Колко килограма трябва да съм?

  • 47 826
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Абе аз съм на 12 години, момиче и съм висока 1,53. Тежа 69 кила. Колко килограма горе-долу трябва да съм?
Откакто съм си решила да отслабвам на ден ям по една филия хляб и само домати и плодове, на седмица свалям по около 2 килограма. Колко кила тежи едно обикновенно момиче на моята възраст?

Също ми се струва, че изоставам в ръста си. Защо ли е така?

Последна редакция: чт, 21 юли 2011, 17:01 от vania99

# 1
  • Мнения: 1 129
Изключвам факта, че е пързалка, не искам да съм предубедена, но така ми изглежда, не мога да си кривя душата...едно обикновено момиче на твоята възраст трябва да тича на вън с приятели, да чете книги, да се интересува от уроците в училище, от слънчевото време, ето какво трябва да прави едно момиче на 12. Трябва и да яде - не дюнери и хамбургери, а здравословна и разнообразна храна, която да набавя на малкото организъмче всичко от което има нужда, за да е здраво едно дете.  Grinning

# 2
  • Мнения: 54 646
Дъщеря ми е на 12 , 165 см , 50 кг и се има за дебела .
Ти си отговори сама .

Повече движение , игри и ще влезеш в норма . Peace

# 3
  • Мнения: 284
Ръста ти е обусловен долу-горе генетично. В смисъл ако родителите ти са ниски или средни на ръст, не може да очакваш да станеш 1,80  примерно. А кг са ти в повече определено, защото аз съм 168см и съм 69кг и съм си едра Simple Smile. Може да имаш някакво хормонално нарушение, а да не пълнееш от хранене.

# 4
  • Мнения: 3
На твоята възраст е рано за диети, защото може да си докараш такива бели, че цял живот да си патиш.
Намери си активен спорт, който да ти е приятен и се научи да се наслаждаваш на движението.

Говори с майка си да те заведен на педиатър и на детски ендокринолог, да видят дали има повод за притеснение.

# 5
  • Мнения: 1 844
Килограмите ти наистина са много, спрямо възрастта ти и ръстта.
В пубертета някои момичета са по-пухкавки, но с правилен режим и спорт нещата са поправими.
Всичко е много субективно, но принципно нормалното ти тегло за този ръст е около 43-45 кг.
Съветвам те да изключиш всичко тестено, мазно, сладко и газирано от менюто си, а да наблегнеш на салати, плодове, пълнозърнести храни, бяло месо и риба на скара. Пии много вода и спортувай активно. Вредно е да се отслабва рязко, особено на тази възраст. По 2 кг на седмица е идеалното отслабване, така за няколко месеца ще постигнеш страхотни резултати.
Ако усетиш, че въпреки старанието ти, теглото ти не се променя особено, посети ендокринолог, за да потърси причината.
Успех!!!

# 6
  • Мнения: 24
Какви са тези 2кг за седмица??
За твое сведение аз на 12г съм била 145см,35 кг.
И за сведение на всички младежи и девойки,едно време хапвахме много тригуни,обикновени вафли,кифли,понички и т.н.,пасти с масло и други абсурдно звучащи храни.Веднага някой ще каже ,да ама са били истински.Няма да се задълбавам в хормони и модифицирани храни.
Мисълта ми е едно време ни прибираха с бой,защото тичахме на вън до малкте часове,а сега седите по барчета и пред компютъра.Искате диети,хапчета и т.н.Скоро на едно дете ми трябваха часове да му обясня че играта Стражари и апаши не се играе с мишката или клавиатурата. ooooh!
 Peace
Трябва да говориш с твоите родители,защото според мен е абсурдно на 12г да си правиш диетичен режим на собствена глава,трябва ти намеса на специалисти в тази област.

Последна редакция: чт, 21 юли 2011, 23:19 от lout

# 7
  • Мнения: 1 844
lout,
времената се променят. То и преди прабабите ни са раждали на 18, а сега повечето до 35 не се замислят за деца. Не са само стражарите и апашите. Всяко поколение е различно, за добро или лошо.
Момичето явно иска промяна и с малко усилия ще я постигне. Не е нужен кой знае какъв диетичен режим, а просто нормално, здравословно хранене, към каквото всеки човек трябва да се придържа.
Какво ти се вижда лошото в отслабването 2 кг на седмица? Малко или много ти се виждат? Според мен това е добре.
И аз като малка бях доста кръгла. Нямам точен спомен, но на 12 г бях към 57-8 кг, което също си е много, макар че бях височка. Да си пълничко дете е много гадно, колко майтапи и обиди се отнасят не е истина. Родителите трябва също да следят теглото на детето. Повечето родители са по-доволни като виждат децата им с розови, пухкави бузки и с добър апетит. Лошо няма, но до един момент. С настъпването на тинейджърската възраст, особено момичетата, стават особено чувствителни на тая тема иотрицателното влияние върху психиката си е неоспорим факт. Така че, нека родителите наблюдават децата си и нека взимат спешни мерки, не само когато отслабват рязко, а и когато качват повече от нормалните килограми!

# 8
  • Мнения: 24
desinkata_85 2кг за една седмица са 8кг за месец,което е  много.За възрастен както и да е,но за дете на 12г да свали 10-15 кг за 1-2 месеца???
Без надзор на родител или специалист,нали се сещаш как се подхлъзват децата.
Минимума на ден е 1г протеин и 1 гр въглехидрат на телесна маса.Едва ли има познания за здравословно и разумно сваляне.Възрастните искаме да стане с магическа пръчка,какво остава за децата?За това смятам че децата трябва да си минат при специалист,за да се прецени има ли причина за напълняването или е просто от храна и обездвижване.След това едно разумно хранително режимче подходящо за дете.
 Peace
п.п.Г-цата яде домати и плодове,което ще рече вода и малко количество въглехидрати.Не съм специалист,но тази промивка на стомаха едва ли е най-подходяща за подрастващи.
За нея е подходящо изключване на захар,пържено,някой тестени.Другото е крайност и едва ли би се отразило добре на хормоните и физ.развитие.

Последна редакция: пт, 22 юли 2011, 08:32 от lout

# 9
# 10
  • Костандово
  • Мнения: 116
Аз също мисля,че ти е много рано за диети както писаха по горе само спорт му е майката  Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 44 229
запиши се на спорт и се храни здравословно, с по-малки количества храна...без сладкиши и много тестени, без преяждане... бях чела едно хубаво нещо - винаги трябва да ставаш леко гладна от масата...никога напълно сита...да не говорим преяла.
На 12 г чак нямам спомен колко съм била, 10 клас бях 42 кг. В момента съм на 29г, 166см и съм 54 кг и се имам за приятно...мека....не чак закръглена....освен може би в задника...

така или иначе си мисля, че човек е хубаво да тежи толкова, колкото да се чувства добре в кожата си.

за ръста...не е ясно дали изоставаш, има възрастни жени по  метър и петдесет в крайна сметка...зависи и родителите ти колко са високи, все пак техните гени носиш.

# 12
  • Мнения: 0
Също само да ви попитам пълнее ли се от пюрето от картофи?
И също ето моя снимка във цял ръст, как изглеждам -

# 13
  • SA
  • Мнения: 3 196
Здравей, vania99 ! Наистина, килограмите ти са в повече и е чудесно, че на тази възраст си се замислила за това. На снимката се вижда, че си едно красиво и лъчезарно момиче, което сигурна съм с известни промени в храненето си и повечко движение, ще се пребори лесно с излишните килограми и ще придобие здравословни навици за цял живот.
Искам също да ти кажа, че начинът по който се храниш в момента- хляб, домати и плодове не е разрешение на проблема ти. Ти просто гладуваш и не приемаш почти никакви нужни за растящия ти организъм вещества. В резултат на което отслабваш. Но дете като теб, в пубертета има нужда от ежедневен прием на полезни белтъчини и мазнини като градивни материали за тялото и оформящата се хормоналната система. Вместо хляб и картофени пюрета, които не съдържат нищо незаменимо за организма, започни да ядеш повечко яйца, месо , извара, сирене, масло, зехтин, разнообразни зеленчуци и умерено плодове и ядки . Важно е да се храниш редовно и да се чувстваш сита. Ще видиш, че с тази храна ще се чувстваш много по-добре. Не се стреми да отслабваш бързо- 4-5 кг на месец са напълно достатъчни и в рамките на здравословното. Желая ти успех и пиши какво се случва с теб!

# 14
  • Мнения: 1 129
Да, пълнее се от картофи, но не там е въпроса. Ти си малка и не трябва да спазваш диети.  Това което мога да те посъветвам е да ядеш разделно и в режим. Всичко, което приемаш до 12:00 ч. до обяд не ти влияе зле на теглото. Всеки ден закусвай към 10. Каквото и да е. Някакъв плод например 2 ябълки, 2 портокала. След това обядвай към 12:00-13:00ч. и накрая вечеряй преди 20:00ч. Яж всичко, на равни порции и се движи. Каквато и диета да спазваш без движение ефекта няма да е това, което искаш. Успех

Общи условия

Активация на акаунт