подсъзнанието може всичко

  • 236 742
  • 810
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 187
Eх, момичета пак започнахте да търсите извън себе си. Пирамиди, заклинания, амулети и т.н.
Най мощния уред за постигане на желанията ви се намира между ушите.
Не давайте силата си на някакви предмети!

# 541
  • Мнения: X
ivangp, аз мисля, че когато човек използва и външни средства, пак ефекта се постига с с най-мощният уред, който се намира между ушите   bouquet  bouquet. Просто явно понякога имаме нужда и от нещо външно, някакъв ритуал, това създава по-голяма сигурност. То не наврежда
Може да навреди, ако човек много се вторачва в детайлите и се безпокои правилно ли е направил всичко , тревожи се излишно и т.н. Или ако е убеден, че ако не направи целия ритуал и желанията няма да се изпълнят.
Лично аз, ако правя такъв някакъв ритуал и предварителни приготовления , съм поо-спокойна, че всичко върви по план и се справям.  Simple Smile

# 542
  • Мнения: 187
Именно, сами си създавате зависимост от нещо което не ви е нужно.
Ами ако утре си в ситуация в която не можеш да изпълниш ритуала или ако няма пирамида наоколо? Тогава поради собствената ти вяра/невяра и ограничения които сама си си наложила най-вероятно няма да материализираш желанието си, не защото е невъзможно, а защото ти самта ще се съмняваш че без ритуала ти то няма да се сбъдне, няма да се сбъдне толкова бързо или ще се сбъдне наполовина и т.н.
Нали това е идеята на тази тема да повярваш в себе си и в собствените сили, а не в силата на нещо извън теб, каквото и да е то. (Дума, жест, молитва, човек, предмет, бог и т.н.)

# 543
  • Мнения: X
Да, така е   bouquet
Просто обясних защо го правим.
Простичките неща са най-правилни, знам.

# 544
  • Мнения: 3 069
Здравейте.
Все още съм на 6-та страница от темата и вече съм много заинтригувана.
Много силно впечатление ми направи това, че Вината, Страха и Гнева действат толкова самоунищожително.А пък аз имам проблеми и с трите.
Записвам се.

# 545
  • София
  • Мнения: 38 811
Прочетох само малко от темата.
Точно тази книга не съм я чела.
На мен лично много ми помогна "Силата на твоето подсънание".
Ще следя темата.

# 546
  • Мнения: 10 717
Относно зависимостите и вярата в пирамиди, заклинания, амулети и т.н. си мисля следното - не бива да ги отхвърляме с лека ръка. Защото по принцип никой до сега не е доказал  какво именно поражда събитията и между неща, които нямат очевидна и логична причинно-следствена връзка, би могло да съществува връзка от друг порядък и естество. И такава съществува! И тук съвсем не става въпрос за елементарен мистицизъм. Юнг доста е писал по този въпрос.
Затова е най-добре разумно да избираме в какво да вярваме  Peace

# 547
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Аз знам за себе си, че имам нужда от помощни средства и стимули, защото си имам недостатъци или по-точно неща, върху които работя и още не съм достигнала някакви супер нива на мисловен контрол. Ако бях, сигурно нямаше да съм тук.
В крайна сметка всичко опира да едната гола вяра.

# 548
  • Мнения: 187
Mijjjka,
Щом хиляди хора са имали резултати без пирамиди(и всякакви други помощни средства), значи е възможно и без тях и те не са причината за събитията, нито връзката. Ако бяха нищо нямаше да стане без тях. newsm78
Всеки път когато някой ми изложи нова теория аз винаги си мисля:
Има ли примери от живота които опровергават тази теория?
Ако има, значи теорията не е вярна. Thinking
Примери за хора материализирали желанията си без пирамиди колкото искаш. Примери за хора нематериализирали желанията си с помоща на пирамиди също.
Явно разковничето не е в пирамидите.

# 549
  • Добрич
  • Мнения: 5 464
Желанията могат да се материализират и без пирамидите, но пирамидите имат научно доказано много силни енергетични свойства / с пропорции на Хеопсовата пирамида /. Така, че не виждам защо да не може  подсъзнание и пирамида да работят заедно за постигане на определена цел. Възможно е резултата да се ускори при съвместното действие.

# 550
  • Мнения: 2 282
Тя имаше предвид, тъй като съм лабилна и изплашена, да не обръщам внимание на своите мисли и емоции, а да се съсредоточа върху нещо извън мен, за да се разсея. И да не се питам за причините за проблема ми, както бях се задълбочила преди да отида при нея.
Същото "лечение" ми предписа и моят учител по йога Simple Smile Много действие, много общуване, никакво мислене, никакво ровичкане в миналото, причините за нещо, връзките и отношенията. Дет се вика да нямаш сили и време да се огледаш в огледалото Simple Smile камо ли да се замисляш за глупости. Определено ми помогна Simple Smile не е трудно, само трябва да планираш повече неща за денонощието.

# 551
  • Мнения: X
Сребърен облак,   bouquet! Радвам се, че си успяла! И аз се справям понякога, но понякога не... Защото на работното ми място няма много работа, и колкото и да си създавам, все се получават дупки.. Но аз се захванах да си поддържам знанията по английски с един самоучител.  Peace И довечера ще отида на тренировка по Айкидо.

# 552
  • Мнения: X
http://svejo.net/home/link_summary/63064
Това са кристали на водата , знам, че всички сме гледали филма. Но е много красиво и не можах да не ви го покажа.   bouquet

# 553
  • Мнения: 121
Понеже темата доста се разводни от първоначалната идея, може ли някои които вече е на ти с техниките , да сподели какво е успял да преживее. Новите неща , които е предизвикал в живота си.

# 554
  • Мнения: 3 504
Привет и от мен!  bouquet
Да се разпиша и аз в тази тема, тъй като подсъзнанието и мен ме вълнува, докато спи детето ми трябва да му говоря и подсъзнанието действа и възприема, така ме посъветваха, така и правя, ето защо ми е интерсно както това, така и всичко що е свързано с чудеса.

Общи условия

Активация на акаунт