Летният сезон дойде, на ОКТОМВРИЙСКАТА мама й се ходи на море.

  • 10 641
  • 287
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 85
Здравейте на всички! И аз тази седмица съм си в къщи за малка почивка. За Пигис хаус ходиа съм там някилко пъти има всичко необходимо за бебока даже могат по големите неща та ти ги запазят / като ги капарираш естествено / и когато се роди бебето да ти ги доставят в кащи в района на София. Аз ще раждам при набюдаащия ме доктор в Света София но не сам мислила за ВИП стаите има време за това. Приятни почини дни на всички!

# 76
  • София
  • Мнения: 278
Ели,гледам че си тук Simple Smile Как си,не се спотайвай  Hug
Гери,аз питах и преди,но сигурно не си видяла. Кога празнува имен ден детенцето ти?

# 77
  • Мнения: 132
Ели,гледам че си тук Simple Smile Как си,не се спотайвай  Hug
Гери,аз питах и преди,но сигурно не си видяла. Кога празнува имен ден детенцето ти?
Не празнува ДЕНИЗ е турска дума за море.
Извинявай не съм видяла Embarassed

# 78
  • Мнения: 498
gery_roz, ми как да ти кажа, супер малка ми се стори, до вратата директно вдясно е мястото където стои таткото, да гледа фронтално през едно стъкло. Мъжа, който ни развеждаше (предполагам санитар беше) ни обясни че гледката е потресающа и доста често бащите припадали, тъй като гледат буквално каквото вижда и лекаря, но за това може да влезне вътре и да застане до леглото на мамата, и да и държи ръчичката докато ражда))). Прозорците бяха защорени и беше супер сумрачно, не знам като се ражда сигурно включват лампите... А в самата родилна ни обясниха (не ВИП-а), че има абсолютно същото легло(кенгуро или там както се казва леглото, на което те застопоряват неподвижно докато се напъваш), само дето там са три бройки уреди за мъчения)))

Айде сложих и аз малко мои снимки в албумчето... леле сега като се гледам какво съм кюфте, в сравнение с тогава...  Mr. Green

# 79
  • Мнения: 1 020
Здравейте,
от изгубилата се мама Simple Smile Аз се опитах първо да ви изчета и тогава да пиша, нооооооо....  #Crazy
много пишете бе девойки прекрасни, не мога да ви смогнаааааа Simple Smile
а и в работата е яко лудницааааа, та съвсем изкуквам Simple Smile
Аз все пак ще се опитам да влезна в час с новините... като се има предвид, че съм 5 теми назад с четенето... ще ми отнеме доста време... мисля да започна с тази тема Simple Smile
Вие как стеееее?
Аз да ви се похваляяяяя, нашата девойка растееееееее вече е 900 грама по последни изчисления от онзи ден Simple Smile А каква е футболистка... като се разбунтува и корема ми подскача насам натам Simple Smile аз си сложих снимки в албума с корем, каква съм вече голяяяма  Crazy
охххххх, още толкова неща искам да напишаааааааа, ама ще ви изморя Sad
ааа записала съм се за темата на 9 месеца на 17-ти, така че в 9.30 ще съм на Плиска да слушам Simple Smile

# 80
  • Мнения: 558
Изобщо незнам как е раждането в бг, но тука дето съм аз е много човешко по болниците. Бяхме в малката ни, местна болница- стола за раждане изобщо не изглеждаше страшно, имаше баня с тоалетна във всяка родилна стаичка (в случай че искаш да си облекчиш контракциите с къпане). Във въпросните стаички в които се раждаше имаше и удобно кожено фотьойлче за таткото, ако иска да присъства. Абе изобщо- нищо общо с плочките и стерилно изглеждащите зали, по нашите болници...

Аз естествено първо напъдих таткото, като ме почнаха сериозните контракции, защото обявих, че с нищо не може да ми помогне, после се ядосвах, как може да няма никакъв теракот в тая стая (това докато нямах контракции) и изобщо много зле се представих... после, като се наложи да ме довършват секцио, установих, че теракот има, но в операционната, където занимавах екипа с разкази за котараците, които имах като малка (май ме беше хванала словестна диария от упойките)...

След секциото на 4тия ден си бях в къщи. Междувременно бях в самостоятелна стая, в която имаше голям диван, където нашия татко можеше да спи. Дребния ми го дадоха около 3 часа след секциото, и той неотлъчно беше с нас през цялото време. Взимаха ни го само за някоя инжекция и други подобни манипулации... Това беше незаменим опит и за двама ни с мъжа ми смятам аз.

Не мога да забравя как сестрите с усмивка ми носеха сокчета и лед винаги, когато поисках... изобщо тука персонала е много мил.

Живот и здраве есента мисля да ходя обаче в голямата болница, която е в даунтаун, че всички раждали там много ми я хвалят!

За България- чувам много суперлативи за Токуда, някоя от вас ще ражда ли там?

Фиил Ю, това чувалче с опаковането на ръцете е само за новородени, за да не го правят оня рефлекс със стряскането и да се чувстват по спокойни... В болницата така и не бях успяла да се науча да го повивам моя стегнато, точно защото размахваше ръце и пискунеше само, но опитните сестри го омотаваха като бурито за нула време и той наистина се успокояваше. За да се преборя с непохватността си тоя път ще си закупя и такова чувалче, другите нормалните ги имам всякакви размери и дебелини... Иначе в правилния размер мястото за краката е предостатъчно.

Бебочка, то не ние решихме да са с малка разлика, ако трябва да съм честна  Mr. Green...

Редактирах, тука че нещо ми се бъгва форума... Сорри за нехронологичността която се получава!

Последна редакция: пт, 13 юни 2008, 15:50 от [sfkbfk]

# 81
  • Мнения: 920
b]shareez [/b] и gery_roz също така,  Възхищавам се на мами решили да имат деца с малка разлика. Какво по-хубаво от това? Един ден ще могат да излизат заедно, дето се казва ще са на един акъл Peace

# 82
  • Мнения: 217
Доста дълго не бях ви чела и писала….. а сега използвам бурята, която ни спря излизането да прегледам старата и новата тема и да се включа!

Първо, благодаря на всички, които стискаха палци за дипломната! Е, приключих я основно… едно заключение ми остана и оформление, но това е дребна работа…

Пуканка, и аз останах с впечатление, че не Владиславово, а Аксаково е квартал на Добрич, през седмицата бяхме до Варна и човекът, който ни возеше караше със 120 км/ч, докато излезем от Варна и влязохме в Добрич. Голям страх брах. Нормално е на тази възраст тийнейджърите да имат такива смущения на хормонална основа. Един познат преди време беше със същия проблем при дъщеря си, много се беше шашнал. Възхищавам се от смелостта ти за трето. Аз също много искам, но в гарсониерата не мога да ги сгъчкам три, пък и не знам дали финансово ще сме справим. Иначе, за себе си не се притеснявам толкова много, по-скоро за мъжа си, който твърди, че тъкмо се оцъферил от тежките бебешки години на Денис… Та ще го пожаля на този етап.

За срещата във Варна… казвайте кога… аз ще съм на Шабла от другата седмица, но няма проблем и от там да дойда… даже по-добре да е след средата на другата седмица, че да можем да оставим детето на баба и дядо и да ме закара мъжо. Така ще можем и в по-късните часове и няма да съм вързана с маршрутки.

Манана, радвам се, че всичко е наред! То без тези екстри май не може…Ти и с това малко дете в трудна възраст хич не ти е лесно. Ама и доста килца тежи за възрастта си, якичък е, гледай да го свикваш да ходи за ръчичка, че после кое по-напред да носиш. А защо не потърсиш в обявите тук или другаде количка за деца, които имат малка разлика и да размениш твоята или да я продадеш? По-лесно ще ти е…

Цвети, честит ти законен мъж! Дано се вечно щастливи младоженци!

Сисилия, ние нашето име („Денис”) го мислехме, че със „С” значи „Море”, а нас ни свърза морето, любовта ни пламна там на Русалка, затова има символ в това име. Но после, преглеждайки сайтовете, се оказа, че Денис идва от Дионисий, бога на виното. Още не сме му измислили имен ден, но смятам, че Трифон Зарезан е добър ден

Мис Феири, за местенето при септемврийките да си кажа мнението, че няколко мами вече споменаха, че може да не са Октомврийки като родят. Никой не знае кога ще се роди бебето. Нас ни обединява това, че терминът ни е през октомври. Ако сте забелязали по другите теми има и „августовски октомврийчета”. 9 месеца пишеш тук и като родиш по-рано или по-късно не върви да се преместиш в съседната тема, в която не познаваш нито един… Така си мисля аз…

Никози, Ицко е много сладко се държи към бебенцето. Ама откъде знае, че е братче. Може пък да имат усет, знам ли, моят Денис винаги като го питах какво ще е бебето отговаряше „братче”, ама като сме го питали по-късно какво иска, казва, че сестриче като съседчето… Е, няма да го огрее.. поне не този път

СофкоБофко, не му ли е терсене на бебето ако са му увити и ръцете в това чувалче. Денис много риташе като новороден, дори акушерката се изпоти докато го облече за изписването, а ваксините му ги слагаха като му завържат ръцете. Аз съм „за” чувалчетата, ама да са му свободни ръцете и да има достатъчно място за краката. Но иначе е лятно бебе и не съм му взимала малко чувалче… не че не изритваше всичко де.

Адина, аз като съм в София живея в Красна поляна, бл.340, близо до стадиона… Ама за съжаление, сега съм доста далече – в Добрич и засега няма да има трайно преместване към София… Но през юли ще имам две идвания към София и ще се радвам да се видим с някои от вас. Дано улуча някоя среща!

Рени79, и аз съм чувала, че този слинг не е удобе, ще си шия с халки и от другия вид – с плат и ще го ползвам, пък ако ще и да ме гледат като индийка от Третия свят в нашия „традиционен” град. Просто, за мен кенгурото няма смисъл, тежи ми и това е.. Дано със слинга нещата са по-добре, ама така твърдят всички, които са го ползвали. Аз дадох преди време сайтове, в които има инфо за слинга, ще ги издиря и ако някой иска, пак ще ги пратя.

Майлили, аз също те прекръстих на Лили Mr. Green

Северинка, стискаш помпичката за нос, вкарваш я в нослето и отпускаш, после повтаряш и това е. Овлажнителят  е добра идея за стая с парно, още повече, че по апкетите продават и масла, които се слагат вътре и имат различни свойства – за имунната система, за склонност към респираторни заболявания и т.н. един вид „аромотерапия”

Тедико, добре дошла в отбора на мъжките мами с по 2-ма юнака! Всички тук май се надявахме второто да е девойка, но и така ще е весело!

Сиси, дано лекарите да са добри и да помогнат на баща ти!

Ели_КВ, стискам палци за изпитите!

Добре дошли и на всички нови мами!   bouquet

Честито за сините и розови гащи!  Hug

Спирам да пиша от старата тема и скоро ще се включа и в новата!

П.П. Съжалявам, че стана толкова дълго, ама на всеки исках да кажа по нещо, а и наистина темата свършва като топъл хляб.

Последна редакция: пт, 13 юни 2008, 19:44 от feel_u

# 83
  • Мнения: 920
b]shareez [/b] и gery_roz също така,  Възхищавам се на мами решили да имат деца с малка разлика. Какво по-хубаво от това? Един ден ще могат да излизат заедно, дето се казва ще са на един акъл Peace

# 84
  • Мнения: 498
Хехе, от толкова писане си постваме по два пъти отговорите)))

# 85
  • Мнения: 132
ина много страшно го обясни hahaha
Аз предпочитам да е до мен а не да гледа през стъкло за какво ми е там да стои Wink
А леглото не се казва "магаре" или това е нов вид та е "кенгуро" newsm78

# 86
  • Мнения: 1 020
Здравейте,
от изгубилата се мама Simple Smile Аз се опитах първо да ви изчета и тогава да пиша, нооооооо....  #Crazy
много пишете бе девойки прекрасни, не мога да ви смогнаааааа Simple Smile
а и в работата е яко лудницааааа, та съвсем изкуквам Simple Smile
Аз все пак ще се опитам да влезна в час с новините... като се има предвид, че съм 5 теми назад с четенето... ще ми отнеме доста време... мисля да започна с тази тема Simple Smile
Вие как стеееее?
Аз да ви се похваляяяяя, нашата девойка растееееееее вече е 900 грама по последни изчисления от онзи ден Simple Smile А каква е футболистка... като се разбунтува и корема ми подскача насам натам Simple Smile аз си сложих снимки в албума с корем, каква съм вече голяяяма  Crazy
охххххх, още толкова неща искам да напишаааааааа, ама ще ви изморя Sad
ааа записала съм се за темата на 9 месеца на 17-ти, така че в 9.30 ще съм на Плиска да слушам Simple Smile
Внимание, докато пишехте, в темата бе публикуван нов отговор.  не мога да публикувам от сума време поста си Simple Smile много сте активни Simple Smile

# 87
  • Мнения: 920
Хехе, от толкова писане си постваме по два пъти отговорите)))
Даааа моля някой да ми го изтрие, че се бъгна моя нет и комп и всичко, да му се не знае newsm45  hit

# 88
  • Мнения: 498
gery_roz, не исках страшно да прозвучи, ама така си изглеждаше))) Ти си раждала веднъж, опиши как е изглеждало "леглото" тогава. Сега това беше доста голямшко, наколнено в частта за краката надолу към пода, като отстрани имаше за качване на краката, демек където се разчекваш и ти се виждат сливиците, ама първо бебо да излезне  hahaha

# 89
  • Мнения: 132
gery_roz, не исках страшно да прозвучи, ама така си изглеждаше))) Ти си раждала веднъж, опиши как е изглеждало "леглото" тогава. Сега това беше доста голямшко, наколнено в частта за краката надолу към пода, като отстрани имаше за качване на краката, демек където се разчекваш и ти се виждат сливиците, ама първо бебо да излезне  hahaha
hahaha hahaha
Такова беше все си мисля че е магаре Joy

Общи условия

Активация на акаунт