Пиете ли витамини, калций или други добавки?

  • 2 142
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Нищо не пия. Докато бях бременна, в 8-ми месец за 10 дни пих Матерна и ужасно ми се повръщаше и ги спрях. Гледам да ям плодове и зеленчуци. Е, зимата беше доста трудно, особено като трябваше да избягвам цитрусите до 6-тия месец на Марти.
По принцип зъбите ми не са много здрави (поне по моите критерии  Wink), но се оказа, че за цяла бременност и изключително кърмене до 6-тия месец имах само 1 кариес, което си е много добре Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 679
Е аз май съм от пристрастените към витамините и добавките.
От 4 месец на бремеността до края редовно си пиех матерната, желязо и водорасли. Сега намалих матерната  на 4-5 седмично, желязо поне 3 дни, водорасли всеки ден и бирена мая от време на време. Моя мъж сега ме кара и калций да взимам допълнително, че откакто родих все при стоматолога си кисня.

# 17
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 739
Не се ли пълнее от бирената мая?

# 18
  • Мнения: 219
И аз пия бирена мая. Не напълнявам от нея, но косата си ми капе .... явно трябва да се обнови, ще се търпи  Sad
Зъхи, язък за материала .... Laughing

# 19
  • Мнения: 3 161
Не, не пия. На детето си също не давам, имаме Мултисаностол и давам само когато е болна. Иначе разчитам на естествени витамини. 

# 20
  • Мнения: 4 629
Пия мултивитамини с повече калции. Косата ми обаче пак си пада яко. След като я измия със страх поглеждам в огледалото да видя колко ми е останала Sad Дано скоро да спре това чудо  Praynig

# 21
  • Мнения: 271
В Красива Мама, Домашни рецепти за разкрасяване, има поне две-три рецепти против косопад след раждане. При мен още не е започнал, затова не съм ги пробвала, но мамите, които са ги писали, казват, че има ефект.

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Не се ли пълнее от бирената мая?

Няма такова нещо.

# 23
  • Мнения: 4 242
Чат-пат като се сетя пия бирена мая.

# 24
  • Мнения: 830
Нищо . И на мен не ми харесва идеята за синтетичните хапове .
Мразя ги .
По време на бременност - прясно цедени сокове , "на корем" .
По време на кърмене , пак същото , но внимавай със състава им ако бебка има колики...
КОсопада - като спрях да кърмя пих Мерц , ама никак не съм доволна .
Ревалид обаче - ей това ти трябва за косата ! За мене се оказа много по-добър .
Спокойно можеш и без тях да минеш , ако наблегнеш на диетата си .
сезона е повече от подходящ .

# 25
  • Мнения: 271
А при мен косопада се повлия много добре точно от Мерц след първата бременност. Сега чакам да му дойде времето, че пак да пия Мерц.

# 26
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
По време на бременността не пих витамини. Беше ме страх да не ми се роди голямо бебе. Първото беше 4 кила това над 4600 без витамини  ooooh!
Сега като кърмя пия. Пак причината е много лична. С първото се чувствах много уморена и стресирана. Кърмата ми беше намаляла драстично и детето беше гладувало систематично без майка му да разбере  Rolling Eyes Сега се надявам витамините да ми помогнат  newsm78

# 27
  • UK
  • Мнения: 1 334
пия витамин Б комплекс като се сетя. хелт визитърката ми даде и едни материали, в които пише,че е добре ако се чувстваме стресирани,депресирани и постоянно уморени ,ако ни пада косата и т.н. да пием нещо съдържащо магнезий и желязо, даже препоръчват да се продължи с фолиевата киселина. ама аз съм много непостоянна с хапчетата-забравям ...и с водата съм така  Sad

# 28
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ух, една опаковка Центрум я прехвърлям на видни и важни места с идеята, да се подхранвам, обаче все забравям и оставям за след хранене и тъй само 3 хапа съм изяла. Несериозна съм.  Blush Не пия витамини в синтетичен вид.
Зимата нямам против да пия хапове, щото няма голяма разнообразие на плод-зеленчук. Сега тъпча сезонен плод и много съм щастлива.

# 29
  • Мнения: 3 550
Нито през бременността, нито сега пия добавки. Ако закъсам с някоя фаза на усилен растеж ще посегна към бирената мая. Струва ми се, че ям много малко млечни продукти, просто не ги обичам. Чудех се дали да не пия някакъв калций и колко. Какво ще кажете?

Общи условия

Активация на акаунт