Хиперактивност с дефицит на концентрация - тема 4

  • 24 213
  • 348
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 4 451
mama mariana, нашите дечица трудно се задържат на едно място, липсата на концентрация, недостатъчно развитата от към разбиране реч, всичко това няма как да ги "прикове" пред екраните. Confused Обаче с времето и това ще си дойде на мястото. Мими вече все по-дълго се задържа пред компа, когато пусна нещо детско. Ама и аз все гледам да е нещо любимо( Winx, Барби, принцеси разни) Mr. Green Гледам да седна с нея, гледаме заедно и аз непрекъснато обяснявам по-простичко какво точно се случва.  Wink

# 271
  • Мнения: 2 448
.... От това дето гледаме в къщи,  "Коли", "джими нютрон - момчето гений" и "Котки и кучета" са ни любимите, ама и от тях най много 10-15 мин. да издържим.После почва да си играе и въобще не знам дали поне слуша текста.

Да кажа и аз нещо по въпроса. Макар многото гледане на ТВ да не е за предпочитане, аз него спирам и доста детско гледа, задължително озвучени на БГ, само за това не му забранявам, въпреки, че малко прекалява с тях, но напредъка в речта от филмите е страхотен. Научи се много да говори покрай тях, защото му е интересно. Да не говоря, че ги знае на изуст от второто гледане, което ме навежда на мисълта, че може много бързо да учи, но въпроса е да има интерес. Освен това ги разиграва ролево и ме кара и аз да вземам определена роля от филмчето, ,което сещате се колко ме затуднява, защото аз пък изобщо не мога да науча репликите наизуст, защото никак не ми се гледа детско.  Laughing Но той ми подава репликите и ми казва какво трябва да кажа.  Laughing

# 272
  • Мнения: 214
И при нас гледането на детски филми е безинтересно, но пък музикалния канал е любим. Опитва се да пее и имитира певиците.А когато седна на компютъра той е залепен за него и когато го оставя да "пише" прави точно това , което и аз натиска бутоните и гледа в екрана.Скоро му изтеглих картинки на дом. животни и той се научи да си ги превърта и да ги назовава с голям интерес, ама филмчета не мога да го накарам и една минута да гледа.Но сигурно след време и това ще стане нали.

# 273
  • Мнения: 2 448
И при нас гледането на детски филми е безинтересно, но пък музикалния канал е любим. Опитва се да пее и имитира певиците.А когато седна на компютъра той е залепен за него и когато го оставя да "пише" прави точно това , което и аз натиска бутоните и гледа в екрана.Скоро му изтеглих картинки на дом. животни и той се научи да си ги превърта и да ги назовава с голям интерес, ама филмчета не мога да го накарам и една минута да гледа.Но сигурно след време и това ще стане нали.

Да, ще стане след време. Ние бяхме така до 3 и половина, той и тогава много малко говореше, изведнъж се отприщи и желанието му за филми. До тогава само музиката гледаше и анимал планет.
На компа игри не му разрешавам изобщо, само му давам да пише цифри и букви. Цифрите определено са му слабост, научи ги преди да може да си казва името.  Rolling Eyes Харесва му и да гледа картинки на снимки и да ги назовава какво е и какво прави.

# 274
  • Мнения: 549
За избора на дрехи ще се опитам да обясня как стана при нас.
По Коледа едни роднини му подариха страхотна блуза с картинка(бродирана) на Макуин-светкавицата от Амстердам  Wink. Тази блуза не беше съблечена 3 м. Всеки ден перях и сушах на парното, защото ръкавите и са бели и повече от веднъж не може да се облече. За рожденния му ден - март месец му подариха специално избирана блузка с картинка на Макуин (Соня   bouquet).
Въведох късия ръкав пак с 2-3 блузки с картинка на същия герой. Сутрин вадя 3 броя разхвърлям ги около него и го чакам да избере. Първо го изчаквам да направи избор( той обаче се тръшка и си иска дългия ръкав). Тогава започвам насила да го обличам с някоя миналогодишна без картинка, която категорично отказва и накрая си избира някоя от предложените му(по-малкото зло  Laughing). Тази тактика е много успешна при нас. Като го "заплаша" с някоя нехаресвана от него дреха и той много по-бързо прави избор. После започнах да му предлагам само една "гадна" блуза сутрин и той със засилка я прибира в чекмеджето и си избира друга  Wink. Сега вече като кажа :" излизаме". Следва реплика от сорта:'Може ли червена блуза със животни?". Дори вече не ме и пита, направо вади каквото иска и облича. И определено вече му харесва всеки ден да е с различна блуза и забелязвам, че ги редува така че да се повтарят максимално рядко. С блузите вече е добре, ноооо носи само едни "тъмно синьо" къси панталонки и това е  Sad . За сега успях няколко пъти да го "изнудя" да обуе друг панталон , когато му давам нова блуза. Заплахата беше:" обувай панталона иначе прибирам новата блузка."
Това е! Отне ми "само" половин година  Laughing.

# 275
  • София
  • Мнения: 2 262
Привет!
Искам да ви сложа линк към една тема от Интеграцията, която би била полезна за някои от вас, дано и успее:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=312238.0

# 276
  • Мнения: 1 434
Честит Рожден ден на Мишо на Катина ! 

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=312879.0


# 277
  • Мнения: 410
 Искам и тук да кажа, че си търся жена да гледа детето ми на половин работен ден ( в зависимост от смяната в училище). Обръщам се към вас, защото няма нужда да ви обяснявам какво искам от жената и какви усилия ще и коства да се занимава с детето, което ще 1 клас.
 Става въпрос за Бургас. Ако някой има идея, моля да ми пише на лични!

# 278
  • София
  • Мнения: 2 033
Момичета, направихте ли вчера поръчката?  Hug   bouquet
Просто ме сърбят вече ръчичките да хвана кутията с картите!  Laughing

# 279
  • Мнения: 1 434
Поръчката е направена успешно  !!!    bouquet Hug

Последна редакция: чт, 10 юли 2008, 15:28 от Bluevelvet

# 280
  • София
  • Мнения: 2 033
Страхотно! Специални благодарности за Bluevelvet, Веселчето и Мари_АнкаHug   bouquet

# 281
  • София
  • Мнения: 4 412
Хайде да се включа с едни интерсни книжки. Докато се чудех как да ви ги опиша, видях, че това са образователните таблата на "Гея Либрис" направени като книжки. С много добли илюстрации и текстове точно за възрастта около 3 години.

Тези двете ми се видяха много добре за социализация:
Добрите навици - http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=26370
Учтивост - http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=26371
И тези са добри:
Безопасност - http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=26372
Моето тяло - http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=26373

Не знам дали сте обръщали внимание на магнитните пъзели на D-Toys
Ето в този линк по средата - http://shop.danet.bg/index.php?manufacturers_id=33 . Ние имаме "Преоблечи куклите", но за момчета има повече неща, а може и за девойки да стане. Сетих се за него, като разглеждах поръчката за Веселчето. Куклите не са в среда на други предмети и по-трудно се разказва, но другите пъзели са подобни. Също съм сигурна, че в БГ има ехо микрофон, аз съм купила от едно магазинче около нас и струваше около 7 лв. Ще питам в магазина или в На пазар. Много ми хареса това, което е избрала Оля.

Сещам се да експериментирам след малко с нещо - беше и забавно преди време да си записвам гласа на компютър. Сега ще си запиша разни команди или нещо като разговор, да видим как ще реагира. Предполагам, че трябва да започват с нейното име, направи нещо. Какво мислите, това дали е полезно за дете?

# 282
  • Мнения: 4 451
Taня, благодаря че сподели! И аз наскоро купих първите две от поредицата - "Учтивост" и "Добрите навици". Много допаднаха на Мими. Чудесни са наистина! Другите две от същата поредица не ги намерих в нашия град. Но утре заминавам за Бургас, ще ги търся там.
А тези пъзели не ги бях виждала. Непременно ще поръчам нещичко.
Момичета от Бургас, утре вечер пристигам. Ще остана до 20-ти. Изпращайте ми телефони на ЛС, за да спретнем срещичка. Аз ще имам нет и там де. Hug

# 283
  • Мнения: 214
Аз също искам да благодаря на Bluevelvet, Веселчето и Мари_Анка! Hug

Tanya. благодаря! Книжките наистина са много интересни.Една моя позната беше купила подобен микрофон на детенцето си от БГ имаше и някакви мелодийки, но той на беше с много добро качество.А за пъзелите аз съм ги разглеждали когато търсех дървени от тези с мънички дръжки отгоре, но и тези са хубави и полезни

# 284
  • Мнения: 214
Кифла, ти сигурно вече си се прибрала. Разказвай как мина лагера. Как се отрази морето на детето.
И да знаеш, че малко съм ти обидена, че не дойде у дома Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт