според мен не му достига кърмата и се опитва да си набави повечко.Затова и стимулира повече.
Не ме упреквайте, че не съм чела.Аз ако не съм чела няма да изказвам мнение нали  Wink

Не съм сигурна колко не му е стигала кърмата (въпреки, че и аз така си мислех).. Първия месец порастна с 2 кг и 7 см.. И ме къпеше поне 1 път дневно буквално с литри мляко  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 373
Здравейте,
И ако детето се кърми 12 пъти на ден според мен не му достига кърмата и се опитва да си набави повечко.Затова и стимулира повече.
Не ме упреквайте, че не съм чела.Аз ако не съм чела няма да изказвам мнение нали  Wink

Не съм сигурна колко не му е стигала кърмата (въпреки, че и аз така си мислех).. Първия месец порастна с 2 кг и 7 см.. И ме къпеше поне 1 път дневно буквално с литри мляко  Rolling Eyes

Понеже явно съм неразбрана ще дам пример. Embarassed
Аз ако хапна едно доматче след няма и час пак ще съм гладна и ще си хапна два домата след няма и час пак ще си хапна и така ще си овеличавам докато се нахраня количеството.
Но ако си хапна две кюфтета с пържени картофки ще съм се заситила и след има няма 5-6ч може и да хана пак нали така.
Същото имах предвит-детето хапва малко и затова иска по-често да се храни.Не коментирам общото хранене и наддаване-то е  ясно ,че ще си набави необходимото за организма и 40 пъти да яде-но ще хапва по-малко отколкото ако яде само 7пъти.
Сега се надявам да сте ме разбрали ,защо подкрепя спазването на режим,но в никакъв случай да се държи детето гладно докато дойде точният час-отново условно в началото на три часа да се храни ,а не при всяко проплакване Rolling Eyes

също така не одобрявам така любимата на всички пауза от 6ч-да е задължителна.

# 19
  • Мнения: 422
благодаря на всички които ми отговорихте,съгласна съм че всяко бебче е различно и всяка майка има  собствен подход,важното е бебчетата да се хранят и да са здрави дали под режим или когато те пожелаят,при мен определено засега трябва да я будя иначе не се знае кога сама ще го направи пък и гърдите ми се препълват постоянно,може би това е резултат че е все още мъничка.

# 20
  • Мнения: 2 070
Моето дете може би чак като навърши месец месец и нещо започна да си създава само нещо като режим... Преди това спеше по много, но не съм си помисляла да я будя. Имало е моменти, когато спи по 6 часа да кажем. За сметка на това до към втората-третата седмица седеше по 40-50 минути на гърда, явно си задоволяваше рефлекса. Постепенно и тя и аз създадохме нещо уж като режим на ядене и спане, а сученетата се регулираха като време - 5-10мин и не помня вече накрая как беше.
Щом наддава и пелените са мокри - вс е ок. Никога не съм правила и контролни кърмения, само консултациите по веднъж в месеца, когато детето видимо расте няма нужда според мен от това.

# 21
  • Мнения: 191
Напълно съм съгласна с майките, че бебенцата трябва да се кърмят на поискване(кърмата се разгражда много бързо, все още имат много малки стомахчета, понякога са просто жадни), но   храненето на поискване важи само за новородените. Първия месец храних дъщеря си 10/12 пъти на денонощие. Много често просто си поспиваше на гърдата ми и не се наяждаше, и така след около 40 минутно "кърмене" ревваше, че е гладна и процесът кърмене започваше отново.
Когато малките бебенца поотраснат вече се научават да сучат по-добре, нахранват се по-добре, стомахчетата им събират повече храна, започват да издържат повече време между храненията и общо взето след 1ия месец повечето вече ядат под режим, който те са си изградили: на 3 или 4 часа. Мен лично педиатърът ме посъветва след 1ия месец да спрем с храненето на поискване и да въведем някакъв режим и така и направихме. Не сме имали проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт