Машина за хляб - 11 част

  • 93 022
  • 1 044
  •   1
Отговори
# 15
  • София :(
  • Мнения: 215
Благодаря, подозирах, че нещо такова ще се окаже , ама нали ,пусто, се надявам да ме отмени - да не се въртя край нея, че да свърша и друга някоя работа. Ама като искам постижения ще трябва да и бая , утре ще я карам по метода на дядо хаджия, да видим ще го бъде ли да се хваля с картофен хляб или пак ще си бия главата.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 880
Благодаря, подозирах, че нещо такова ще се окаже , ама нали ,пусто, се надявам да ме отмени - да не се въртя край нея, че да свърша и друга някоя работа. Ама като искам постижения ще трябва да и бая , утре ще я карам по метода на дядо хаджия, да видим ще го бъде ли да се хваля с картофен хляб или пак ще си бия главата.
Прави прави, няма само аз тука да се ядосвам ама ха. Въпреки, че точно с тоя хляб май притеснения нямах. Ааааааа имах бе, трябваше му май повече време за печене.

Ъъъъъ кой точно метод извинете, ония с ритуалния танц или тоя с припяването, че те се ползват при различни случаи.

# 17
  • Мнения: 106
За да не е просто запис. Wink

Пълнозърнеста питка със сусам




1 1/2 ч.ч.леко затоплена вода
1 1/2 ч.ч.бяло брашно
1 1/2  ч.ч.пълнозърнесто брашно/грахам
2 ч.л.сол
1/2 ч.ч.сусам
2ч.л. суха мая

~2с.л.прясно мляко за намазване
~2с.л.сусам за поръсване

Омесваме еластично тесто и оставяме да втаса до удвояване на обема.След като втаса  разделяме на 16 топчици които нареждаме в намаслена  тавичка.Оставяме отново да втаса на топло около 30 минути.След това намазваме с млякото отгоре и поръсваме със сусам.Печем на 220 градуса първите 15 минути и след това намаляме на 180 градуса и печем още около 30 минути. Simple Smile

 ***Аз използвам машината за хляб за месенето и втасването.***




Много хубава питка smile3501Поздравления.Втасването в машината колко време ти отнема?Има една програма с месене първо 5 мин. почивка 5 мин.пак месене 15мин.и втасване 40мин.Ще стане ли така?

# 18
  • София :(
  • Мнения: 215
И с танца , и с припяването, че и с ползването на комбинации от програми.  Но като гледам ще ги прилагам още тая вечер, че не ме свърта. Нищо че ще се съберат три хлебчета, все ще се изядат, а пък ако ли не - ще черпя колежките Grinning

# 19
  • Мнения: 4 358
Пуснах машината.Въобще не се ориентирам кога е последното преместване.Той май като че ли мина ooooh!.
Демек ще вадя хляба чак като се опече.
galia69 - зор не зор това е - май изтървах момента.Още гледам машината като идиотче #Crazy.
Ако стане хляба ще покажа.
За протокола само да кажа аз съм с Мулинекс OW5003 с приставка за багети - приставката за багети има едни такива като пластмасови оранжеви дръжчици.Те няма ли да се стопят при печенето.
Ако някой има такава машинка да сподели Praynig.
Още малко ме потърпете хора дакото и хвана цаката - дотогава ще ви потормозя с въпроси тъпи Sick

# 20
  • Мнения: 106
Пуснах машината.Въобще не се ориентирам кога е последното преместване.Той май като че ли мина ooooh!.
Демек ще вадя хляба чак като се опече.
galia69 - зор не зор това е - май изтървах момента.Още гледам машината като идиотче #Crazy.
Ако стане хляба ще покажа.
За протокола само да кажа аз съм с Мулинекс OW5003 с приставка за багети - приставката за багети има едни такива като пластмасови оранжеви дръжчици.Те няма ли да се стопят при печенето.
Ако някой има такава машинка да сподели Praynig.
Още малко ме потърпете хора дакото и хвана цаката - дотогава ще ви потормозя с въпроси тъпи Sick
Не се притеснявай и аз като купих машинката ходих през 5мин.да гледам как бърка и пече.В началото ме беше страх да я пусна с отложен старт но като свикнах не ми прави впечатление кога бърка или пече.А пък за пластмасовите дръжчици предполагам,че производителите са я изпробвали и за това са я пуснали на пазара.

# 21
  • Мнения: 1 777
За да не е просто запис. Wink

Пълнозърнеста питка със сусам


Много хубава питка smile3501Поздравления.Втасването в машината колко време ти отнема?Има една програма с месене първо 5 мин. почивка 5 мин.пак месене 15мин.и втасване 40мин.Ще стане ли така?

Използвам програмата за тесто която е 1 час и 30 минути и е подобна на тази за която пишеш. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 106
Благодаря ти Pety за бързия отговор.При мен има програма за"тесто за пици"с време 1,25мин.Ще я пробвам но сигурно чак другата събота  или неделя,че тази ще съм заета.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 912
Raya, мисля че ти ми отговори за програмата ти за макарони. Много интересно ми стана. Аз обаче съм с Мулинкес. Можеш ли да ми кажеш точните пропорции и продължителността на програмата ти и да се опитам да си я адаптирам за моята машинка?

Не знам за коя рецепта пишеш. Програмата за макарони/спагети е както писах - 15 мин. интензивно месене без втасване. Аз я ползвам за тесто за пица, а напоследък меся с нея хлебно тесто и после оформям сплескани питки, които втасвам и пека във фурната. Ползвала съм я и за първо замесване на тесто за козунак, което после пускам на програмата "месене и втасване", за да се измеси по-дълго тестото.

# 24
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
Пуснах машината.Въобще не се ориентирам кога е последното преместване.Той май като че ли мина ooooh!.
Демек ще вадя хляба чак като се опече.
galia69 - зор не зор това е - май изтървах момента.Още гледам машината като идиотче #Crazy.
Ако стане хляба ще покажа.
За протокола само да кажа аз съм с Мулинекс OW5003 с приставка за багети - приставката за багети има едни такива като пластмасови оранжеви дръжчици.Те няма ли да се стопят при печенето.
Ако някой има такава машинка да сподели Praynig.
Още малко ме потърпете хора дакото и хвана цаката - дотогава ще ви потормозя с въпроси тъпи Sick

     В книжката трябва да има таблица с продължителноста на програмите. По нея можеш да изчислиш кога е последното премесване, ако си решила на всяка цена да вадиш бъркалките  Grinning Аз ги вадих само като правих козунак по Великден. То не че някой е забелязал има ли следи от бъркалки... Всичко се изяде  Grinning
     Бъркалките не са проблем - ако като извадиш хляба, са останали в него, просто използвай желязната кукичка, която върви с хлебопечката  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 4 358
Помогнете ми моля ви -  дано да има някой на линия в този късен час  - пека на програма 1 за бял хляб.До края остава 1 час, но вече тестото оправя в капака на машината.Какво да правя  #Crazy Sick - да не се запалим или повредя машината.

# 26
  • Шумен
  • Мнения: 196
Споко,няма страшно,вече  се пече хляба  Peace

# 27
  • Мнения: 4 358
Споко,няма страшно,вече  се пече хляба  Peace

Ох Деси жива да си   bouquet.
Дано не се скапе машината. Ама залепнал е за стълото на капака да ти кажа  #Crazy - да не прецакам прескъпата машина.
През отворите излиза пара - това нормално ли е  #Crazy Sick

# 28
  • Шумен
  • Мнения: 196
Спокойно,мила,няма страшно PeaceКато стане хляба да пишеш
И не се шашкай Hug

Пушек или пара излиза?

# 29
  • Мнения: 4 358
Десичка мерси мила - ох поспадна малко.
Замириса на хляб - ама то така е като правя хляб посред нощите  ooooh!
Пара излизаше вече няма нищо - нормално ми се види Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт