Машина за хляб - 11 част

  • 93 009
  • 1 044
  •   1
Отговори
# 585
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Някой ползвал ли е отложения старт на Мулинекс? Какво ли не правих, не можах да се справя с него. Натискам всичко според указанията в книжката и щом на края се чуе сигнала, вместо да започне да отброява времето назад, започва да върти бъркалките веднага. Къде бъркам  newsm78

# 586
  • Мнения: 812
Купих си нова суха мая и ми е леко притеснено, но нямах избор, понеже на д-р Йоткер беше свършила. Утре ще потърся от Метро и, ако намеря, ще си взема една кутия.

Аз по принцип ползвам само жива мая, но сега през лятото много бързо се разваля, макар че е в хладилника. За 2 - 3 дни и омеква и започва да мирише нетърпимо. Не съм привърженичка на сухата, защото друг аромат има хляба приготвен с жива мая. Не знам...може и да си внушавам, но ми напомня на едновремешния селски хляб. Онзи, който се продаваше на кръгли самуни и който сега никъде не може да се намери. В селата даже не пекат вече хляб, защото е нерентабилно. Доставят хляба от градовете и развалят емоцията от селския туризъм.  Wink

# 587
  • Мнения: 1 176

Аз по принцип ползвам само жива мая, но сега през лятото много бързо се разваля, макар че е в хладилника. За 2 - 3 дни и омеква и започва да мирише нетърпимо...
За да не ти се разваля маята, можеш предварително да си я разделиш на дози за едно ползване и после да я замразиш.Като ти потрябва, размразяваш и употребяваш. Майка ми така процедира и не съм забелязала да има разлика в качеството на тестото и готовото изделие. Можеш и ти да пробваш.

# 588
  • София
  • Мнения: 9 860
Аз замразената мая нещо не я харесвам,не ми бухва така хляба.
Но живата мая не ми се разваля бързо,не съм забелязала.Всъщност разваля се като я отворя и започна да режа-като взема от кубчето за един хляб трябва да я изразходя за два дни,иначе става гадна.

# 589
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696

Аз по принцип ползвам само жива мая, но сега през лятото много бързо се разваля, макар че е в хладилника. За 2 - 3 дни и омеква и започва да мирише нетърпимо...
За да не ти се разваля маята, можеш предварително да си я разделиш на дози за едно ползване и после да я замразиш.Като ти потрябва, размразяваш и употребяваш. Майка ми така процедира и не съм забелязала да има разлика в качеството на тестото и готовото изделие. Можеш и ти да пробваш.

Аз от много време така правя, замразявам във фризера мая, до сега не е имало никакъв проблем после с хляба.
Хайде някой да ми каже как да се справя с отложения старт на машинката, много моля.

# 590
  • София
  • Мнения: 9 860
Unknown_lady ,аз ползвам понякога отложения старт на моя Мулинекс/с една бъркалка/.Нямам проблем-ако искам хляба ми да е готов в 7 сутринта,а сегае 10 вечерта,просто настройам таймера на 9 часа.Какъв точно е проблема при теб?

# 591
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Unknown_lady ,аз ползвам понякога отложения старт на моя Мулинекс/с една бъркалка/.Нямам проблем-ако искам хляба ми да е готов в 7 сутринта,а сегае 10 вечерта,просто настройам таймера на 9 часа.Какъв точно е проблема при теб?

След като се настрои, нали се натиска голямото копче, пише, че трябва да се чуе сигнал и тогава започва да отброява времето на обратно. Обаче при мен след сигнала веднага се включват бъркалките и програмата се включва, не иска да изчака зададеното време, това е проблема newsm78

# 592
  • София
  • Мнения: 9 860
А,това ме хвърли в чуденка и току що пробвах на моята машина.Настройвам часовете ,натискам голямото копче и времето започва да се отброява. newsm78Не знам защо така се получава при теб?!
Сега се сетих-ти коя програма искаш да ползваш на отложен старт?Да не е месене и втасване-при нея няма такъв...пробвай различни програми.

# 593
  • гр.Разград
  • Мнения: 30
desi minkova  преди време преписах рецепта на пица от пицария "Верди".Излезе много сполучлива и вкусна.http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=217339.msg8006572#msg8006572

Последна редакция: нд, 24 авг 2008, 19:54 от olga_rz

# 594
  • гр.Разград
  • Мнения: 30
Момичета,направих шоколадов хляб с орехи от руския форум Хлебопечка.ру Стана много вкусен,изядохме го на един дъх.Това е рецептата от форума,а аз я направих така:мляко-240мл;брашно-405гр;Нескуик-100гр;сол1чл;захар-1-2сл;сух.мляко-2сл;кр.масло-2сл или 30гр;ванилена захар-1пак.;сух.мая-2чл;орехи-1/2мер.ч.Сложих на 1-програма"КЛАСИК"-3ч.30мин.;голям- на 2 и светла коричка.Прелест-с масло и сладко,като торта.http://www.snimka.bg/album.php?album_id=277825&pid=7174065  Снимки са лоши,но с камера на компютър-толкова!!!А това е оригиналната рецепта:

Шоколадный хлеб с грецкими орехами          

Ингридиенты:

Молоко 2,5% - 1 чашка
Пшеничная мука - 3 чашки
Какао "Несквик" - 0,5 чашки
Соль - 1 ч.л.
Сахар - 1 ст.л.
Сухое молоко - 2 ст.л.
Сливочное масло - 2 ст.л.
Ванильный сахар - 1 ч.л.
Дрожжи - 2 ч.л.
Грецкие орехи (по бипперу) - 0,5 чашки

Режим "Основной"

Чашка - 230 мл
ст.л. - 15 гр
ч.л. - 5 гр

# 595
  • Мнения: 4 916
Момичета,направих шоколадов хляб ...

Това е велика идея   chef
Ще пробвам и аз тези дни.   bouquet

# 596
И аз раздрасни ми стомаха  Twisted Evil

# 597
  • Мнения: 382
Моми4ета, я кажете някой съвет за ръжения хляб, уж вси4ко правя както трябва да е в рецептата, в на4алото бухва, ама като се испе4е спадва и на съ6тия ден ве4е е един твърд. Имате ли някаква идея къде бъркам? newsm78 Или трябва някакъв по специален на4ин да го съхранявам.

# 598
  • Мнения: 513
 newsm78 Аз пък имам друга питанка, макар че не съм сигурна дали е за тук, но понеже видях, че се съветвате относно брашната, които да се ползват та реших , че може и да има кой да ми помогне.
 Thinking От една седмица имаме прясно смляно брашно, но хлябът не ще да става. И друга година сме имали, но от друга мелница брашно и нямаше проблем с хляба който си пека в хлебопекарната. Сега обаче тестото уж го правя по същата рецепта, в която си има 2-3 лъжици олио, но въпреки това тестото лепне по контейнера, а като втаса  стои като префтасало а като пусна печене на хляб, освен че има вид на прафтасало, но като започне да се пече и спада  с два пръста и става като тухла.
  newsm78 Мъжо казва, че е от това ,че е е още  прясно брашното ,но аз не съм съгласна. Може ли някой да ме посъветва какво да го правя това брашно /иде ми да го изхвъля #Cussing out #2gunfire/ , че е много - 2 чувала по 50 кг. Понеже от старото ставаше хубав хляб и тестени решихме да се запасим  тази година с повече брашно,  ooooh!ама защо ни трябваше да сменяме мелницата.  #Cussing outНаправо се вбесявам, нищо не ще да става. Прав ли е мъжът ми, че е прясно брашното или просто е некачествено  и има ли начин как  да се подобрят нещата или не?

# 599
  • Мнения: 3 036
Нели,
И аз имам такива виждания.
От новата реколта имам брашно ,от това (с нарисуваната  мишката  отпред)
И моите наблюдения са че хляба не става,така както до сега.
Може би има наистина значение това,че е прясно.
Утре ще си купя пак от старото,а това ще го оставя.
А да питам по опитните тук:
Ако го смеся новото и това ,което купя ще се развали ли нещо качеството?

Общи условия

Активация на акаунт