Секцио - кога?

  • 4 493
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 168
Аз родих секцио по медицински показания 4 дни преди термин. Първо да кажа,че не вярвам на звезди,числа,съдби и т.н. Обаче като дойде време да раждам и да избирам дата, започна голямото чудене. Док ми каза да си избера една дата от последната  40 г.с.  и аз си избрах 01 юли. Исках да е юли, защото и аз съм родена тогава. Дата реших да е 1, много ми хареса като дата (!), а и се падаше неделя, а някъде бях чела, че родените в неделя са късметлии, родени са под щастлива звезда (нали не вярвах в звезди). Всъщност на  която и дата да беше направено секциото това щеше да е най-щастливият и прекрасен ден, защото се ражда моето дете и всички зезди на небосклона светят за нея.   Hug
Аз пък съм чувала, че родените на 1-во число са късметлии. Мойта госпожица се роди на 01.01 самичка т.е. по собствено желание.

# 31
  • Мнения: 320
И аз раждах секцио по медицински показания, но 11 дни след определения ми термин. Въобще не съм си и мислила дали променям съдбата на детето, просто нямаше за кога да чакаме. Още повече, че денят в който родих беше петък и доктора въобще неискаше да чака повече, че ако станело нещо събота и неделя как ще събира екип за операцията. Така че слушай доктора когато ти каже и това е, гледай с бебо всичко да е наред, та когато ще да е. Peace

# 32
  • Мнения: 3 316
  раждах секцио 9 дни преди термина  Peace

# 33
  • Мнения: 1 919
моето секцио беше 12 дена преди термин!

# 34
  • Мнения: 1 226
благодаря ви момичета.  bouquet То е ясно, че ще е каквото дойде, в смисъл, малката като нищо ще ме изненада. Само дано всичко е наред този пътя наистина.

# 35
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
благодаря ви момичета.  bouquet То е ясно, че ще е каквото дойде, в смисъл, малката като нищо ще ме изненада. Само дано всичко е наред този пътя наистина.
успех тогава Hug ще чакаме да се похвалиш Wink

# 36
  • Мнения: 2 448
Е, моето секцио пък като беше след преносване с индикации за опасност за живота на бебето и никакви позиви за нормално раждане, какво да чакам звездите да си кажат думата и тя никога да не дойде ли?  Laughing newsm78
Не мисли такива глупости, от къде знаеш , че като му промениш съдбата няма пък да е към по добро,погледни го от този ъгъл и успех.   bouquet

# 37
  • Мнения: 9 814
Важно е детето да се роди живо и здраво, а кога и как е божа работа.

# 38
  • Мнения: 1 367
Интересни чуденки ви се въртят в главите... Аз, когато бях бременна, единственото нещо, което исках е да сме живи и здрави с бебчето и по време на раждането и след това, не ми е пукало за звезди, съдби и т.н. Съдбата на детето си ще я промениш като не отидеш навреме в болницата и се случи нещо лошо.... Нямаш ли друго, за което да се притесняваш...  newsm78
  202uu smile3501

# 39
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Първият път, термина ми беше 25 Юли, родих на 16, значи 9 дни преди термин.
Сега термина ми е 27 Август, насрочиха ми вече секциото за 15 , значи 12 дни преди термин.

Това за звездите и съдбите не го вярвам. Първият път си избрах дата 21, защото ме питаха и след преглед направо ме вкараха в болница. Тоест датата 16 я избра лекаря, дъщеря ми да чукна на дърво е весело и щастливо дете. Всеки си има съдба, да, но тя не е , защото мама е мислела да ме роди на 30 - ти примерно. Simple Smile

Леко раждане и здраво бебе ти желая, пък кога ?- Господ си знае работата. Hug

# 40
  • София
  • Мнения: 570
Аз бих искала да използвам темата и да попитам нещо. В 32 г.с. съм и бебето все още  не се е обърнало с главичката надолу. Ако остане така, най-вероятно ще раждам секцио, въпреки че въобще не ми се иска.  При нормално раждане е лесно - започват контракциите или изтичат водите и т.н. и се тича в болницата. А при секцио как стоят нещата? По принцип съм против предварителен избор на екип и заплащане на раждането и за това се чудя как се постъпва в този случай. Thinking

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Недей си мисли такива неща ....... Според мен няма да му промениш съдбата на детенцето. Когато се роди тогава ще му е щастливата звезда, независимо дали е със секцио или по естествен път.
Най-важното е ти и бебето да сте здрави, със сигурност си има медицински причини да не се чака да започне естествено раждане.
Желая ти безпроблемно раждане и здраво бебче!   bouquet
Подкрепям!
Леко раждане и от мен!  bouquet

# 42
  • Мнения: 2 960
Моето секцио-планово беше пет дни преди термина.Слава богу бебо ме изчака да вляза спокойно в болницата ,явно такава е била и неговата и моята щастлива звезда.Сама избрах датата на сина си /в рамките на тези пет дни преди термина ми/ -23-ти март.Вярвам че щом се е появил жив и здрав на този свят ,значи сме  hahahaулучили щастливата му звезда и орисниците са били благосклонни към него.
Към АВТОРКАТА -слушай док какво ти казва и всичко трябва да е наред.
Успешно раждане и нека първата ти среща с бебо бъде озарена от вашата щастлива звезда     bouquet

# 43
  • Мнения: 143
А заща не си избереш ти дата, която на теб ти харесва? На моя приятелка и наравиха секциото 2 седмици преди термина. Малкия ми син го родих нормално, но пък беше предизвикано раждане 16 дни преди термина. Просто мъжът ми трябваше да заминава в чужбина и нямаше да има кой да ме закара до Пловдив да родя.

# 44
  • Мнения: 764
Аз също си задавах подобни въпроси, когато избирах датата за раждането - нормалното раждане го изключих като възможност още в началото на бременността, а и после се оказа, че бебето е седалищно, така че нямаше как.
Родих две седмици преди термина. Накрая вече толкова бях нетърпелива, че не ми пукаше много за датата. Още повече, че ми падна т.нар. тапа, получих разкритие, а докторът, който трябваше да ме оперира беше в чужбина... Да не ти казвам колко е изнервящо това чакане.
Наистина не мисли за подобни неща. Няма да му промениш съдбата - независимо каква му е зодията, то ще си се роди с характера на тази, под която е трябвало да се роди. Моят син трябваше да се роди в края на октомври и щеше да бъде зодия скорпион. Секциото ми беше на 21 т.е. сега той е везни. Като го гледам обаче си има типичните черти на скорпион. Така че наистина не мисли за такива неща. Радвай се, че след толкова години чакане, вече ще си имаш една хубава дъщеричка, която ще е най-голямата ти радост в живота. Леко раждане ти пожелавам аз.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт