избор на име

  • 4 035
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И на мен ми звучат странно! Имат ли някакви значения в превод от турски?

# 16
  • Мнения: 372
Защо не го кръстите Firat на реката Ефрат, или пък Esin  - забравих какво значеше, Кенан също ми харесва

това си е мое мнение де, ааа и за Sukru се сетих  Laughing

# 17
  • Мнения: 5 299
преди да изберете име на детето си -помислете дали един ден то ще го харесва? Нямате ли все пак и други(като резерва)...А каква е фамилията ? newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 747
Предпоследното най-много ми харесва. Но не е за пренебрегване как ще звучи с фамилията и какъв смисъл носят.

# 19
  • София
  • Мнения: 15 222
Трудно ми е да преценя. Но Селчук и Умут никак, никак не ми харесват.

# 20
  • Мнения: 2 807
Само това ли са възможностите, които сте намислили ???

Да кажа, че дженк в "превод" означава майтап Wink
Поне в такъв контекст го употребяваме аз и познатите ми...

# 21
  • Мнения: 4 629
От вариантите, които имате най-добре ми звучи Дженк. Ако пък изберете Селчук помислила ли си, че ще го скъсат от подигравки детето в България. Доколкото разбирам съпруга ти е турчин, но опитайте да намерите име, което звучи добре и на двата езика.

# 22
  • Мнения: 8 769
Чакаме момченце и имената са :
1. Мерич
2. Селчук
3. Дженк
4. Умут
Наистина ще ми бъдете от полза, ако посочите името, което ви звучи най-добре.
Ами турски имена, по турски си звучат...но ми се струва,че съм чувала и по-благозвучни такива. В същото време,може би тези не са много популярни, а аз уважавам оригиналността.
Селчук не е лошо, но ми навява асоциация с понятието "селджукски турци"...
Умут ми звучи като "хамут"....
Дженк и Мерич (на последното не знам дали правилно си мисля,че ударението е на "е") са по-приемливи от моя гледна точка. Дори като стоя и си мисля, започват да ми харесват.... Grinning

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Вярно че са странни, но все пак Дженк не звучи зле Grinning

# 24
  • Мнения: 1 629
Най-важно е, според мен, вие с таткото да харесвате името, но щом търсиш съвет, бих ти препоръчала името да и малко по-космополитно, нещо като Денис - море значеше, ако не се лъжа.

# 25
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Здравей и добре дошла във форума!
Лично за мен имената са малко странни, без да искам да ви засегна, но ми звучат като зеленчуци.  Мисля че,все пак, предпоследното ми звучи най-добре.
Успех в избора и леко раждане.
Скоро да се похвалиш със сладко, сладко бебче.

И аз съм на това мнение, странни имена, незнам какви са като произход, изглеждат турски, но наистина Дженк звучи най добре, до колкото може да звучи добре подобно име. Доста са странни... Не имислихте ли по благозвучни имена, има много хубави турски имена? Както и да е важното е да си представиш как ще звучи името на детето ти и как ще му викаш. Освен това е важно на вас да ви харесва, ако има някакво значение името, също не е за пренебрегване. Ето моя син го кръстих Давид- еврейско име е, въпреки, че не сме евреи и значи Обикнат, възлюбен. Но като звучене най добре звучи Дженк.

# 26
  • Мнения: 3 926
Мерич - от посочените това ми харесва, но и аз като другите мисля, че има и по-благозвучни турски имена. Но момичета, като се замисля Thinking ние какво знаем от турските имена и култура - само това, което ни е насаждано с години. И за нас популярни са имена като Мохамед, Али, Емин, Мюмюн, Исмаил...Юксел... това, с което се срещаме по-често.
Но наистина е важно как се връзва с фамилията и как вие с таткото чувствате нещата. А ако искаш и ако това няма да предизвика някакъв семеен скандал изчакай бебко да се роди и като го погледнеш името ще те осени - сякаш пуснато отгоре и подходящо точно за твоето дете.  Grinning Каквото и да решите - леко раждане и прекрасно, здраво бебе Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 2 292
имах една приятелка мароканка казваше се Леила или на български се пише Лейла и името много ми харесва ...

# 28
  • Мнения: 6 472
Ох как да ти кажа - сигурно не сме най- подходящите за съвет относно имената.  На нас ни звучат странно, но предполагам, че ако отида в Сирия или Египет наще имена биха звучали по същия начин Grinning Тъй че, най- важнато е вие даси харесате именцето и да си кръстите детенце така както на вас най- много ви допада Grinning

Леко и безпроблемно раждане! Дано скоро ви зарадва едно прекрасно, здраво малко човече  bouquet

# 29
  • Мнения: 1 873
На мен честно казано Дженк ми харесва най - много.Това име в Турция е сигурно от типа на Георги, Иван или Петър.Не виждам нищо смешно в това мамита.
Пък ако destina не беше затруднена едва ли щеше да пусне такава тема.....

Общи условия

Активация на акаунт