Откога в седнало положение?

  • 10 066
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 191
Моят син не съм го слагала седнал, той си седна сам, когато беше готов. Пълзеше съвсем спокойно на 5 месеца (тогава още не можеше да седи) и пълзейки постепенно започна да сяда. Много ми е странно, защо някои майки бързат толкова. Два месеца е направо  Shocked

# 16
  • Мнения: 274
Седнало - най-рано след 6-ти месец. Иначе количката под 45 градуса може и сега  Peace
Peace
  Peace

# 17
Според мен е нормално да я сложиш от 5 месец.

# 18
  • Мнения: 728
Съвсем от скоро започнах да изправям облегалката докрай.. просто детето си иска да седи. Но ние все пак сме си на 5 месеца и половина. На вас ви е доста раничко, но както казват другите майки сложи детето в полу легнало, полу седнало положение и обърни коша с гръб към теб.. да си гледа детето

# 19
  • Мнения: 257
На тази консултация педиатърката ми каза вече да го слагам по малко седнал, за да може да се стабилизира до 6-я месец, на моята приятелка детенцето и е на почти 8 мес и още не може да седи само, поради простата причина, че въобще не я е слагала седнала и няма откъде да се научи! Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 4 588
След 6-7 започнах да вдигам дребния до седнало, някъде след 4-я го слагах на второто ниво.Peace

# 21
  • Мнения: 512
Седнало - най-рано след 6-ти месец. Иначе количката под 45 градуса може и сега  Peace

Съгласна съм  Peace

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Седнало - най-рано след 6-ти месец. Иначе количката под 45 градуса може и сега  Peace
Peace

# 23
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Според мен на 3 месеца е рано за полулегнало положение (30 или 45 градуса). Аз започнах да го слагам на 45 градуса на количката когато стана на 5 месеца, а чак на 6-7 на 90.
И аз така!

# 24
  • Мнения: 82
Моята педиатърка каза ,че седнало положение чак след 6 навършени месеца , а на 45 градуса след 5 - тия месец за по 10-тина минутки на ден.

# 25
  • Мнения: 191
Сладуранка, хич не съм съгласна, че детето на приятелката ти не е могло да сяда, защото не е имало кой да го научи, децата сядат и прохождат, когато им дойде времето. Не ми е ясно, защо трябва "да си ги мерим", при положения, че всяко дете е различно и специално за седенето, всеки себеуважаващ се ортопед ще ти каже, че това да подпираш дете с възглавница, за да "седи" е меко казано безсмислено. Така и бебе на 2-3 седмици ще може да "седи".

# 26
  • Мнения: 3 929
Седнало - най-рано след 6-ти месец. Иначе количката под 45 градуса може и сега  Peace
Абсолютно!

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
Всяко детенце си е различно. И моето спи малко вече на разходка, но после си зяпа дрънкалката или наоколо и от легнало положение /количката ми си има 10-тина градуса наклон  на цялото гръбче при легнало положение/. Ако я видя, че си се надига самичка, ще мина на следващия наклон от 30 или 45 градуса  Peace

# 28
  • Мнения: 93
И моето малко клюкарче започна да се надига след третия месец.
Започнах да я повдигам в полу легнало положение в средата на 3-тия месец. Едва преди няколко дни започнах да я слагам седнала в количката. Да си призная пак е за кратко защото още не и укрепнал кръста.

# 29
  • Мнения: 2 111
От 4 месец я слагам на полулегнало положение в количката,защото не искаше да стои вече легнала и мрънкаше.

Общи условия

Активация на акаунт