Г-н Борисов, вземете ми жилетката!

  • 2 836
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Доста ме учудва това, че са публикували писмото в този му вид..
Иначе за проблема е ясно. Аз бих подбрала  със същия хъс и собствениците на кучета.
Но все пак каква акция  подкрепяме в случая? Изнасяне от държавата ли?
Превари ме.

# 16
  • Мнения: 6 029
Не знам как точно да подкрепя - да се изнеса няма да мога. Но ако ще има някаква по-нормална форма на протест - там съм.

# 17
  • софия
  • Мнения: 4 985
Доста ме учудва това, че са публикували писмото в този му вид..
Иначе за проблема е ясно. Аз бих подбрала  със същия хъс и собствениците на кучета.
Но все пак каква акция  подкрепяме в случая? Изнасяне от държавата ли?

Az пък се радвам че не са се намесили с грам редакция! Разбира се видях си правописните грешки, но те не ме притесняват-просто защото пишех разтреперана, разплакана!

Да, за да няма недомлъвки, ето каква е акцията която искам да направя/им заедно със всички които биха я подкрепили.

Идеята е в рамките на 24 часа масово да напуснем страната - например в Гърция та даже и Румъния.
Призивът ми е към всички млади семейства, абе изобщо към всички.
Зная че хората нямат финансова възмоност и транспорта е едно от препъни камъчетата, но с добра организация всичко става.
Ей така  да се изнесем за един ден.

Имам приятели в няколко страни в чужбина които убедена съм ще ни подкрепят.
Най-малкото ще побъркам пресата (българска и международна) докато не се вземат мерки.

Извинявам се за хаотичното си писане, но вярвам че заедно можем.
Аз ви споделих основната идея.
Предложения, мнения, критики, акъл, всичко приемам!!!Стига да не е спортна злоба заяждане!Пощадете ме, нямам нужда от това точно в момента!!!

# 18
  • Мнения: 600
а дали не може една година(например тази) да не си платим данъците? аз подкрепям напълна каквато и да е акция, но си мисля, че няма как да се изнесем всички за един ден. освен това, боли ги онези, че сме се изнесли. затова предлагам да е нещо, от което ще ги заболи. т.е. финансово примерно.

вчера по пътеката до яслите едно момче беше нападнато от 5-6 кучета, като успя да ги разгони видях, че му е мокър панталона. отвратително унижение е да живеем в тази държава - да се напикаваме от стрес в 5 следобед, защото сме нападнати от улични кучета в центъра на софия.

не искам да е нормална форма на протест, трябва да го усетят.

# 19
  • Мнения: 5 370
Не, аз не подкрепям акцията АЗ ДА НАПУСНА страната. Това е, меко казано, глупаво и емоционално. Разбирам ти емоцията, но истината е ТУК:

а дали не може една година(например тази) да не си платим данъците? аз подкрепям напълна каквато и да е акция, но си мисля, че няма как да се изнесем всички за един ден. освен това, боли ги онези, че сме се изнесли. затова предлагам да е нещо, от което ще ги заболи. т.е. финансово примерно.

вчера по пътеката до яслите едно момче беше нападнато от 5-6 кучета, като успя да ги

# 20
  • Мнения: 4 841
Идеята е в рамките на 24 часа масово да напуснем страната - например в Гърция та даже и Румъния.

Е не, благодаря. Може да се направят далеч по-успешни неща. Например да се изсипят пред "Московска" събрани от улиците кучешки лайна (15-минутна разходка по улиците е достатъчна, за да събере човек 2-3 кила, услужливо оставени там от възвишени собственици на "домашни" кучета), и какво ли още не...

# 21
  • Мнения: 600
пак искам да кажа, че ми се струва трудно това-  даже няма да можем да излезем, ще станат страшни опашки като по първи май. то май и това е добра идея - да вземем страха по КПП-тата. на който каквото му е близо - сърбия, гърция, румъния. ама аз с детето не тръгвам, не мога да я държа на границата цял ден.

# 22
  • Мнения: 2 401
Идеята е в рамките на 24 часа масово да напуснем страната - например в Гърция та даже и Румъния.

Е не, благодаря. Може да се направят далеч по-успешни неща. Например да се изсипят пред "Московска" събрани от улиците кучешки лайна (15-минутна разходка по улиците е достатъчна, за да събере човек 2-3 кила, услужливо оставени там от възвишени собственици на "домашни" кучета), и какво ли още не...

Това е добра идея,  Laughing макар, че не се виждам да ги събирам..
Амели, нямах предвид правописните грешки, не съм от даскалИците във форума.

# 23
  • софия
  • Мнения: 4 985
Не, аз не подкрепям акцията АЗ ДА НАПУСНА страната. Това е, меко казано, глупаво и емоционално. Разбирам ти емоцията, но истината е ТУК:

а дали не може една година(например тази) да не си платим данъците? аз подкрепям напълна каквато и да е акция, но си мисля, че няма как да се изнесем всички за един ден. освен това, боли ги онези, че сме се изнесли. затова предлагам да е нещо, от което ще ги заболи. т.е. финансово примерно.

вчера по пътеката до яслите едно момче беше нападнато от 5-6 кучета, като успя да ги
Момичета "онзи " не го боли докато не му се вкара таралеж в гащите.
С неплащането на данъците ние ставаме нарушители на закона-а не е такава целта!!!
И верно че е емоционално , но така ще се вдигнат хората.Ще се задейства пресата, а и като се постараем едно хубаво писмо жалба да влезе в европейските съдилища, да видите как ще го заболи "онзи".

# 24
  • Мнения: 600
наистина ли ти пука, че нарушаваш закона, когато те хапят кучета по улицата? на мен не. не убивам човек, не наранявам човек, не лишавам никого от човешките му права.

не ми ли нарушават правата, когато плащам данъци, а:

- ме хапят кучета
- не приемат детето ми в общинска градина
- боклукът мирише пред входа
- пукам гуми в дупки по софийските улици
- няма улично осветление

да продължавам ли да изреждам? и къде живеем? в държава от третия свят ли сме, че да търпим тези условия?

аз държа на онова с данъците, но ще подкрепя и друга инициатива.

# 25
  • Мнения: 5 370
Амели, ти наистина в момента мислиш с емоциите си.
Но, впрочем, Касис пак ми е взела думите от устата.

 ме хапят кучета
- не приемат детето ми в общинска градина
- боклукът мирише пред входа
- пукам гуми в дупки по софийските улици
- няма улично осветление

# 26
  • София
  • Мнения: 6 302
Първо искам да кажа, че напълно съм ЗА да се направи нещо по въпроса. И аз съм хапана от улично куче. И многократно съм минавала със страх покрай глутници кучета къде ли не.
Обаче.... дайте да обмислим добре нещата. Идеята да напуснем страната за 24 часа не е най-подходящия начин да покажем нашето недоволство, протест или каквото и да го наречем. Неплащането на данъци си е нарушение на закона. Освен това дори да не ги платим тази година, догодина ще трябва да ги платим, че и с лихвите.   Tired Затова трябва наистина да преценим какво да направим.
Браво на авторката на темата, дано не премине бързо ентусиазма й и дано с помощта на всички нас да се направи нещо, от което да има реална полза. Така че да мислим!  newsm78

# 27
  • Мнения: 1 355
Това с изсипването на кучешките л***а ми се нрави повече. Плащанията си към бюджета няма как да спрем, защото ги правим ежедневно, пряко или косвено. Изнасянето от България като форма на протест ми се струва като чудо за три дни. Мисля си, че най-лесно ще решим въпроса сами. По-добре цялата енергия и недоволство да се вложи в организирано премахване на кучетата от граждани. Незаконно ли е да се убие безстопанствено куче? Ако е така, защо е законно да се убие плъх, овца, кокошка, хлебарка...
Дали можем да настояваме със закон да се забрани свободното пребиваване на кучета? Т.е. който иска куче - да го гледа у дома и да носи отговорност за действията на своя любимец. Така всеки защитник на правата на кучетата да се задължи да ги вземе на своя територия и да си ги отглежда. И да не нарушава правата на другите.

# 28
  • Мнения: 2 821
[Идеята е в рамките на 24 часа масово да напуснем страната - например в Гърция та даже и Румъния.
Призивът ми е към всички млади семейства, абе изобщо към всички.
Зная че хората нямат финансова възмоност и транспорта е едно от препъни камъчетата, но с добра организация всичко става.
Ей така  да се изнесем за един ден.


Ама ти сериозно ли? newsm78
Стъпи на земята!
Виж побъркването на пресата по ще хване, но и това ще е ден до пладне...
Съвсем други мерки са нужни ...като за начало да се ликвидират помиярите....

+ това, ако всички решите да бегаме в Гърция, а на мен Румъния ми е под носа..ми няма да сатне Crossing Arms Mr. Green

# 29
  • Мнения: 958
Дреме му на Б.Б. че са те нахапали кучета, тебе, мене или децата ни!
Също толкова ще му пука, ако напуснем страната, не за един ден, ами завинаги. Най-много да види нещо хубаво в това.
"Я тия мрънкала се изнесоха най-накрая", например
За съжаление, ние все повече се утвърждаваме, като държава на саморазправата. Който иска да му се свърши някаква работа, си я върши сам! Жалко, че няма как поне да не им плащаме, на тия говеда, който сме си избрали.
Утре в новините, ще излезе някой и надменно ще почне да обяснява, колко е велик, и как си е свършил работата. А хората ще кимат и ще казват "маскари", и после пак ще си ги изберем.
Решението за изсипване на кучешки лайна пред кметството ми се вижда по-подходящо. Поне ако не друго, на уважаемите господа, ще им замирише.
Другото решение е, ще ме извиняват кучелюбителите, ама отиваш и ги изтребваш! Който веднъж е нападнал пак ще нападне. Аз предпочитам да си платя глоба, от колкото утре и детето ми да е нахапано. Ако ще всички да скочат срещу мен, все ми е тая, стигнахме до там, че за да съществуваме трябва да се борим на живот и смърт!  

Общи условия

Активация на акаунт