Възмутена съм- билета става 1 лев!

  • 1 808
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 229
А глобата колко става? 10 лв ли?

Билетите - ок, обаче ако вдигнат картите... #Cussing out

# 16
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Да ама в Германия градския транспорт  е на 3-5 мин. Въобще няма база за сравнение  Naughty с нашата действителност тук в Бг  Tired
Тук ако трнспорта стане на 3-5 мин, жална ни майка. Те и сега в пиковите часове рейсовете засядат в задръстванията и после се движат в комплект 5 един след друг, а представям си ако ги направят още по-чести. Няма да има движение, а застой Simple Smile И няма да се оправдаваме, че сме закъснели за работа заради транспорта, а че направо сме пропуснали работния ден заради престой в задръстването  Mr. Green

Много е зле работата, все по-зле става и не виждам някой да работи... даже поне да мисли за някакво решение.
Те се движат в композиция (като влаковете)ако ги изпуснеш си изпуснал влака  Joy


п.п.вЕ ич не е смешно ама  Crazy

# 17
  • София
  • Мнения: 2 132
А глобата колко става? 10 лв ли?

Билетите - ок, обаче ако вдигнат картите... #Cussing out
Не увеличават картите само за студенти и пенсионери, останалите- да.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 268
П.П.Тук във Варна във всеки автобус си има кондуктор, който минава,плащаш си билтчето на него.Няма такова нещо като нередовен пътник.
И гледам подмениха почти целия автопарк.И билетчето е 80 ст. от есента или от зимата.Не помня точно кога го вдигнаха.



Мдам... в София цената на билета остана прекалено ниска прекалено дълго, затова сега пък я вдигнаха много. Тук цената е 80 ст от есента, а колко време преди това беше 70 ст, не помня, но много отдавна не е 60 ст.
Съгласна съм с това.  Peace А като се замисли човек, разстоянията, които се изминават в София са къде, къде по- големи от тези в останалите градове. Някак ми се вижда, като да има логика в увеличението.
От началото на годината билетчето е  80 стотинки. Това ни беше новогодишния подарък. Mr. Green

# 19
  • Мнения: 83
Имам служебна карта, но не я ползвам, защото ми е по удобно да се придвижвам с маршрутки.
Но при различно положение щях да си имам готови пари за глоба, пари за билет не бих дала.
И аз така!
Като отида в магазина си купувам сирене от 6лв.кг,като знам,че качеството му обикновенно е по-добро от това на 4.30лв.Но преди това не съм си купувала гадно на скъпа цена,че да спонсорирам търговеца!Същото е и с автобусите-когато вдигнат качеството ще си дупча билет,а не да дават 3 млрд. лева за ... #2gunfire #Cussing outне е известно за какво!!!

# 20
  • Мнения: 2 229
Не увеличават картите само за студенти и пенсионери, останалите- да.

Вписвам се в групата, дано не им скимне нещо пак скоро. Tired

# 21
  • Мнения: 47 985
Само аз ли мисля, че организиран, чист , редовен и приятен градски транспорт ще стимулира повече хора да не ползват коли? А също и да заплащат, макар и по- висока цена, за тази услуга?От това ще има доста ползи!
Но в момента  е просто безумие...
Освен това само в София- явно целенасочено, няма кондуктори в автобусите
И аз знам, че в другите градове има кондуктори и явно това е начин, който работи добре!

# 22
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Но при различно положение щях да си имам готови пари за глоба, пари за билет не бих дала.

Защо? Само питам, интересна ми е гледната точка.

Така изразявам протеста си.

# 23
  • Мнения: 9 903
Плодова фея, увеличението от 60 стотинки на лев не е почти 100 процента.
А и ти се возиш с десятка явно, реално билетът струва сега 70 стотинки и се вдига на лев.
И щом се возиш всеки ден, нормално е да използваш месечна карта, която ще се увеличи с 13 лв - изглежда много, но покрива разликата.
Или не е така?

# 24
  • Мнения: 8 163
Едните искат пари, за да направят подобрения, а другите искат лукс, но да не плащат за да го имат.И така всичко се върти в кръг.
Правилно.

В същото време заплатите в София са най-високите в страната, а когато хванат гратисчия, останалите пътници масово го защитават, вместо да застанат на страната на контрольора.

За някои хора просто угод няма. Какво, понеже живеем в София следва да се возим безплатно, общината да ни купи чисто нови трамваи, автобуси и тролеи, Бойко да ни ремонтира и разшири улиците, а за шофьори в СКГТ да назначат вишисти, завършили музикалната академия и атомна физика, та само Рахманинов и Елла Фитцджералд да звучат от кабината.

Това, че вече сме в ЕС не вдига автоматично стандарта. Напротив. Свързано е с повече усилия, повече мислене, повече старание, повече рискове и повече разходи. Откакто се обединиха със Западна Германия, бившите ГДР-йци още не са прескочили трапа, а вече почти 20 години го пълнят с пари...

# 25
  • Мнения: 223
всъшност има го и другият момент на национално поведение....дори и да си представя хипотетично за момент чист , спретнат , здрав и приятен автобус- няма да го опазиме.

И като казвам опазиме не визирам себе си или вас, а онази паплач, която повръща, пикае, драска, къса , руши и какво ли още не в градският транспорт.
На мен също ми е болно за повишението на цените, жертва съм на постоянното тъпчене и блъскане, арогантно отношение, закъсняване и висене по спирките в студ и пек, да се качвам сутрин чиста и спретната и да слизам измачкана от притискане и овоняла на клошари и пенсионери, некъпани от месеци.... сега и с жегите и миризмата която се носи съвсем ми се  Sick  ...но това не е всичко, знаете... не знам дали и кога ще се оправи положението.    Sad

тъжно е.........
а да излезнем всички с колите...съвсем ще се побъркаме от задръстване,което в момента ако е ч час, ще си го прекараваме тройно...за паркиране и не мога да си помисля
Tired

Общи условия

Активация на акаунт