избор на име

  • 4 040
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте!
От дълго време насам влизам във форума и следя темите, но не бях участвала, така че - приятно ми е да се запознаем. Освен това искам да подчертая, че е много полезно да има такъв форум най-вече за бъдещите мами, които са доста объркани  Wink. В 36г.с. съм и все още с тати не сме се спряли на име. Незнам доколко ще ви заинтригува, но бих се радвала да чуя и вашите отзиви на посочените по-долу имена от мен. Чакаме момченце и имената са :
1. Мерич
2. Селчук
3. Дженк
4. Умут
Наистина ще ми бъдете от полза, ако посочите името, което ви звучи най-добре.
Целувки на всички и до скоро   pregnant

# 1
  • Мнения: 372
Здравей и добре дошла във форума!
Лично за мен имената са малко странни, без да искам да ви засегна, но ми звучат като зеленчуци.  Мисля че,все пак, предпоследното ми звучи най-добре.
Успех в избора и леко раждане.
Скоро да се похвалиш със сладко, сладко бебче.

# 2
  • София
  • Мнения: 888
Тези имена ги чувам за пръв път. НЕ са български и на мен лично ми звучат малко странно. Blush

# 3
  • Мнения: 6 155
Здравей и от мен!

Не искам да ви обидя, но честно казано нито едно от имената не ми харесва Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 3 479
Доста са необичайни имената. С какъв произход са? Имам някакъв смътен спомен, че Селчук е име на град (или село) в Турция, мисля че някъде до Кушадасъ беше. Не знам какво да те посъветвам.

# 5
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
И на мен,честно казано,ми звучат странно,но пък и моя мъж имаше доста странни предложения за името.Например Галадриел или Арвен/фен е на Толкин/

# 6
  • София
  • Мнения: 888
И на мен,честно казано,ми звучат странно,но пък и моя мъж имаше доста странни предложения за името.Например Галадриел или Арвен/фен е на Толкин/
А скоро казаха по телевизията, че едно семейство кръстили детето си Смехотерапия.Как ли ще й казват на галено Thinking

# 7
  • Мнения: 3 550
И аз ги чувам за пръв път. Не бих кръстила детето си така, но ако нямам друг избор, бих се спряла на Селчук - звучи ми прабългарско.

# 8
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Добре дошла във форума! Леко раждане и прекрасно бебе!  Laughing

А това с имената ми мирише на голям майтап  Mr. Green

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Само се чудя каква ли фамилия ще е достойна за тия имена Thinking

# 10
  • Мнения: 2 609


А това с имената ми мирише на голям майтап  Mr. Green
Незнам защо,но и аз си мисля така Thinking

# 11
Благодаря ви много момичета. Допусках, че ще предизвика учудване. Не е майтап .... Имената са турски и за мен е много важно как ще ви  звучат. И все пак - толкова ли странно ви звучат  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 8 505
Може би Дженк... Thinking

# 13
  • Мнения: 232
Мерич ...някак по-добре ми звучи

# 14
  • Мнения: 372
ами странно си звучат, сестра ми живее в Истанбул, а дори не можах да разбера че са турски

# 15
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И на мен ми звучат странно! Имат ли някакви значения в превод от турски?

# 16
  • Мнения: 372
Защо не го кръстите Firat на реката Ефрат, или пък Esin  - забравих какво значеше, Кенан също ми харесва

това си е мое мнение де, ааа и за Sukru се сетих  Laughing

# 17
  • Мнения: 5 299
преди да изберете име на детето си -помислете дали един ден то ще го харесва? Нямате ли все пак и други(като резерва)...А каква е фамилията ? newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 747
Предпоследното най-много ми харесва. Но не е за пренебрегване как ще звучи с фамилията и какъв смисъл носят.

# 19
  • София
  • Мнения: 15 251
Трудно ми е да преценя. Но Селчук и Умут никак, никак не ми харесват.

# 20
  • Мнения: 2 807
Само това ли са възможностите, които сте намислили ???

Да кажа, че дженк в "превод" означава майтап Wink
Поне в такъв контекст го употребяваме аз и познатите ми...

# 21
  • Мнения: 4 629
От вариантите, които имате най-добре ми звучи Дженк. Ако пък изберете Селчук помислила ли си, че ще го скъсат от подигравки детето в България. Доколкото разбирам съпруга ти е турчин, но опитайте да намерите име, което звучи добре и на двата езика.

# 22
  • Мнения: 8 769
Чакаме момченце и имената са :
1. Мерич
2. Селчук
3. Дженк
4. Умут
Наистина ще ми бъдете от полза, ако посочите името, което ви звучи най-добре.
Ами турски имена, по турски си звучат...но ми се струва,че съм чувала и по-благозвучни такива. В същото време,може би тези не са много популярни, а аз уважавам оригиналността.
Селчук не е лошо, но ми навява асоциация с понятието "селджукски турци"...
Умут ми звучи като "хамут"....
Дженк и Мерич (на последното не знам дали правилно си мисля,че ударението е на "е") са по-приемливи от моя гледна точка. Дори като стоя и си мисля, започват да ми харесват.... Grinning

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Вярно че са странни, но все пак Дженк не звучи зле Grinning

# 24
  • Мнения: 1 629
Най-важно е, според мен, вие с таткото да харесвате името, но щом търсиш съвет, бих ти препоръчала името да и малко по-космополитно, нещо като Денис - море значеше, ако не се лъжа.

# 25
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Здравей и добре дошла във форума!
Лично за мен имената са малко странни, без да искам да ви засегна, но ми звучат като зеленчуци.  Мисля че,все пак, предпоследното ми звучи най-добре.
Успех в избора и леко раждане.
Скоро да се похвалиш със сладко, сладко бебче.

И аз съм на това мнение, странни имена, незнам какви са като произход, изглеждат турски, но наистина Дженк звучи най добре, до колкото може да звучи добре подобно име. Доста са странни... Не имислихте ли по благозвучни имена, има много хубави турски имена? Както и да е важното е да си представиш как ще звучи името на детето ти и как ще му викаш. Освен това е важно на вас да ви харесва, ако има някакво значение името, също не е за пренебрегване. Ето моя син го кръстих Давид- еврейско име е, въпреки, че не сме евреи и значи Обикнат, възлюбен. Но като звучене най добре звучи Дженк.

# 26
  • Мнения: 3 926
Мерич - от посочените това ми харесва, но и аз като другите мисля, че има и по-благозвучни турски имена. Но момичета, като се замисля Thinking ние какво знаем от турските имена и култура - само това, което ни е насаждано с години. И за нас популярни са имена като Мохамед, Али, Емин, Мюмюн, Исмаил...Юксел... това, с което се срещаме по-често.
Но наистина е важно как се връзва с фамилията и как вие с таткото чувствате нещата. А ако искаш и ако това няма да предизвика някакъв семеен скандал изчакай бебко да се роди и като го погледнеш името ще те осени - сякаш пуснато отгоре и подходящо точно за твоето дете.  Grinning Каквото и да решите - леко раждане и прекрасно, здраво бебе Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 2 292
имах една приятелка мароканка казваше се Леила или на български се пише Лейла и името много ми харесва ...

# 28
  • Мнения: 6 472
Ох как да ти кажа - сигурно не сме най- подходящите за съвет относно имената.  На нас ни звучат странно, но предполагам, че ако отида в Сирия или Египет наще имена биха звучали по същия начин Grinning Тъй че, най- важнато е вие даси харесате именцето и да си кръстите детенце така както на вас най- много ви допада Grinning

Леко и безпроблемно раждане! Дано скоро ви зарадва едно прекрасно, здраво малко човече  bouquet

# 29
  • Мнения: 1 873
На мен честно казано Дженк ми харесва най - много.Това име в Турция е сигурно от типа на Георги, Иван или Петър.Не виждам нищо смешно в това мамита.
Пък ако destina не беше затруднена едва ли щеше да пусне такава тема.....

# 30
Ама вие сте страхотни ... защо не съм писала и споделяла по-рано - незнам dohДа, ние сме турци, но съпруга ми си е " турски турчин"newsm03. За името наистина съм затруднена, защото нито искам да е супер оригинално нито пък прекалено стандартно ... Със съпруга ми положихме доста усилия пред родителите, за да сме заедно и някак искаме нашия бебок да носи и българско и турско в себе си :
* Мерич - означава река Марица, която знаете преминава и през одринска тракия
*Селчук - точно османско име LaughingСелчуците са първите турци, преслили се по византийските земи
*Дженк - означава воин; войнстващ
*а Умут - надежда
Може би, както казва и Ассинка ще изчакаме да се появи живо и здраво и само като го зърнем нашия бебок името ще дойде ей така  ylinfant И все пак, ако имате и други предложения ще се радвам да ги прочета. До скоро newsm51

# 31
здравей и от мен
според мен всичките имена са си хубави
на мен най-добре ми звучи Дженк обаче си мисля че ти и мъжа ти
най-добре чувствате как да кръстите бебчо
представи си бебчето мъничко и сладичко и реши как би искала
да му казваш като го гушкаш
няма по-важно нещо от това на тебе и мъжа ти как ви звучи
така че важен е само вашия избор

успех и леко раждане
Криси и Теодора /8 месеца/ Hug

# 32
  • Мнения: 368
аз съм за Дженк. Simple Smile
Желая ти сладко и здравичко бебче!

# 33
  • София
  • Мнения: 2 300
За първи път чувам тези имена. Ако трябва да избирам между тях, ще се спра на Мерич. Най-близко е като звучене до нашите имена.
Дженк определено не ми харесва.
Умут и Селчук също не ми допадат.
Успех в избора.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 4 730
След като написа значенията на имената, най-много ми допадна Мерич  Simple Smile
Умут също има хубаво значение, но не ми звучи добре.

# 35
  • Мнения: 410
и аз имам проблем с името.не се безпокой а избери името което на теб ти харесва.Успех Laughing

# 36
  • Варна
  • Мнения: 956
Макар, че съм живяла в арабска страна и на мен тези имена ми звучат странно newsm78 newsm78
Ако не е задължително да е едно от тези, които си посочила, ще ти напиша няколко, които поне на мен ми звучат по-благозвучно Wink

Самир, Радоан, Фарид, Монир, Аднан,  Денис, Мансур, Джамал, Акбар,
Карим.....има и други, но в момента не се сещам.
Ако искаш, погледни този сайт има имена и обяснения, какво значат Simple Smile

http://www.muslim.by.ru/alla.htm


И да ти пожелая лека бременност и леко раждане  newsm10

# 37
  • Варна
  • Мнения: 11 340
След като вече им научих значенията - Дженк най-много ми харесва. Българското Мартин (не че е чисто българско) означава същото.

# 38
  • Мнения: 4 629
След като им написа значенията аз си оставам за Дженк Simple Smile

# 39
  • Варна
  • Мнения: 632
...само като го зърнем нашия бебок името ще дойде ей така  ylinfant
Ето така кръстих и аз дъжеря си.Трябваше да избирам между още три имена и в крайна сметка като я видях за първи път ряшех,че ще е Александра.Инъже ми допада Дженк. Аз имам приятел турчин - Алпер и защото ми е приятел ли не зная,но ми допада и това име.
Успех и леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт