Вярвате ли на астрологични прогнози?

  • 5 666
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 641
renci , вярвам че човек сам си гради съдбата. Не се притеснявай за временните проблеми, ще ги решите заедно Hug
По-скоро вярвам, че настина има значение как са били разположени звездите и планетите в часа на раждане. Но тук говорим за черти от характера, емоционалност, отношение съм себе си и другите.
Но за това да ми предрекат какво ще ми се случи в бъдеще мисля, че винаги ще си имам едно на наум и действам така както интуицията ми подсказва Simple Smile
ПП. Сега като гледам стана много модерно виповете по астрологично прогнози да определят датата на раждаде на децата си Rolling Eyes

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Така, както не вервях, проведох разговор по телефона с астролог, приятел на сестра ми. Човекът изказваше на глас мислите ми... Каза ми неща, които са се случили преди минути и неща, които се случиха до минути, след като приключих разговора...

Първите му думи, след като му казах рожденна дата и час на раждане, бяха- момиче, какво се е случило с живота ти?! Тъкмо бях загубила сина си, нямаше и седмица... Нещата, които ми каза за близките няколко месеца, се случиха с абсолютна точност- като започнеш от причините за случването, през периода на случване, до последствията...

Ренци, самият факт, че си прибягнала до услугите на ткъв човек, малко или много говори, че вярваш  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 13 206
Вярвам Ренци. Но не в смисъла, в който се вярва в ясновидците. Вярвам, че звездите предразполагат да се случат опредлени неща, но ние можем да управляваме съдбата си.

Също искам да кажа, че по принцип не искам да знам бъдещето си и не ходя на астролог, на врачки, не давам да ми гледат на кафе и т.н. Имам хороскоп, но не е разтълкуван. Просто имам схемата как са разположени планетите.

# 18
  • Мнения: 4 068
строложката ми обясни, че в момента навлизам в някаква Сатурнова криза и така както ми я обясни на мен чак страшно ми се видя. Не съм особено запозната с астрологията и затова всъщност не знам дали и до каква степен вярвам в нея, но е факт, че това, което ми каза астроложката ме притесни и не ми дава мира сега. Принципно съм стабилен и земен човек и сега ми е едно криво, че съм изпаднала в такова състояние. Сигурно всеки има такива периоди де, но започвам да си мисля, че по-добре щеше да бъде ако не бях я чувала тази астрологична прогноза ама нейсе.

# 19
  • Мнения: 1 447
Като се сетя преди как редовно си следях хороскопа за деня и какви разминавания имаше.В единия вестник пише едно за зодията ми в друг същото което съм прочела в предния го пише за друга зодия.
Там ти е била грешката - това за което пишеш не е астрология. Направи си труда първо да разбереш какво е астрологията и това кажи,че не и вярваш.
Само че никъде не съм казала,че астрологията са хороскопите.Казах,че невярвам в такива неща.Просто споделих навремето как съм си четяла хороскопите.Е това за хороскопа не е много по темата за което се извинявам.

# 20
  • Мнения: 45
Астрологията не е предсказание. В това е проблема на много "невярващи", очаквайки някой да им каже, например, числата от тотото, или името на любовницата на мъжа им.  Rolling Eyes Проблем е и шарлатанията, която се шири и в тази сфера, както и в много други.

Астрологията дава информация за силни или критични периоди, както и за характерни черти на индивида, върху които трябва да обърне внимание, за да ги преодолее, или подчертае. Един хороскоп трябва да е личен, един астролог също. Както като отидете при лекар или юрист, не очаквате само да ви погледне в очите и веднага да знае какво ви е, и какво точно трябва да направите, така и астролога, колкото повече ви познава, и е по-сериозен, толкова с времето ще е все повече и повече в състояние да тълкува правилно фазите през които сте преминали, сте, или ви предстоят.

Един сериозен астролог никога няма да ви каже, еди кога си ще се случи еди какво си. Това е гадателство, и то няма общо с астрологията. Той/тя ще ви каже, навлизаш във фаза на проблеми, еди какъв си характер (например паричен, или семеен, или професионален...) - в зависимост от дома и звездите, които са струпани в него - и можеш да направиш това или онова, за да избегнеш най-големите трудности. Или пък ще каже, фазата в която си, е силна за еди какво си. А какво всеки ще направи с тази информация си е негова работа. Както си е работа на всеки, да взема хапчето, предписано от лекаря, по схемата дадена му от него.

Все едно някой да ви каже: в тази гора има змии, не минавай! А не: не минавай по тази пътека, а по онази. Е, винаги ще има невменяеми, които с бодра стъпка ще се впуснат напреко през гората, невярващи. Ще има и други, които поне ще вземат със себе си серум срещу змийска отрова. Но и трети, които ще изберат по-дългият, но сигурен път.  Peace

Последна редакция: нд, 15 юни 2008, 11:13 от Dona Bonbona

# 21
  • София
  • Мнения: 13 206
строложката ми обясни, че в момента навлизам в някаква Сатурнова криза и така както ми я обясни на мен чак страшно ми се видя. Не съм особено запозната с астрологията и затова всъщност не знам дали и до каква степен вярвам в нея, но е факт, че това, което ми каза астроложката ме притесни и не ми дава мира сега. Принципно съм стабилен и земен човек и сега ми е едно криво, че съм изпаднала в такова състояние. Сигурно всеки има такива периоди де, но започвам да си мисля, че по-добре щеше да бъде ако не бях я чувала тази астрологична прогноза ама нейсе.

Е да де.. аз затова не ща да си знам бъдещето  Twisted Evil Защото ако ми кажат някаква лоша пргноза ще се спека и само за това ще мисля. И без това си живея с черни мисли в главата. А ако ми кажат нещо хубаво пък то не стане, пак ще се спека  Laughing
А Сатурнови дупки под път и над път  Mr. Green Аз знам, че човек изпада в такава около рожденния си ден. Забелязала съм, че детето ми боледува задължително няколко дни след РД и това не е провокирано от срещи на повече деца например, защото тя си расте все в една и съща среда  Sunglasses

Dona Bonbona много хубаво е обяснила нещата   Grinning
Но не знам, аз лично вярвам на интуицията си. Не бих могла да съм в час с прогнозите, защото няма кой да ми прави хороскопа. Малко съм се интересувала и знам, че моят хороскоп като цяло е хубав. При свурзването на планетите в домовете се получават фигури. Казвали са ми, че моята е много балансирана и симетрична, което било хубаво.
Ето ви и сайт един, но тълкуването на хороскопа е платено. Безплатно може да си направите картата
http://www.astro.com/prod/pr_free_e.htm
Най-отдолу е секцията Horoscope Chart Drawings
Там може да си видите звездната карта в момента на раждане  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт