Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 11

  • 14 990
  • 292
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 877

  bouquet  Hug поздравления за стажа Heart Eyes

# 76
  • Мнения: 352
Момичета,аз пак се включвам,да си ви чета!  Hug

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
И аз съм тук, рядко пиша /че време не остава/, но чета редовно   bouquet

Като гледам ентусиазма на Ели, в близко време няма да има отбиване -  все още суче като новородено ....

# 78
  • Мнения: 1 081
vmitkova, всяка майка е героиня-не се дава така лесно живот, не се отглежда току така дете, пък макар и малко по-темпераментно  Hug

Иначе на мен ми е все така смотано, вътрешно се обвинявам, а не дай боже на Марти нещо да му падне имунитета-не знам...сигурно ще се побъркам. От вчера постоянно предлагам гърда-не ще, даже тази нощ(която беше доста тежка за всички ни...), Мартин си беше въобразил, че и водата му горчи, и ревеше, потеше се, и не искаше да приеме никакви течности. Голям зор, едва тази сутрин в 5 пи вода. Стана в 5:30, в 6:00 варих макарони...А как беше лесно с кърменето...През нощта промрънка няколко пъти, но бързо се унесе, без рев, заспа що годе лесно, но като стана да пишка в 12:00, такъв рев не е ревал досега-цял час без да спре. На всичкото отгоре, понеже вечеряме в 18:00, от притеснение,че ще е гладен без да суче, преди лягане му дадох Киндер Милкшнитте  Embarassed  и готово кебапче  Embarassed   Embarassed   Embarassed  -това си поиска детето. Не стига, че не суче, ами и боклуци яде. Отказа ми и изцедената кърма преди лягане-горчала му била. Явно мляко няма да пие преди лягане, но трябва май да му давам нещо да хапне към 20:00. Уф, пак много писах...
И гърдите ме болят, вчера само веднъж изцедих по 40мл от всяка, днес пак са камъни, страх ме е да не се запуши нещо. пия по 5 лецитина на ден-ок ли е? И по 3 литра чай от салвия, отвратителен е  Sick

# 79
  • София
  • Мнения: 1 877
desiHug сещам се за зелето в сутиена за облекчаване само, опитай Peace

# 80
  • Мнения: 2 837
Деси, мисля си, че е безсмислено да се обвиняваш  - ти си му дала толкова време най-доброто - ако не поиска отново, значи сега е готов за отбиване. Нали все казваме, че искаме те да се отбият, но май сърце не ни дава...
Иначе защо сутрин не му даваш нещо по-лесно за теб - филийка черен хляб или какъвто там яде и масълце или нещо подобно - за да не се намираш излишно на работа рано-рано...Ако детето става сега рано от навика с цокането - ще престане да събужда съвсем скоро. Аз преди време имах едно събуждане на Румен в 4-5ч. Той беше на година, а аз нали уж щях да отбивам и да мина само на вечерно кърмене. Тогава реших, два-три дни ставах с него сутрин и вместо кърма, му давах друго - попара, филийка, овесени ядки. Той издържа на такова ранно събуждане само два-три дни и взе пак да си спи до 8. Сега пак върнах сутрешното кърмене, но то е сутрин, когато се събуди - напоследък все по-рано заради по-дългия ден. Но след това не иска да спи повече.
А за вечер не му се коси - той е голям, нормално е да хапне към 7-8, после да спи цяла нощ. Аз никога не съм се притеснявала след махането на нощното кърмене, че детето ще е гладно нощем. Знаеш и по нас - ако закусваме сутрин, ни се яде. Ако престанем - не ни се и дояжда...

# 81
  • Мнения: 147
Здравейте, мами! Ние вече месец не се кърмим, но продължавам да ви чета с голямо удоволствие  Hug!

Яна, успех в бебеправенето, защото (казвала съм го и преди) няма по-голяма благословия за жената от това да е майка  Heart Eyes, а каква по-голяма радост от това да си майка повече от веднъж  Heart Eyes , хе-хе, може и да съм повлияна от това, че съм бременна за втори път  Embarassed Laughing, но от сърце ти го желая наистина  Hug

OLYMPIA, радвам ти се на желанието за 4-то дете, дай Боже  Praynig, ние също искаме 4, а може и повече, ако е рекъл Господ Wink

Деси, не съжалявай, че се е отбило детенце, радвай се, че е станало така леко за него Simple Smile, а на теб желая да си все така грижовна мама и скоро да поискаш да направите Марти батко Wink

Eugene, не се връзвай на такива хора  Naughty, на каквато и възраст да е детето, което суче, със сигурност не е неморално от страна на майката да го кърми!!!

# 82
  • Мнения: 4 971
Вмиткова, браво на вас! Справила си се отлично! Hug Целувки на порасналата Зорничка!
Деси, напълно те разбирам. Февруари, когато пих антибиотика, все си спомнях последното кърмене. Венета сука толкова дълго, а не както обикновено набързо-набързо. Все едно усещаше, че нещо ще става. След това се притеснявах, че няма да засуче след седмица и почти всеки ден си поревавах тайно. Изпращам ти много прегръдки и дано нещата се наредят както ти искаш! Hug

# 83
  • Мнения: 1 172
Миналата година я гледах тази тема и си мислех,че може би няма да стигна до тук,но сега се сетих за нея и се представям.

Кърмя още Sad Слагам кривата усмивка,защото ми дотегна и се надявам вече детето да реши да се отбива.
Кърмя я с желание,с много предварителна подготовка и хъс почти от самото раждане,въпреки че родих с операция и акушерките не искаха да ми я дадат веднага.И тя суче с голямо желание,но вече почвам да се тревожа от това,защото ми създава неудобства.Към момента суче сутрин и вечер,но подстоянно ми бърка в пазвата и се опитва да ме захапе.Много ми е неприятно като сме на разходка,да се наведа да оправя нещо и тя със замах да ми оголи бюста и да се опита да засуче.Спрях да нося потници с презрамки  и минах на блузи с поло яка,но тя пак ме дърпа,опитва отгоре,отдолу,да се промъкне под блузата ми и да суче.Няма да преувелича ако кажа,че постоянно целодневно ми мачка гърдите.Щом съм близо до нея,само с това се занимава.Като я отделя,настава рев и тръшкане минимум половин час.Като я гушна да се успокои,пак почва терора.Ако не беше тази хиперфиксация върху гърдите ми,няма проблем,готова съм да си я кърмя колкото си иска.Обаче това положение ми е тежко вече.
Да питам за съвет...може би няма да има смисъл.Затова просто споделям и ще следя и вашите истории с кърменето.

# 84
  • Мнения: 1 081
Ех, момичета...май на нас дългокърмещите майки проблемът ние, че сме по-пристрастени от децата. Днес Мартин сякаш е забравил, че въобще някога е сукал-нито веднъж не си поиска, общо взето е спокоен и усмихнат(само дето почна да проявява претенции какво да обядва вече-отваря си сам хладилника Mr. Green ). На обед заспа за 2 минути, искаше да му разкажа приказката за Марти(т.е. да го галя по бузките и вратлето, и да разказвам колко е пораснало момчето Марти, и как слуша, и колко са му хубави ръчичките и краченцата и т.н....нарцис си е от малък  Mr. Green ) . За пръв път не се разбуди по време на обедния сън, спа 3 часа, ама като не е сукал не му се пишка през 30 минути. Събуди се усмихнат и весел, а друг път ме събужда с крясък да вдигам блузката. Да видим как ще е довечера.

Иначе за мен-зеле слагам в сутиена, и с кубчета лед се обтривам, но няма голям ефект. Болят си ме, и това е. Надявам се да минат. Хубавото в цялата работа е, че без проблем мога да се видя как ще изглеждам с 500 кубика тунинг Simple Smile И сега му е времето да си понося поне потниците и роклите с гол гръб без сутиен  Mr. Green

Добре дошли на новичките майчета, дано да имаме повече попълнения, че тия дни редиците оредяват...

# 85
  • Мнения: 1 881
Desiteam, стана ми много мъчно като четох поста ти, напълно те разбирам как се чувстваш  Hug

# 86
И аз да се включа при вас.Моето дете е на 1 год и 3 месеца и е пристрастен към сученето. Освен това яде и друга храна по много. Само че той вече тежи доста, а аз нямям сили от слабост.Всички вече около мен са притеснени за моето здраве, но аз все още не мога и не искам да го отбивам.Моля ви дайте ми и вие съвет.

# 87
  • Германия
  • Мнения: 8 106
И аз да се включа при вас.Моето дете е на 1 год и 3 месеца и е пристрастен към сученето. Освен това яде и друга храна по много. Само че той вече тежи доста, а аз нямям сили от слабост.Всички вече около мен са притеснени за моето здраве, но аз все още не мога и не искам да го отбивам.Моля ви дайте ми и вие съвет.
А ти храниш ли се достатъчно и здравословно?

# 88
  • Мнения: 1 947
   И аз бих препоръчала на Paola27 повечко здравословна храна и емоции. Simple Smile
   А да попитам за чая от салвия - пиенето му води до намаляване на кърмата или до спиране и при какви количества?

# 89
  • София
  • Мнения: 2 658
Paola27 и моето дете суче постоянно, но с тази разлика, че с другото ядене е много зле. Аз съм много слаба, 43 кг на 166 см и не мога да кача, но си хапвам добре и не се чувствам зле. Може би яденето ти е малко, а може и витамини да взимаш, за да се почувстваш по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт