Резус фактор отрицателен и кърмене

  • 4 089
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 300
Ами Хедра ме е изпреварила ( не че щях да напиша същото де Laughing). Точните думи намоята педиатърка бяха  " най вероятно кръвногрупова несъвметимост" и " ензим".  Сега в светлината на написаното от Хедра явно под кръвногрупова несъвметимост се е имало предвид не Рх +/-, а това че аз съм 0 кр.група, а детето ми най вероятно е А ( мъжът ми е А, според законите на генетиката шансът е 75% малкия да е А).
Това, което разбрах беше, че упражнението със загряването на кърма е за да се изключи вероятността жълтеницата на малкия да има друга причина. Т.е. проблемът е не в жълтеницата от майчината кърма, а във вероятността тази жълтеница да има друга, евентуално тревожна причина.
Детето не се оправи извендъж, просто след като замених няколко хранения имаше забележимо подобрение. След това бавно бавно жълтината си изчезна. Нищо повече не съм правила, просто си кърмех, вече спокойна.

Последна редакция: сб, 14 юни 2008, 21:28 от Рокси

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Рокси, ти щом си (-) резус фактор, са ви правили изследвания не казаха ли бебето коя кръвна група  е?
При мен и двата пъти освен резус фактор-а казаха и  кръвната група на децата.
Аз съм 0(-), децата ми са 0+, никакви проблеми досега за кърменето, второто даже и не забелязах да има жълтеница.

# 17
  • Мнения: 219
Здравейте, направо ме шашнахте с тази тема. Аз съм с отрицателен резус, а бебо с положителен. На мен пък забравиха в болницата да ми бият гамаглобин. Когато видях епикризата от болницата, вече беше късно.  #Cussing out
Не ми стана ясно, основно за жълтеницата ли влияе резус-фактора?

# 18
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Боже! И аз изненадана и нищо нечувала и нечела досега по въпроса. Аз също съм "отрицателна" кърмачка с "положителни" бебета. И двете не са имали проблеми с жълтеница.  newsm78

# 19
  • Мнения: 147
Аз пък не бях чувала за тази "AB0 несъвместимост", но за щастие не е имало проблем при нас (аз съм A1-, а детето ми е 0+).
...........при някои деца поради цитирам "твърде различните кръвни групи на бащата и майката бебето може да има по-тежка жълтеница."

Това е малко кофти, дори и да има право жената, излиза, че трябва да си търсим партньора според кръвната му група  Joy

# 20
  • Мнения: 2 111
не казаха ли бебето коя кръвна група  е?
При мен и двата пъти освен резус фактор-а казаха и  кръвната група на децата.
На мен ми казаха,че за да се види коя кръвна група е бебето трябва да се вземе кръв от вената и аз отказах.

# 21
  • Мнения: 2 439
Аз съм с - фактор, а двете ми деца с +. И двете са кърмени, и двете не са карали никаква жълтеница.
Явно всеки случай е специфичен и не може да се подвежда под общ знаменател. Ако на мама А се случи нещо, това не означава, че същото ще се случи на мама Б при идентични обстоятелство.

Общи условия

Активация на акаунт