За детските падания!

  • 1 950
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 242
Има огромна разлика от падане при прохождане, до падане по принцип.. от високи места например. Едно е детето да си падне от собствения ръст, друго е от 2м.  Rolling Eyes
Да каже авторката за какво "страшно" става дума..

# 16
  • Мнения: 1 632
И моят син непрекъснато пада.Ами той бяга като замаян.Толкова съм свикнала,че понякога не се впечатлявам.Ама и той е свикнал и не реве даже.
За да го опазиш 100%,трябва да си неотлъчно зад него,но тогава той ще се научи ли сам да се пази?!
Аз лично съм против каските,защото пак пречат на децата да се научат да се пазят.

# 17
  • София
  • Мнения: 39 775
Не мисля, че вината е у теб.
Дияна също много падаше като малка, не че и сега не пада. Като и погледна краката и всички синки по тях, само въздишам "Диди това не са крака на момиче" Simple Smile Невнимателна е, и не се пази.
Desss е написала за наколенките и каските Simple Smile

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Дъщеря ми пада страшно много и често. Просто винаги е в някакъв екшън, ако не скача по леглото бяга. Ако не изкачва стълби е на пързалката и т.н. Няма нищо общо с прохождането и с проходилката. В проходилка беше за кратко, но паданията и при прохождането бяха абсолютно безобидни, на дупето или пък на ръцете. Виж сегашните са страшни, едва ли не всеки ден съм в прединфарктно състояние. Наскоро падна от най-горното стъпало на една пързалка. Няколко дни по-рано си разби устата докато бягаше по алеите на едно заведение и т.н. Слава Богу няма сериозни последици, но понякога наистина колкото и да се стараеш не можеш да предотвратиш всичко. Винаги съм до нея, но...

# 19
  • Мнения: 2 448
Всички деца падат, по буйните по често. Бъди по внимателна все пак и се старай да бъдеш близо до детето, не винаги това ще ти помогне да предотвратиш едно евентуално падане, но все пак е по добре от това да стоиш от далеч и да гледаш. Всяко нещо с времето си, колкото повече расте по малко ще пада.

Това за връзката между паяка и нестабилността - пълна глупост.  Naughty

А това, че в началото на прохождането детето пада поради нестабилност, идва една възраст в която пада не от това, а защото е по буйно, но все още не разбира от обяснения, и предприема рискови игри.

# 20
  • Мнения: 3 929
Ще пада, ще става и така ще се научи детето. А ти има да се притесняваш...Моят син е доста подвижен, а аз от страх постоянно ходех след него, с което никак не му помагах да се научи да ходи стабилно. Така че започнах да го оставям да ходи сам, като аз наблюдавам отстрани, но в безопасна обстановка. Колкото по-малко го следях, толкова по-добре ходеше, да не казвам, че изобщо не падаше. Но късно се усетих за това. Оставяй го по-сомостоятелно да ходи, но не и с риск да се нарани много. Проходилката и доброто ходене нямат нищо общо, това е факт.
Ти не се притеснявай толкова много. Гледай да не си удря главата и да не пада от високо.

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
Не зная вашите деца били ли са в паяк при прохождането, но аз лично мисля че има връзка м/у това и последващата нестабилност при децата..
В никакъв случай не го приемайте като упрек! Просто съм с такива впечатления...нашият бандит също не е от кротките, но го оставих сам да се учи да ходи и в общи линии смея да кажа че се "научи" как да пада Mr. Green

В две изречения си противоречиш- нестабилността хем идва от слагането в проходилка, хем твоето неслагано там дете се е научило как да пада... Значи все пак в един период е било нестабилно при ходене.
Нестабилността определено не е от паяка. Няма дете, което не е падало при прохождане! И да, всички деца след време се научават как да падат...

# 22
  • Мнения: 953
И моята кукла падна вчера на равно в двора на училището, сега е с обелено чело и нос.
Изтръпвам всеки път като я видя да пада, но с течение на времето се по научи да се пази малко повече , по-често пада по дупе и се подпира с ръце.

# 23
  • Мнения: 9 486
Не зная вашите деца били ли са в паяк при прохождането, но аз лично мисля че има връзка м/у това и последващата нестабилност при децата..
В никакъв случай не го приемайте като упрек! Просто съм с такива впечатления...нашият бандит също не е от кротките, но го оставих сам да се учи да ходи и в общи линии смея да кажа че се "научи" как да пада Mr. Green

В две изречения си противоречиш- нестабилността хем идва от слагането в проходилка, хем твоето неслагано там дете се е научило как да пада... Значи все пак в един период е било нестабилно при ходене.
Нестабилността определено не е от паяка. Няма дете, което не е падало при прохождане! И да, всички деца след време се научават как да падат...

Изобщо даже не си противореча Laughing Не ми вади думите от контекста, защото на всички е ясно че става дума за нестабилност и падане на детето СЛЕД прохождането му, а не по време на ученето му да ходи Stop
Естествено е тогава да пада и да се "учи" да ползва инстинкта си за самосъхранение, като да кажем да се подпре на ръчичката си, вместо да забие чело в пода...
Нямам за цел да превръщам темата в спор-та ако обичаш не го прави и ти Wink както и да става "за и против проходилките" Stop
Това съвсем ясно съм го казала по-горе-изказвам мнение, което е приоритет на този форум Peace

Обяснението което ми дадоха няколко детски ортопеда по отношение на това че проходилката не е в "услуга" на детето, а на родителите/за да свършат някоя работа или просто да имат спокойствие/ е следното:
-слагайки детето в проходилка, се пропуска процеса на натоварване и респективно на по-добро развитие и заздравяване на ставните връзки-пропуска се процеса-сядане-ставане.
-детето НЕ ходи в проходилката-то се изтласква и реално виси на седалката и се избутва с крачета .
-центъра на тежестта също не се възприема "реално", защото в проходилаката детето виси или на предната табла или на седалката-не стои самичко на краката си.
Аз лично виждам логика в тези аргументи и избрах да не ползвам проходилка; все пак въпросните ортопеди имат мн по-голям опит и наблюдение от мен Peace
Не агитирам за подобни действия останалите майки-всяка сама решава за детето си. Просто споделям мнение-нищо повече Wink
Слънчева седмица ви пожелавам Sunglasses

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
МТВ, спокойно, жена! С никого не споря, нищо не съм вадила от контекста, аз също съм изказала мнение...

Кога, за бога, ще престане народът тук да си мисли, че се заяждам с всеки  newsm78 Може би понеже Биляна роди наскоро, та сега с мен си мерите *******  Thinking

# 25
  • Мнения: 9 486
С никой нищо не меря...
"Кога, за бога, ще престане народът тук да си мисли, че се заяждам с всеки"-ами щом не съм само аз мислещата в тази плоскост-замисли се ти в кой е проблема Peace

# 26
  • Мнения: 25
Не мога да претендирам за експертно мнение, но мисля, че, ако едно дете е по-палаво, няма значение дали е било в проходилка или не. Пада си не само от вървене, обувки и пр. и няма начин да го предпазиш. Сестра ми беше такава - падаше много и до солидната възраст от 10+, но това й е от дебелата глава. Има и шевове, и безброй белези... Баща ми казваше, че, ако знае, че ще падне на главата си, ще е спокоен  Wink

# 27
  • Мнения: 8 999
Ами така е. Падат, стават. Понякога падат отвисоко, друг път - от ниско. Някои дори си трошат ръце и крака. Случва се, какво да се прави. Не може непрекъснато да ги държим за ръка. Колкото по-големи стават, толкова повече търсят самостоятелност. И колкото повече порасват и намират самостоятелността си, толкова по-лошо падат. От мотори, от скейтове, от байкове...
Ние, родителите, можем само да се молим като паднат, да успеят да се изправят.

# 28
  • София
  • Мнения: 17 592
Моят шомпъл към 5 месечен успя да се хвърли от ръцете ми.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 079
На 2 месеца  Shocked тупна от спалнята на ламината моят маймун...  Shocked Какво да ти разправям... Че не се свиква, не се, и сега като падне и ми спира сърцето.
Имах късмет, че проходи късно, и вече си беше стабилен, та не се е трепал много.  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт