Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 11

  • 14 989
  • 292
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 6 742
О, да, това с похвалите особено много работи, и да я помоля да свърши нещо, например да си хвърли памперса в кофата за боклук, умира от кеф. И забраните не бива да са прекалено, аз лично налагам забрани само ако ще се нарани с нещо, иначе оставям да вилнее из вкъщи с каквото си поиска /е, червилата например не си давам, защото маже с тях и ми ги съсипва Mr. Green), колкото повече забрани, толкова по-голям интерес към забранените неща, а така си поиграва с каквото иска и после й омръзва.

# 226
  • Германия
  • Мнения: 8 106
smooth честито и на теб!

Амели, аз пък мисля, че лелките са невъзпитани да коментират чуждо поведение. Много е лесно отстрани да се клюкарства и дава акъл. Фабо също от време на време роптае срещу количката, в повечето случаи знам какво го тревожи и според ситуацията вадя, намествам него в слинга и количката вози чантата.
Знаете ли пък на мен какво ми е направило впечатление, веднъж се карах на Мартин, той се обърна и изтърси "бла-бла-бла".
 Ами за него повишеният тон и цялата изстреляна тирада е била просто една бла-бла, нито е разбрал защо съм вдигнала децибелите, нито какво целя с това. От тогава- тихо и кротко повтарям и потретвам кое защо се прави и какво следва от това. Ако постоянно вървиш след детето и мелиш едно и също, то в един момент изключва и не възприема какво се говори. Казвам го от личен опит, Мартин като си играе и постоянно коментира. Е моите уши и мозък след макс. 5 мин са просто офлайн, може жените да са мултитаскинг- способни, но не мога едновременно да слушам внимателно бърборенето, да следя какви ги вършат синчетата, да върша нещо в къщи и ..да опитвам през това време да си изпия кафето например.

# 227
  • Мнения: 1 081
Яна, SmoothHug  поздравявам ви както за смелостта, така и за двете чертички:) Дано всичко е ок, пожелавам ви да сте най-прекрасните и най-щастливите бременни, и да имате прекрасни и кротки деца:)

Яна, а на теб специално  Hug   Hug   Hug  Радвам се, че стана така бързо:) И тичай на доктор, не е рано! И дано и при второто детенце да работят спокойният тон и категоричните неща:)

Амели, Петя, ама за какво разреждане на кърменията говорите...Та децата ви са още на година и 4 месеца! Това, по мои наблюдения, си е баш най-активната кърмаческа възраст(откъм честота, а не откъм количества)-веднъж сучат от глад, после за успокоение, после за приспиване, после от скука, после да пробват ще мине ли номера с налагането над мама...Мартин почна да приема откази чак като му избиха и кучешките-на 1 г и 9 м. Не им се сърдете-аз бях с изваден зъб, с рана в устата-е как да ям и да дъвча  newsm78  Пиех шейкове у вода и това е. И те са така...Верно е леко изнервящо, но минава-точно преди половин година и аз ревях и се тръшках от нерви, от безсъние, от разранени зърна, от яд, че няма на кого да го оставя-но ето, вече даже не кърмя, и детето спи като пън:) И верно е верно-спокойна майка-спокойно бебе-доколкото е възможно се разсейвайте, бъдете навън с децата, да се измарят повече и да спят повече, та и вие да почивате. Пък хората какво казали-ама на вас какво ви пука  newsm78  Те ли ви дундуркат децата по цяла нощ? Просто бъдете постоянни  Hug  И забраните ще проработят, и хвалбите ще задействат, ще видите:) А с лепенките пробвахте ли да разредите кърменията? Че горчивото си е хард вариант...Ама малки са всъщност, не е гаранция че ще разберат... но пък пробвайте!

# 228
  • Мнения: 3 718
Момичета, дайте идея какво да давам на повръщащо дзверче. Алексчето повръща от сутринта, а педиатъра си е изключил телефона. Сетих се само за сок от кайсии. Какво друго може да го облекчи?

# 229
  • Мнения: 2 829
Шаманче, кърма... Ти това си го знаеш... Известно време след повръщането не давай нищо. След това-най-вече кърма и вода. Повечко течности, само диетични храни... Има едни свещички срещу повръщане, ама аз бих ги сложила само ако видя че се обезводнява. Гушкане, естествено и потърси друг лекар... Колко пъти е повърнал досега? През колко време?
Дано бързо се оправи адашчето!!! Hug

# 230
  • Мнения: 3 718
Яна, до сега от сутринта е повърнал само три пъти, но беше доста обилно. И един път изкара едно по обилно и рядко ако. Но през останалото време е добре. Суче доста, изпи сок и половина и вода приема. Не е ял нищо друго, ама предполагам, че така е по добре.
Май реших да изчакам до утре да го заведа на лекар, дано се оправи. Предполагам, че вчера го попрегряхме, деня беше много горещ.

# 231
  • Мнения: 2 829
Шаманче, мисля че постъпваш правилно. Следи го за признаци на обезводняване внимателно и дано се оправи, стискам палци!

# 232
  • Мнения: 3 718
Мерси много  Hug А освен по жълтото пишкане какви са другите признаци на обезводняване? Дано има дотатъчно какво да изсуква, поне съм спокойна, че почти постоянно ми е на гърдите.

# 233
  • Мнения: 2 614
Ано, Смуут, Честито, лека бременост ви желая и здрави бебоци на финала! Simple Smile
Иве, можеш да даваш сладко след сато повръща, за да неутрализираш киселинната среда в стомахчето. Има едно сиропче натриев цитрат, което е на лимонена основа, можеш да го купиш. Дано бързо се оправи Алекс. А за разстройство, ако има Имодиум, чай от чубрица, Ентерол.
Обезводняването се познава и по промяната на миризмата на урината. Надявам се да не стигате до там.... НЕ мисли затова сега, дръж го на гърда, давай течности и му пращай положителната си енергия.... Hug
а, и тургора на кожата се променя, става суха една такава, ох...дано не разбереш....

# 234
  • София
  • Мнения: 6 742
Яна, до сега от сутринта е повърнал само три пъти, но беше доста обилно. И един път изкара едно по обилно и рядко ако. Но през останалото време е добре. Суче доста, изпи сок и половина и вода приема. Не е ял нищо друго, ама предполагам, че така е по добре.
Май реших да изчакам до утре да го заведа на лекар, дано се оправи. Предполагам, че вчера го попрегряхме, деня беше много горещ.
Всъщност има такъв вирус в момента, едно съседче го изкара, повръщане с температура. Давай Хидратин-алфа против обезводняване, разтваряш 1 прахче в 1 литър вода, вкуса не е неприятен, трябва да го изпие за 24 часа. Ентерола също помага, ако има диария - Хидрасек. Това й бяха предписали на Анна при силно разстройство за 1 седмица, и бяха препоръчали да остане само на кърма и/или лечебно мляко, според педиатърката всичко друго дразни увредената в момента лигавица на стомаха, дори и сухар например. Така че, внимавай със соковете, по-добре само кърма и чиста вода. Дано бързо се оправи!

# 235
  • Мнения: 3 718
Благодаря момичета, мисля, че вече се оправя.

# 236
  • Мнения: 2 829
Шаманче, дано!!!
Момичета, днес бях на доктор-бременна съм, в 8 или 9-та Г.С., приблизителен термин-12.02.2009. Оказва се, че няколкото капки дето им се зарадвах са били при имплантацията на яйцеклетката, последната ми менструация е.... 05 ноември. 2005 г.  Grinning Доктора каза, че в 40 годишната си кариера нямал друг такъв случай  Grinning (преди да ме прегледа ме пита за М, аз казах, че на 10 ми капнаха 3 капки, но още преди това имах чувството че съм бременна, та предполагам, че на 10 съм била в 3 или 4 г.с. Казах му и че преди това нямах менструация. Та не знам кое повече го учуди-че съм забременяла без менструация, или че знам точно в коя седмица съм  Grinning ) Учудващо обаче, изобщо не коментира кърменето, нито липсата на менструация, абе изобщо само ми установи бременността, каза ми да пия Ф.К. и толкоз Grinning Явно имам късмет, досега не съм чувала никакви неприятни коментари насочени към кърменето или захранването на дреболин Grinning
desiteam, радвам се, че още пишеш при нас, определено ще ми липсва компанията ти ако спреш! И да ти напомня, поканата да ми дойдете на гости в Банско си остава! Ако ти писне от жегите-ела на планински хлад при нас!

# 237
  • Мнения: 1 947
Яна, една огромна Hug от мен, страшно много се радвам, наистина! Алекс ще е супербатко. Laughing

# 238
  • Мнения: 3 718
Яна, ей сега да кажа едно ЧЕСТИТО  Hug Много се радвам, пожелавам ти прекрасна бременност!
Да не забравя и smoothHug
Толкова ви се радвам, че чак заразно ми действате  Crazy
Предлагам както е тръгнало, темата да се превърне бавно в отчетна на очакващи бебета и после на кърмещи в тандем  Mr. Green

# 239
  • Бургас
  • Мнения: 316
yanast честито и от мен. по принцип не се познаваме, защото по-скоро чета отколкото пиша в тази тема, но държа да кажа че ти си поредното доказателство че когато човек много силно иска нещо то ще се случи
честито и на всички други майчета, които очакват бебенца. вие да не сте се наговаряли нещо да будате заедно колички, малко съмнителна ми се вижда тази работа  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт