Картофени кюфтета

  • 5 732
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 269
Аз един малко тъп въпрос имам - как точно се варят картофите в микровълновата? И колко време?

Много обичам картофени кюфтета, но имам един много несполучлив опит преди години (разпадаха ми се кюфтетата в тигана при пържене) и от тогава не смея да направя.

# 16
  • Мнения: X
Много обичам картофени кюфтета, но имам един много несполучлив опит преди години (разпадаха ми се кюфтетата в тигана при пържене) и от тогава не смея да направя.

Точно по този повод искам да се включа, гледайки ви, че се събрахте любителки на катофени кюфтета.  Grinning
Имате ли трик някакъв за да не ви се разпадат докато ги пържите? При мен много упорито при последните опити направо се разпиляват в тигана. Както и да ги въртя и суча.. голяма са ми мъка, а много ги обичаме всички.

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
При печене никога не се разпадат!  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 4 294
Не ми се разпадат никога. Обелините картофи в ейна с капак и малко вода слагам в микровълновата.
На 20 минути, проверявам и ако имат нужда разбърквам и пускам за още 5 минути. То зависи от микровелето  Laughing
Ако е останала вода, винаги я отцеждам. Особено ако съм ги варила на котлона, иначе за МВ почти не ми остава,
защото сипвам много малко, отколкото като варя на котлона . Може би затова ви се разпадат  Thinking
По принцин картофите са нишестени и винаги се сгъстяват при готвене, така че не би трябвало да се разпадат.
Или ако сте слагали нещо към картофената смес - което да ги разводни .

# 19
  • Мнения: 795
Хареса ми рецептата   chef  bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 472
Яйцата от панировката ги стягат. Аз слагам пресен копър и малко настърган домат -стават по-пикантни. А сосчето с кисело мляко чесън и копър е задължително. М-м-м доядоха ми се, но съм на диета, пък все към форума с рецептите ме влече.

# 21
  • Мнения: 1 352
Е, как ще се разпадат, тя сместа става като лепило. Аз лично сварявам картофите, настъргвам ги, добавям сирене и настърган кашкавал, кимион, 1 яйце и сол. Оформят се супер лесно, овалвам в яйце и пържа. Страшни стават.

# 22
  • Добрич
  • Мнения: 5 456
Аз един малко тъп въпрос имам - как точно се варят картофите в микровълновата? И колко време?

Много обичам картофени кюфтета, но имам един много несполучлив опит преди години (разпадаха ми се кюфтетата в тигана при пържене) и от тогава не смея да направя.
Аз не режа картофите за микровълновата и не слагам вода, а само ги беля.1 кг. картофи стават за 20 мин. После ги изчаквам да изстинат и ги стържа на ренде. Когато са горещи не могат да се стържат, а се трошат. Вътре в сместа слагам и яйца. Настърганите картофи заедно с яйцата залепват и не се разпадат. Оформям ги на идеални топки с лъжица за сладолед. Във фурната и в микровълновата на комбинирана програма микровълни с грил не се разпадат и не стават толкова мазни колкото при пърженето.

# 23
  • Мнения: 6 017

Аз един малко тъп въпрос имам - как точно се варят картофите в микровълновата? И колко време?
Слагам картофките в едно йенско гювече и ги заливам с вода...около един пръст над тях да ги закрива водата...За 30мин. са готови.

# 24
  • Мнения: 5 026
В къщи много се тачат, но напоследък не правя. Не слагам чесън, а лук.

# 25
  • Добрич
  • Мнения: 5 456
Днес правих  картофени кюфтета. Картофите "варих" на микровълновата, а кюфтета запекох после във фурната.

   

С лъжицата за сладолед стават много хубави топчета.

Общи условия

Активация на акаунт