задължителен ли е бг паспорт за дете с двойно гражданство?

  • 16 682
  • 140
  •   1
Отговори
# 15
  • далечно
  • Мнения: 1 029
ами ние без регистрация стояхме със сина ми около 1.5 месеца.

Ноя, малко по-разли4на ми е питанката: ако направя сега бг паспорт на сина ми и след една година бг властите се втурнат да сменят бг паспорти, то задължително ли би било да го сменя пак, или мога да си държа издадения по старите стандарти (сега действа6и) докато изте4е (ние движим предимно в ЕС, та с пе4ати нямаме грижи ве4е   Sunglasses)

то даже и не знам в бг детските паспорти за колко години са

# 16
  • Мнения: 11 315
Цугуми, от 3 г.не съм правила адр. регистрация на децата, при положение, че и двамата са чужди граждани. Веднъж дори стояха 2 месеца.

# 17
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Неотдавна в друга тема някой беше цитирал вече променения закон дословно. Когато единият родител е чужденец и детето е с постоянно пребиваване в чужбина, не е необходима декларация от родителя чужденец.

благодаря! е, те това би било напредък  Laughing сега да намерим закон4ето, 4е да не зависим от неграмотниците от грани4на полиция  Sunglasses

# 18
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Вечерница, май до 3 месеца не се прави регистрация  newsm78. Ама може за децата да е разли4но 

# 19
  • Мнения: 1 550
За адресната регистрация преди 2 години си бях за последно във България. Тогава правих адресна регистрация на синът ми за престой от 5 седмици, а на половинката за престой от 3 седмици Crazy
Сега като се прибера ще се информирам на летището във Варна какво се изисква, за всеки случай.

# 20
  • Мнения: 1 242
Сега като се прибера ще се информирам на летището във Варна какво се изисква, за всеки случай.

Ако попиташ двама гранични полицаи, може да получиш два различни отговора.

# 21
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Добре, де,аз се 4удя пък за варианта възрастен с двойно гражданство  Thinking Моя бг паспорт изти4а догодина.Сериозно се замислям да не си вадя пове4е а да карам с ли4на карта в рамките на ЕвросъЮза а извън него с тукаШния паспорт.Някой може ли да ми направи проблем за това ? newsm78

# 22
  • Мнения: 1 100
Детето ми няма бг гражданство, няма и да подавам документи за такова. Автомати4но ми отпада и проблемът с бг паспорт. Никога не съм и правила адресна регистрация за престой в бг. (миналата година бяхме там 2 месеца). Съпруга си съЩо не съм регистрила никога, ве4е Шеста година си ходи без проблем.
Адресната регистрация я изискват основно за страните с визов режим (Русия напр.).
Декларацията от баЩата/4ужденец отвреме навреме ми я искат в бг, хвърлят и по един задълбо4ен, умен поглед (на италиански е  Laughing) и готово  Peace

# 23
  • Мнения: 1 550
Сега като се прибера ще се информирам на летището във Варна какво се изисква, за всеки случай.
Ако попиташ двама гранични полицаи, може да получиш два различни отговора.

Именно. Във Варна са ми правели проблеми за неща, за които в София никога не са отваряли дума.

Последна редакция: пт, 13 юни 2008, 16:55 от Милен@

# 24
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Неотдавна в друга тема някой беше цитирал вече променения закон дословно. Когато единият родител е чужденец и детето е с постоянно пребиваване в чужбина, не е необходима декларация от родителя чужденец.

благодаря! е, те това би било напредък  Laughing сега да намерим закон4ето, 4е да не зависим от неграмотниците от грани4на полиция  Sunglasses

законът не е променен, така си е от край време, имаШе го публикуван и тук оЩе преди няколко години. друг е въпросът, 4е ако ти се заядат на границата, ходи се обяснявай.
във всеки слу4ай, аз никога не съм имала подобни проблеми, децата ми са регистрирани в ит. ми паспорт, нито са ми искали декларации, нито са ме питали бг граждани ли са, или не.


Адресната регистрация я изискват основно за страните с визов режим (Русия напр.).

адресната регистрация, поне до миналата година, си беШе задължителна в България, имаШе и някаква глоба, ако се заядат на излизане  Rolling Eyes

Добре, де,аз се 4удя пък за варианта възрастен с двойно гражданство  Thinking Моя бг паспорт изти4а догодина.Сериозно се замислям да не си вадя пове4е а да карам с ли4на карта в рамките на ЕвросъЮза а извън него с тукаШния паспорт.Някой може ли да ми направи проблем за това ? newsm78

не, при положение, 4е си с валиден бг документ, демек, ли4ната ти карта. аз съЩо не възнамерявам да си правя пове4е бг паспорт _ февруари си влязох с ли4ната карта, паспорта си го носех, ама е изтекъл  Laughing


пп. 4удя се, парите от неподновените паспорти, от къде Ще ги наваксат?  Thinking

# 25
  • Italia
  • Мнения: 4 492
....
пп. 4удя се, парите от неподновените паспорти, от къде Ще ги наваксат?  Thinking


Споко,споко,все Ще измислят неЩо  Twisted Evil Няма да останат с празни джобове  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 2 786
да, задължително е, но обикновенно на паспортната проверка питат дали детето е регистрирано в БГ - отговорът е НЕЕЕЕЕ, той е само с чуждия паспорт.
  А и другия казус - след като детето има чуждо гражданство, значи бащата е чужденец примерно, а при издаване на български задграничен паспорт, трябва съгласието на двамата родители, подписи и...др.глупости, а един чужденец не е "длъжен" да спазва друго законодателство. Ами ако бащата не пътува за България, не иска да пътува, то как ще бъде издаден бгпаспорт на детето, ако майката и детето отидет при роднини в БГ без бащата???
....на моето дете издадохме чужд паспорт и то само с мое съгласие, без таткото, защото беше на работа, ...а в БГ специално таткото трябва да се подпише на една мижава декларация, чието съдържание той не може и да прочете, а камо ли да разбере. Абееее бананова република е това БГ-то


 Joy

Много точно си го описала.

# 27
  • Мнения: 3 461


Ноя, малко по-разли4на ми е питанката: ако направя сега бг паспорт на сина ми и след една година бг властите се втурнат да сменят бг паспорти, то задължително ли би било да го сменя пак, или мога да си държа издадения по старите стандарти (сега действа6и) докато изте4е (ние движим предимно в ЕС, та с пе4ати нямаме грижи ве4е   Sunglasses)

то даже и не знам в бг детските паспорти за колко години са

Не, не трябва да го сменяш, информацията ми е от преди месец от паспортното на Мария Луиза в София. Детските паспорти и те са с 5 годишен срок, но се говори, че новите ще важат 10 години.

# 28
  • далечно
  • Мнения: 1 029
благодаря, Ноя   bouquet

# 29
  • Мнения: 1 199
Неотдавна в друга тема някой беше цитирал вече променения закон дословно. Когато единият родител е чужденец и детето е с постоянно пребиваване в чужбина, не е необходима декларация от родителя чужденец.

благодаря! е, те това би било напредък  Laughing сега да намерим закон4ето, 4е да не зависим от неграмотниците от грани4на полиция  Sunglasses

Ето го закончето:
КАК МОГАТ НЕПЪЛНОЛЕТНИ И МАЛОЛЕТНИ ДА ПЪТУВАТ САМИ В ЧУЖБИНА

Напускане на страната от деца не може да бъде разрешено без писмено и нотариално заверено съгласие на двамата родители. (Когато детето пътува с единия от родителите е необходим документ със съгласието на другия родител). За родители, които са в чужбина, заверката се извършва от компетентно длъжностно лице в съответното българско посолство или консулство.

Децата - български граждани, постоянно пребиваващи в чужбина или с двойно гражданство, чиито родители живеят постоянно или дългосрочно в друга държава - не са задължени да представят декларация от родителите.

Тези мерки са предприети, за да се предотврати незаконното извеждане на деца от България, за защита на техните права и интереси.
http://www.nsgp.mvr.bg/Guide/tr_persons.htm

Това важи за:
Условия за влизане и пребиваване на граждани на трети страни на територията на шенгенското пространство

Обаче за държави извън шенгенското пространство нищо не е дадено, и пак някой граничен полицай ще има възможност да се прави на  Господ пред нямащите възможност да се информират граждани Sick

Общи условия

Активация на акаунт