Отговори
# 270
  • Мнения: 239
Здравейте, дъЩеря ми е на 7 години и би искала да си пиШе с дете от България, ние живеем в Австрия. Ще се радвам, ако някой ми пиШе.

# 271
  • Мнения: 563
Здравейте,моето синче е на 7,живее в България.Знам,че няма какво да го питам-ще иска и още как.С огромно съжаление ще кажа ,че сега не е при мен,в чужбина съм.Но ще се прибера до седмица.Пишете ми на лични ако искате,а до писането от негова страна-ще е с моя помощ  Grinning
Много ще е хубаво,ще си разказват разни неща и преживявания!
Пишете и за начина по който искате да е кореспонденцията,за мен не е проблем имейл,или стандартна поща.

# 272
  • Мнения: 3 483
И моята дъщеричка е на 7. живеем в България, казва се Александра. Пише и чете (е, все още прави грешки в писането, но все пак е първи клас)
Обожава хартиените писма (на имейли също ще се радва) - като беше по-мъничка й пусках писма в пощенската кутия Laughing


Ако някой прояви интерес, да ми пише на лични Grinning
(тук е на 5 и малко)

Приветства идеята. Много се радва горката, даже веднага попита кога ще получи писмо и на кого да пише:crazy: Laughing

# 273
  • Мнения: 106
Здравейте!
Аз също имам дъщеря на 7 години , казва се Петина и живеем в България. Тя остана очарована от мисълта ,че ще може да си пише с дете от  чужбина.Много е любознателна и се интересува от всичко.Много обича животните - котенца ,кученца ,папагалчета, обича да рисува. Може да чете и пише.
Ако някой прояви интерес да ми пише, веднага ще отговорим.

# 274
  • Мнения: 98
Здравейте и от нас!
Голямата ми дъщеря, Деница, иска да си пише (на хартия) с момиче на нейната възраст- 8/9 г., ще е хубаво да е от Варна, да се запознаят, когато е там. Дени е в 3-ти клас, плува в спортен клуб, обича да рисува, да чете, от скоро пише песни и започна уроци по китара ( под влияние на Хана Монтана  Mr. Green). За съжаление не пише и не чете на български, но има желание да се научи (сричкува, но не много добре и се срамува) , надявам се писмата на дете от България да и дадат стимул и да я мотивират. Може да редуваме писмата на двата езика- английски и български, така ще е полезно и за двете деца.

Поздрави от Виржиния Бийч, САЩ
Стела

# 275
  • Мнения: 3 098
Здравейте!   bouquet
Попаднах слу4айно в тази хубава тема, много хубава инициатива! Поздравления!
Моята дъщеря прояви огромен интерес и има желание да си пише с деца от България или от други страни. На 6 години е, може да 4ете и пише на български пе4атно и ръкописно. Интересите са й разнообразни- плува, играе гимнастика в един клуб, модерен балет, рисува, оби4а музиката и филмите за феи, шпионки и коли. В момента е увле4ена от астрономията, изу4ава небесните тела през телескоп и след това ги рисува. Много оби4а да пише писма, само 4е няма на кой, затова пише до мен и ми ги пуска тайно в пощенската кутия.  Grinning
Сега, през у4ебната година със сигурност ще може да си кореспондира с 2-3 деца, тъй като отговорите ще пише в неделите, заради натовареността през седмицата.
Ако някое дете прояви интерес, моля майка му да ми прати ЛС.  Peace

# 276
  • Мнения: 98
Благодаря на всички, които отговориха на поканата ни   bouquet. Дени вече си намери другарче, изпратихме писмото, сега чакаме отговор Simple Smile 

# 277
  • Мнения: 242
Днешните деца имат голям избор. На времето си пишехме само руски "другарчета" и то задължително само на руски.

# 278
  • София
  • Мнения: 395
Моя син е 10 годишен.Ученик е в 4 клас, паралелка със испански език.Тяхната преподавателка е много деен човек.С наше позволение децата участваха в скайп разговор с техни връстници от Испания.Общи приказки за по 5-7 минути на дете, колкото да се запознаят и да си кажат няколко думи.Децата обаче остават много развълнувани и щастливи.Няколко пъти са участвали в такива разговори и чакат следващия с нетърпения.
Мисля,че и той ще прояви интерес да кореспондира с деца от други градове и държави.

# 279
  • светлата страна на Луната
  • Мнения: 67
Прекрасна идея!  Peace Ние живеем в България. Дъщеря ми е на 5 години, познава буквите, но още не може да чете и пише добре, подготвителен клас е! Има желание да си кореспондира с  други деца, може и чрез имейли (аз ще й помагам) Simple Smile, може и по Скайп! Търсим деца от чужбина  да разговарят на английски  или немски с нея по Скайп, за да го научи по- бързо!   bouquet

# 280
  • Мнения: 1 217
МamaLusi, моля те да не ми се сърдиш и да ме извиниш, че си позволявам съвет, но от личен опит знам, че скайпът и имейлите не са подходящи за толкова малко дете. Впоследствие може да стане така, че да не можеш да я откъснеш от компютъра. Хартиените писма са много по-добър вариант според мен.
  bouquet за всички, и за идеята по принцип.

# 281
# 282
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Преди време си пишехме, но писмата взеха да изчезват и децата загубиха интерес.

# 283
  • Мнения: 3 098
Искам да благодаря на вси4ки, които се отзоваха!  bouquet
Дъщеря ми си пише с три деца от тук, много й е забавно, а и нау4ава как проти4а живота на един у4еник в други държави.

Смятам, 4е са й по силите, но с пове4е едва ли би могла да насмогне.

# 284
  • Мнения: 148
 Peace страхотна идея, чудесна инициатива   bouquet
Върнах се и в мойто детство, и моите руски приятелчета Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт