Как протече втората ви бременност?

  • 5 447
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 390
Ехеее Мариус... голям ентусиазъм имаш  Grinning Hug
При мен и първата и втората бременност нямат разлика.... за раждането, ще видим Wink

# 16
  • Мнения: 363
и мен ме интересува този ? Peaceами сега ми бе6е много зле ,само повръ6тах 4 месеца Sickако се слу4и отново нв знам дали 6те го преживея,а и с малко дете отделно вкъщи,но 6те видим.много се радвам ,4е има и дръги като мен,които искат деца с малка разлика.много е хубаво да има6 2 щъкащи мъника вкъщи Hugи много трудно де Crazyно си заслужава според мен Hugдано скоро да пи6е6 как ти е 2рата бременост preggo

# 17
  • Мнения: 674
Аз също изкарах 2 бременности една след друга (6 м.).Втората ми беше много по-тежка и проблемна.
Но,аз също съм на мнение,че при всяка жена е различно.Искам да те питам обаче - ти нали роди сецио,може ли
толкова скоро да започваш опитите  Rolling Eyes  Пожелавам ти успех  Hug

# 18
  • Мнения: 255
Разликата при моите деца е 3г и 23 дни.По лесно износих, родих 2 рия път!По-голямо с 300гр бебе.купона започна след това, кака го смяташе за новата си кукла и така 20 дни не даваше никой да е приближи до бебето,само мен пущаше за да го храня и от мен не се страхуваше че може да остане без братчето си(никой от нас така и не разбра защо реши че някой че и го вземе).
На 13 ден вече трябваше да започнем да излизаме за да може и тя да играя навън.

Абе според мен проблема при малката разлика не е толкова в носенето и раждането колкото в нуждата да ти помогне някой (нон стоп) първия месец!И този някой е най добре да е близък на голямото дете човек за да може да поеме детето поне по 2-3 часа преди обед и толкова следобед!

Ами това от мен и каквото и да решиш дано е най доброто за твоето семейство!   bouquet

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
При мен и двете бременности протекоха без проблеми-с първата качих 30кг,а с втората 12кг.....в това беше разликата Wink

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Изкарах 2 безпроблемни бременности. През първата качих 27, през втората- 12 кг. Първото бебе тежеше 4 кг, второто 3800. И двата пъти преносих.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
И трите ми бременности  протекоха по един и същи начин. Wink И като килограми също,въпреки че исках да намаля качването на килограми.Но установих,че задържах прекалено много вода и то още от началните месеци.На килограми третото беше най-тежко. Wink

# 22
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Протече нормално, но с по-големи страхове от моя страна.Детето се роди доста по-голямо от първото, но последните два дни преди раждането бяха кошмарни.За малко да го изпуснем, а нямаше видими признаци на усложнения.Благодарение на майчиния ми инстинкт се стигна до добро рзвитие Praynig

# 23
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Забременях когато големия беше на 2 години.Бременността ми мина неусетно,родих много лесно за разлика от първия път.Но след това започна екшъна,баткото не искаше да се храни и облича сам.От градината носи бацили,от там и малкия се разболява.  ooooh!

# 24
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
Втората бременост протече по леко от първата,но родих по трудно от първият път и по -голямо бебе.Каката се роди 3.850,а Миро 4.050кг.Нашата разлика между двамата е 8г и 4м.Никога не съм искала голяма разлика между децата,но  така се стекоха обстоятелствата.Алекс беше и все още е доста палаво дете помощ от баби почти нямам и все изчаквах ме да поотвръкне и да се кротне но това време не дойде а годинките си минават.Браво за смелоста която проявяваш.Пожелавам ти една много лека втора бременост,едно безболезнено раждане и кротко бебе.И да се похвалиш когато видиш  EFP

# 25
  • Мнения: 3 484
Първата ми бременност мина много леко, с изключение на това, че не работех и станах дебеличка като слонче, сега съм в петия месец,качила съм дотук 4 кг, нататък ще видим.
Живот и здраве разликата им ще е пет години....
Имам приятелка , чиито деца са с разлика от 10 години, мога само да кажа, че няма да позволя детето ми да пропуска детството  си , докато подава шишета с мляко или ми носи памперси. Аз също съм по-малкото дете в семейството  и смятам, че човек може да научи децата си на отговорност без да се гледат едно друго.

# 26
  • Мнения: 1 674
Pri men wtorata be po-tevka ot pyrwata-Powry6ane,gadene.

# 27
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Между първата и втората ми бременност има 7 години разлика. Протекоха долу-горе еднакво. Обаче през втората качих по-малко кг от първата. Второто бебе тежеше с 300 гр. по-малко от първото.

# 28
  • Мнения: 6 461
Втората ми бременност протече по  трудно от колкото през първата.
Качих,обаче по малко килограми в сравнение с първия път.
Раждането мина по леко от колкото когато родих първото си дете.

# 29
  • Мнения: 1 029
Забременях, когато детето ми беше на 1 г. и 8 м., в 4-ти месец съм и за сега бременността ми протича нормално. Единствената разлика е, че сега съм малко по-нервна и от време на време изпитвам леки страхове затова как ще се справя с двете деца. Но пък винаги съм смятала, че по-малката разлика е по-добра за децата,  въпреки че е доста по-трудно за родителите.

Общи условия

Активация на акаунт