Ежедневното гримиране ..... Вредно или не ?

  • 7 600
  • 104
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 447
Вредно е, разбира се. Все едно да твърдите, че боядисването е полезно за косата. А какво твърдят рекламите, е отделен въпрос.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 563
Ако се гримираш ежедневно с тонове грим, като певиципе примерно,
може и да има проблем, но малко ежедневен грим не вярвам да навреди Wink


да,съгласна съм  Peace

# 17
  • Мнения: X
Аз съм чувала, че честото слагане на грим застарява кожата Rolling Eyes
Незнам доколко е вярно  Wink
Не е вярно.
Ти толкова пъти се гримира във темата за грима,че досега да си станала като шар-пей ако беше вярно  Joy Hug

Мда правя си  Peace
 Joy Joy Joy hahaha hahaha hahaha
Ми да, а я се виж каква си свежарка  bouquet
Според мен по-важното е не да не се гримираш въобще,а да третираш парвилно кожата си, защото аз познавам хора,които не се гримират,но и изобщо не обръщат внимание на кожата си, не пият достатъчно вода,пушат и пият на поразия....така че неползването на грим не виждам как би им помогнало Hug

# 18
  • Мнения: 3 695
ежедневното гримиране не го смятам за вредно, но виж тежкия грим да  Grinning

# 19
  • Мнения: 2 152
Четох някъде, че не точно гримът състарява кожата - все пак е от "ново поколение" Crazy
Това, което предизвиква бръчки са по-скоро неправилното поставяне на грим и разгримиране - силно преопъване и преразтягане особено на деликатната кожа около очите



# 20
  • софия
  • Мнения: 2 140
Гримирам се ежедневно с всички екстри:фон дьо тен,пудра,руж,сенки,моливи,очна линия,спирала и тн.От доста години го правя и за сега всичко ми изглежда наред.Дори случаите,в които съм си позволявала да изляза без да се ,,китосам''са били грешка.Или някое петънце ми излиза,пъпчица,дори лишейче.

# 21
  • Мнения: 1 313
Не мисля, че хубавият и правилно нанесен ежедневен грим вреди на кожата.

# 22
  • Мнения: 3 447
Любопитно ми е, въз основа на колко годишен опит в гримирането твърдите, че няма поражения  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 6 017
Не мисля, че хубавият и правилно нанесен ежедневен грим вреди на кожата.
И аз мисля така.   Peace

# 24
  • Мнения: 1 313
На мен пък ми е любопитно как може да се докаже едно или другото. В смисъл, ако се сбръчкам на 25 и съм се гримирала всеки ден, как ще разберем дали е нямало да се сбръчкам на толкова и без да се гримирам. Или пък, ако на 35 почти нямам бръчки и се гримирам всеки ден, значи ли, че гримът ме е "опазил" или просто имам добри гени?

# 25
  • Мнения: 2 388
Аз мисля, че е вредно, поне до някаква степен.
Като пример веднага давам устните си, които са обезцветени от постоянното ползване на молив.
Като поспра за месец- два забелязвам, че се възстановяват.

# 26
  • Мнения: 738
Сигурно вреди Tired Майка ми е на 48 години, красива жена е, не знае какво е фон дьо тен, цял живот ползва единствено черен молив на очите и червило. Кожата й е перфектна, няма бръчки, тенът на лицето й е перфектен, когато каже, че е на 48 никой не й вярва Laughing Но аз без грим съм като измита чиния Tired Започнах от 9-10 клас да се гримирам и вече не мога да се възприема без грим...Без фон дьо тен не излизам Naughty

# 27
  • Мнения: 6 017
Хм...Зависи от човека и грима, който ползва. Ето виж, майка ти е ползвала лек грим- молив и червило. А сега какво ли не измислят...и ние всички да не останем назад го ползваме. Фон дьо тена знам, че е много вреден. Затова и не ползвам много много. Най- много един път в седмицата. Има някои, който като започнат да се гримират се забравят...За тях вече няма как да се каже, че не е вредно, но едва ли молив, кремче, спирала, гланц или червило ще са вредни. Та това е много лек грим....

# 28
  • Мнения: 2 388
Всеки решава за себе си. Мен например никой не може да ме убеди да сложа ФДТ на лицето си.
Слагам тежък грим два пъти седмично.
През останалото време ползвам червило, молив за устни, гланц и перли с изтекъл срок на годност. Mr. Green

# 29
  • Мнения: 6 017
и перли с изтекъл срок на годност. Mr. Green
hahaha rotfImbo rotfImao

Общи условия

Активация на акаунт