Помощ! Невестулка на тавана!

  • 46 365
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 187
Чувала съм поверието. Първо се опитайте да я прогоните.
Не я обивайте Пробвайте в капана да сложите яйца 1-2 ,или едно живо пиле те  умряло животно не ядът ,те само ги душат ,но и да я хваните ми се струва малко вероятно да я изпъдите  мисля ,че пак ще се върне и ако имате пилета ще ти ги издуши за една вечер много са отмъстителни казвам го от опит  Peaceнашите бяха заобградени в мрежа но през дупките им прогризала вратовете
Ужасно миришат, ядат яйца и пилета. . Много за зли, съскат и са готови да ти скочат, ако  се чувстват застрашени
  PeaceМайка ми правиха ремонт на къщата и като махнаха улуците беше пълно с кокоши яйца  Shocked

Виж какво намерих в нета:

Искам да споделя една стара рецепта за гонене на невестулки.Не убивайте тази гадинка,тя е защитена!Рецептата я знам от прабаба.Взимате две малки пръчици.На едната слагате непрана вълна и я вързвате по средата с конец.Трябва да се получи една малка хурка.Източвате от къделката малко конец и го навивате на другата пръчица.Получава се една хурка с вретено.
Може да направите няколко такива.Слагате ги в избата или на тавана.
Това ще изгони досадната невестулка.Това животинче е наричано още „байнова булка”.
Всъщност вашето изобретение й „казва” –„булка стига си ходила по чуждите къщи,вземи малко да поработиш!”И уверявам ви никога няма да се върне!
В действителност я прогонва миризмата на сяра от непраната вълна.Пробвайте!
Наистина пробвай по този начин

# 16
  • Мнения: 25 633
Ако наистина ги прогонва миризмата на сяра, вместо да си играете да правите хурки, пробвайте да запалите серни ленти. Използват ги за опушване на бъчвите за вино. Не съм сигурна къде ги продават, сигурно в агроаптеките или в железарските магазини.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт