Мами,имам нужда от помощ! Синът ми е на 1год.и 11 месеца и гризе всичко.

  • 2 010
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 206
Ваче, не виждам кое не му е много нормалното. Синът ми на годинка пиеше прекрасно от нормална чаша, сламка и почти можеше да пие сам от бутилка с минерална вода, което не му пречеше до почти 2 и половина да пие сутрин и вечер мляко с биберон. След което един ден заяви, че вече не е бебе и няма повече да пие ... мляко  Laughing
Или и кърмените до 2+ ги водят на специалист?

Ами не знам.. според мен не е нормално. Не ангажирам друг с мнението си, просто ми направи впечатление!
Кърменето е друга работа, макар че не съм привърженик на кърменето след 1 г. възраст. Но това пак си е мое мнение  Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
И дъщеря ми гризеше така - книжките й от този период се познават - почти изядени са. Мебели не е гризала обаче. Даже докато тръгна на градина все още лапаше предмети и се отказа от този си навик едва наскоро. Не съм го смятала за притеснително, а по-скоро бях много бдителна заради задавяне.

# 17
  • Мнения: 9 814
Моята дъщеря ядеше книжките си, тоалетна хартия, мокри кърпички и пр.
Специално обърнах внимание за това на педиатъра, но той само се изсмя и каза, че периода ще отмине.
Детето дълго време изучава света и с устата си.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 124
Моята дъщеря ядеше книжките си, тоалетна хартия, мокри кърпички и пр.
Специално обърнах внимание за това на педиатъра, но той само се изсмя и каза, че периода ще отмине.
Детето дълго време изучава света и с устата си.
Ох и ние го имаме този проблем плюс гризенето на нокти. Всички казват че това е период и ще отмине, дано скоро да свърши този период ooooh!. А за ноктите не ми се говори  #Crazy.

# 19
  • Мнения: 102
За гризането на ноктите ви съветвам да не чакате просто да мине периода, а да се консултирате и вземете мерки. Казвам го от личен опит. На мен не са ми обърнали нужното внимание като малка и все още когато съм много напрегната и нервна си гриза ноктите до кръв без даже да осъзнавам какво правя. А съм на 33 год. Години наред сама се боря с навика си,но за съжаление е ужасно трудно.
Консултирайте се за лаковете против гризане на нокти /горчиви/ дали са подходящи за деца.

Общи условия

Активация на акаунт