Колко килограма трябва да съм?

  • 47 835
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 844
Здравей отново,
можеш да ядеш варени картофи, без сол или с диетична такава. Пюрето не е препоръчително, защото в него се предполага, че се слагат мляко, масло и тн.. Макар че в малки порции не мисля, че ще навреди. Laughing Хапвай здравословно и в по-малки количества и нещата ще са ОК.
Наднорменото тегло е също толкова вредно за организма, колкото и непълноценното хранене.

# 16
  • SA
  • Мнения: 3 196
Ами не, не заради млякото и маслото пюрето не е препоръчително. Точно заради картофите е, защото варените картофи са храна с изключително висок гликемичен индекс и рязко повишават кръвната захар , както и инсулиновата секреция.
За хора, които са с известно затлъстяване такива храни не са препоръчителни.
То си е ясно, че детето тук ще получи толкова различни и противоположни мнения, че едва ли ще може да се ориентира какво да яде.
vania99 , ако ви е възможно, потърсете мнението на диетолог , или лекар, който да ти състави режим на хранене, както и да следи отслабването ти.

# 17
  • Мнения: 22 522
Моят съвет е да се обърнеш към родителите си и да посетите с майка ти диетолог.
Да ти изготви подходящ режим за възрастта и да се придържаш към него.
Повече спорт и балансирано хранене и със сигурност ще влезеш в норма.
Не се доверявай на прочетени диети от тук, от там, дори и от тук, както и от съвети също.
В момента растеш и в никакъв случай не ти трябват диети в момента. Това, което е необходимо е добър режим и движение.
За съжаление наистина си с малко наднормено тегло, но е добре, че си решила да поправиш това още от сега, преди да е станало още по-голям проблем.

# 18
  • Мнения: 0
За сега съм отслабнала с 3 килограма. От 70 съм 67 кг. Нашите изобщо не им пука, че искам да отслабвам. Не мога да ида сама при диетолог, така че ми остава само тази диета на 1 филиика хляб на ден.

# 19
  • Мнения: 1
Ваня повярвай че можеш и сама да направиш много неща. Време е да се справиш с неуредиците при лекарите. Стегни се и иди да потърсиш това за което държавата им плаща пари на лекарите. Това че си все още дете не те лишава от възможноста да отидеш и да си поискаш направление. Срещата със специалист ще те направи по-уверена в това което правиш, и ще знаеш че си стъпила на препоръчан от шът от специалист. Това че сега си на тези килиограми не е повод за притеснения, не е задължителна на 22 да си на повече. Може и да са по-малко.
Диетите ще доведат до проблеми със стомаха и бъбреците на първо време.Болките от гастрит и язва, от бъбреци и др ..... това е нещо ужасно и дано да не го разбираш. Коя от жлезите с вътрешна секреция ще се окаже най-слаба и ще се предаде не се знае. Купи си книги писани от лекари не за диети, а за здравословно хранене, спазвай режима на движение. Запиши се на аеробика или някакви танци.
Тялото има нужда за правилното си функциониране от всички вещества, даже и от мазнини, но ...... определени мазнини.

# 20
  • Мнения: 0
Ето за сега къкво съм постигнала - свалих 4 килограма за 2 седмици. Ето и успехът ми:

# 21
  • Мнения: 1 844
Браво,миличка, честито за резултата! Продължавай все така ентусиазирано! И гледай да не се увлечеш с отслабването и да не почнеш да гладуваш! Храни се здравословно и разумно!
Успех!

# 22
  • Мнения: 626
Мисля,че 90 дневната диета е подходяща.Не е  изтощаваща и зловеща като повечето.Пък и в нея не се лишаваш от нищо-ядеш си всякакви храни,само има някои правила за спазване,но като цяло е лесно изпълнима.С очите си съм виждала резултата от нея след 3 месеца,при няколко жени.Прочети за тази диета и виж дали ще ти допадне(при нея можеш да ядеш картофи Wink) Успех!

# 23
  • София
  • Мнения: 44 323
да бе никак не е зловеща, особенно за подрастващ организъм.

# 24
  • Мнения: 0
Аз съм на 12 години  и съм 35 килограма. Това нормално ли е ??? newsm78 newsm78 newsm78

# 25
  • In The Middle Of Nowhere
  • Мнения: 2 623
Аз съм на 12 години  и съм 35 килограма. Това нормално ли е ??? newsm78 newsm78 newsm78

Слаба си, но зависи колко си висока.

# 26
  • София
  • Мнения: 44 323
какво й е слабото пък на нея? съвсем добре си е.

# 27
  • In The Middle Of Nowhere
  • Мнения: 2 623
Ще се разбере колко е добре като каже колко е висока.

# 28
  • София
  • Мнения: 44 323
това също не е единственото, което има значение.
ако изглежда нормално, храни се нормално и  се чувства ок и е здрава, значи е ок.
има хора дребни, има с дребен кокал(което дори само от това тежат по-малко), има с т.н. грацилна структура и т.н., освен това децата растът скообразно, може изведнъж да дръпне на височина, после да догонва килата, които също  така може доста рязко да качи по няколко наведнъж...така че е страшно относително.

Това не е възрастен човек, а дори и за такъв пак няма твърдо съотношение колко на колко вис/тегло трябва да си, за да си добре.

# 29
  • In The Middle Of Nowhere
  • Мнения: 2 623
По принцип е така, но все пак 35 кила са си 35 кила. Вярно е че има слабички деца, които са си такива и са си добре, а след време някои се закръглят, а други си остават такива. Но 35 кг при ръст над 160 см са малко..
Аз не помня колко съм била на 12 г, но към 8ми клас имам някакъв спомен за някъде около 40 кг и пак минавах за слаба при ръст 164 см. Аз просто констатирам от моя гледна точка, може да няма твърд критерий за ръст и килограми при подрастващите, но който си е слаб е слаб. Ако такава му е структурата и максимума- ок.

Общи условия

Активация на акаунт