Кърмене след секцио?

  • 2 219
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Цитат
самия разрез не пречи ли на това да се държи бебето?
Не пречи.

Успех  Peace
При някои жени раната може да е болезнена и движенията на бебето да правят нещата още по-неприятни. Затова е добре да се слага възглавница в скута, ако ще се кърми в най-често срещаната поза-люлка или пък бебето да се слага в позата футболна топка (на възглавница успоредно на бедрото, като главичката му се придържа с ръка), така то няма досег с раната и видимостта при поставянето е добра.

# 16
  • Мнения: 2 100

Възможно е...поне при мен досег с раната никога не е имало...Слагах бебо върху възглавница, за да не ми се налага да го държа през цялото време и да не се изгърбвам. А и така натоварвах възможно най малко коремната мускулатура. Хаха, излиза, че съм ползвала възлгавницата да се подпирам на нея Laughing

# 17
  • Мнения: 1 440
И двете ми дъщери родих със секцио.Нямаше никакъв проблем със засукването,което стана на следващия ден сутринта.
Не ме е боляла операцията.Съобразяваха се с моето желание да не дават АМ,с изключение на ранните сутрешни часове-2,3...когато всяко бебе би огладняло.Във 2 градска бебчетата бяха при нас по цял ден,само през нощта ни ги взимаха.
Леко раждане! HugИ успех с кърменето!Това е най-прекрасното нещо! Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 3 524
мен не са ме питали искам или не искам АМ, но на 3 или 4тия ден вече ми потече коластра (преди това нямах, имаше жени около мен които имаха леко течение през цялата бременност) и на следващия се кърмихме. аз се стимулирах и с помпа. то и по-добре че не тръгна веднага защото щях да я изхвърля вероятно - пиех аналгин и аулин, така че не беше вариант и без друго. но после всичко беше наред! желая ти леко раждане и дълго да се кърмите! Peace

# 19
  • Мнения: 272
Благодаря ви за окуражаващите отговори! След секцио може ли да се пие парецетамол (във връзка с кърменето)?

# 20
  • Мнения: 1 896
basilisk, къде си раждала? Къде са ти дали бебето за кърмене 4 часа след операцията?
И аз се канех това да питам...

Във Варна, в частна болница, казва се Майчин дом. Ако беше планово секцио през деня и имаше някой близък с мен, сигурно и по-рано щяха да ми я дадат, ама стана през нощта, имаше и още две спешни раждания в тая малка клиника и нещата бяха доста по-хаотични.

# 21
  • Мнения: 585
За какво ти е парацетамол аз нямах нужда от никакви обезболяващи боли си ама не е някаква нетърпима болка

# 22
  • Мнения: 1 896
Дали ще има болка е индивидуално. Добрата новина е, че парацетамол може да си пиеш, а може и по-силни обезболяващи, които се бият мускулно. На мен ми сложиха еднократно трамал (това е силно болкоуспокояващо от групата на морфина) след като мина упойката, изрично питах дали мога да кърмя, казаха ми че може, кърмих си на поискване, което беше доста често, а бебка не е била сънлива и не е имало проблем. Като мина действието на инжекцията, вече нямах почти никакви болки, бебето си спа при мен и дори ставах през нощта да сменям памперс и т.н. Толкова бях щастлива, че сме си двечките.  Grinning

# 23
  • Мнения: 306
Ако кърмата  слезе на 3-4 ден след секциото, както разбрах че става обикновено и на бебето не се дава в това време АМ, то няма ли да гладува през това време и да спадне на тегло. Каня се да раждам във ВИП на АГ Варна. Разбах, че ако родиш със секцио там бебето ти го дават да го кърмиш на третия ден. Ако забраня да се дава АМ, докато ми го дадат то няма ли да гладува? В същото време се страхувам, че ако бебетата ги хранят с АМ докато слезе кърмата после трудно засукват.

# 24
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Реално в БГ не можеш да забраниш да му дават АМ, особено пък ако детето не е при теб. По-добрият вариант (особено щом ще си ВИП) е да искаш да ти дадат бебето да остане при теб колкото е възможно по-скоро, още 12ч след секциото, ако успееш да ги убедиш - и да започнеш да го кърмиш. В гърдите ти има коластра още от преди да си родила, така че бебето има какво да получи - не се чака да слезе голямото количество мляко, за да се закърми бебето.

# 25
  • Мнения: 272
Hedra, а колко често се кърми тези първи дни. "На поискване" какво точно значи в смисъл, че ако бебето е поспаливо, а мамата не разпознава сигналите преди то да се разплаче? Мерси

# 26
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много хубави въпроси - майките без опит рядко се сещат да попитат за тези подробности Grinning
Добре е да се стремиш към поне 8 хранения за 24ч - просто не оставяй да минават повече от 3ч без хранене, смятани от началото на едното до началото на другото хранене. Ако бебето е много поспаливо и редовно проспива по-големи интервали или пък има жълтеница, инициативата за храненето е добре да е твоя, докато се увериш, че наддава както трябва и тогава вече може да останете на поискване.

# 27
  • Мнения: 272
Благодаря ти! Ще се опитам да спязя съвета ти.Simple Smile

# 28
  • Мнения: 410
Колко часа след самото секцио успяхте да започнете кърмене? самия разрез не пречи ли на това да се държи бебето?
донесоха ми я веднага.кърмих 6-7 дни,но така и не стигаше кърмата и я спрях.от тогава сме на АМ>

Общи условия

Активация на акаунт