Свекървище или съкровище

  • 4 668
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
В една друга тема се разви дискусия за свекървите,та защо да не си отворим друга,в която да ги обсъждаме за добро или за лошо.
Похвалете своята свекърва.Оборете теорията,че добра свекърва няма.
Оплюйте я(но се уверете,че няма достъп до интернет Laughing)
Кажете как се справяте с нея,как успявате да и угодите,ако има такива успели.  Sunglasses
П.С. Очакваме изключително включване от Ивка-Щастливка  bouquet

# 1
  • Мнения: 9 973
свекървище-страшилище

# 2
  • Мнения: 487
 Тази тема не е ли за Дом и семейство newsm78 newsm78 newsm78, там съм срещала много такива. Разровисе и ще намериш и добри и лоши отзиви за свекита, за свековци и така... Hug Hug Hug

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз съм много доволна от моята свекърва.....т.е за мен е съкровище

# 4
  • Мнения: 165
Свекървище...не съм получила грам помощ за детето,последно дойде да я види на 09.05.2008 г.никакво уважение към мен...Ядосвах се и се чудих как може да има такива хора,но явно съществуват...,ако тръгна да изреждам и др.работи ще ме заболят ръцете да пиша...
По никакъв начин не се справям,продължавам да се ядосвам... smile3515

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Темата определено няма да е толерирана да остане тук  Peace Остана и в Красива мама да пуснете тема за свекървите...

# 6
  • София
  • Мнения: 1 230
Ааа, и в Готварският може: Любимите рецепти на свекито или Моите рецептите, ястия, които свекървището не понася. Wink

Има много теми за свекървите, че и теми за добрите свекърви, всичките в Дом и Семейство.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Определението е абсурдно.Всичко си е до човека.
Моята е съкровище.Не мога да се оплача.Страхотно разбран и интелигентен човек. Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 1 185
Единственото ми оплакване беше, че вижда внук си рядко, но сега е започнала да се поправя  Grinning

# 9
  • Мнения: 617
с една дума: свекървещица

# 10
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Моята е съкровище,нищо лошо не мога да кажа.  Peace

# 11
  • Мнения: 371
моята е някъде посредата, не е лош човек ама как само може да ме изнерви за секунди с някое свое изказване или с прекаленото си любопитство

# 12
  • Мнения: 138
моята не ми се е обадила един път за тия девет месец, даже в болница като лежах не дойде да ме види, а на всички разправя,че сме много добре и т.н.
ще видим за в бъдеще като се роди бебо как ще е.............но тогава аз ще я режа ако започне да предявява претенции, но се съмнявам,че ще се трогне  и от едно бебе. тя и свекъра ще дойдат само да се напият и наядат на корем(на аванта) и после дим да ги няма до следващият повод за аванта ядене...а и да не збравиме, че тя обича показността и ще домъкне всички баби и роднини до последно коляно, които аз никога не съм виждала и не съм чувала  за тях, та и те хорицата да видат, да пипнат,да хапнат и да пиинат.

# 13
  • Мнения: 2 746
Темата е много широко дискутирана не един път.
Все пак ще дам и моя отзив за свекито - кофти човек.Не е лоша като цяло, но едно от най-неприятните и качества е, че обича да поставя човек в неудобно положение и да гледа сеир.Например, обича да идва когато си поиска, дори без да звънне предварително, дори си отключва сама и си влиза, все едно си е у тях #Crazy
Съжалявам, че допуснах да ми се качи на главата.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 969
с една дума: свекървещица
И моята е от тази категория ! Изключително властна и студена, голям командир, обича да се меси и въпреки всичко винаги ми прави на пук.не гледа кое е добро за детето а как да ми направи на мен на пук Rolling Eyes
За справянето- ми излязохме на квартира и така контактите са ограничени до минимум.Като дойде на гости почти няма какво да си кажем освен общи приказки.Ние при нея не ходим.За щастие мъжът ми е на моето мнение и ме подкрепя Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 4 588
...Страхотно разбран и интелигентен човек. Grinning

Същото мога да кажа и аз. Simple Smile

Не мога да се оплача от моята, но пък ние с нея се виждаме веднъж на няколко месеца, тъй като живее в друг град. Иначе много ни помага с каквото може, гледа да не ни се меси. Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 1 006
Май само аз за сега ще съм от тези,за които свеки е цяло съкровище.Ще си призная,че съм голяма късметлийка. Laughing

# 17
  • Мнения: 1 674
с една дума: свекървещица
И моята е крокодил Wink

# 18
  • Мнения: 1 159
СЪКРОВИщЕ,разбира се!!!И то,защото аз се научих да я понасям и да разбирам какво всъщност е искала да каже!Както понякога родната ми майка ме дразни,така и свекито,но те са на 50,а аз на 30,мисля,че е нормално.Ама не е и много стара,виждам,че дори и да не е на моето мнение,се старае да ме изслуша и разбере и затова е съкровище.

# 19
  • Мнения: 2 803
Моята свекървещица е непоправимо зло! Хапания от змия види ли я бяга! След многократните и опити да се наложи и след несполучливите и опити да си прибира сина и да го разделя от семейството му, спрях всякакви контакти с нея. Никога не се е съобразявала какви ги говори и колко ме е наранявала, защото като добра снаха гледах да и мълча , но не склоних да и се подчинявам.

# 20
  • Мнения: 352
Моята беше СЪКРОВИЩЕ, но се превърна в СВЕКЪРВИЩЕ!  Rolling Eyes

# 21
Съкровище е все пак живее  чак в Америка / съпругът ми е американец/.

# 22
  • Мнения: 1 029
С чисто сърце мога да кажа, че моята свекърва е страхотна! Изключително деликатна, внимателна, отзивчива, усмихната и винаги мога да разчитам за всичко на нея, както и на свекъра ми.
Като ви чета си мисля, че имам истинска късмет да попадна на свестни свекър и свекърва и съм много щастлива, че имам такива хора до себе си.  Grinning

# 23
  • Мнения: 604
Моята не е лоша, но по някога не знае къде какво да каже!
И аз като я сложа на място всичко си влиза в релси! Peace

# 24
Моята свекърва,НЕ МЕ ДОЛЮБВА!Дори не иска да ме види.
Понеже имам тежък грях ooooh!
Имам дете от друг мъж Tired
Аз съм парясница-тъй,че сино и ,к'во търси у мене newsm78
Но на сино,не му пука за мнението на мамчето и е с мен!:naughty:,една от причините да го обичам! Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 604
Моята свекърва,НЕ МЕ ДОЛЮБВА!Дори не иска да ме види.
Понеже имам тежък грях ooooh!
Имам дете от друг мъж Tired
Аз съм парясница-тъй,че сино и ,к'во търси у мене newsm78
Но на сино,не му пука за мнението на мамчето и е с мен!:naughty:,една от причините да го обичам! Heart Eyes
Ама че грях имаш newsm78!И кво сега ще те линчува ли Mr. Green¿

# 26
САМО ДА МЕ ВИДИ И ЩЕ ИЗВАДИ ТОЧИЛКАТА Joy Joy Joy Joy
но ,все пак аз я уважавам,че е майка на човека ,когото обичам!Не че и пука за моето уважение!

# 27
  • Мнения: 668
Моята свекърва е много готин човек! Благодаря й, че за мен е като втора майка   bouquet Особено откакто моята собствена почина. Винаги е гледала да ми помага и у дома и с децата (понякога чак прекалено, заради което сме се карали). Само дето е много емоционална и плаче за щяло и нещяло, ама въпреки това си я обичам. СЪКРОВИЩЕ.

# 28
  • Berlin
  • Мнения: 11 260
ох, ами ние не сме женени още. засега бъдещата свекърва е готина. Grinning е, понякога се дразня на някои неща, които ме пита, ама аз съм много докачлива по принцип. най не обичам, когато опрем до темата за какво готвя и какво ядем ...

# 29
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
С ръка на сърцето мога да кажа,че моята свекърва е съкровище.Винаги и за всичко мога да разчитам на нея също и на свекъра.Много мили и кротки хора са.Помагат ни за всичко.На свекърва си разчитам много повече отколкото на майка си.Просто разбирам каква късметлийка съм.

# 30
  • Мнения: 114
Моята свекърва също е съкровище. Живеем заедно от около 4,5 години и се разбираме чудесно. Никога не са ни се месили в нищо, въпреки че живеем в един апартамент. Винаги,когато се е налагало ни е помагала за детето/ ако искаме да излезем някъде и т.н./, въобще много е печена.

# 31
  • Мнения: X
Моята е истинско съкровище.Вярно,че не сме живели заедно,но за 20 години нито веднъж не сме се скарали или обидили.Много мила и толерантна жена.Благодарна съм й,че е такава и че е възпитала сина си по същия начин:много добър,внимателен и грижовен съпруг и баща.

# 32
  • Мнения: 940
Моята е истинска вещица. Супер лицемерна, не ми знае даже фамилията. Нито знае колко стаи имаме в къщата, която купихме с мъжа ми. Нито знае за колко пари сме я купили, нито я интересува. Нищо покрай мен и него не я интересува. Само критикува...

И от време на време се опитва да се подмазва, но при мен вече тези не вървят.

# 33
  • София
  • Мнения: 9 857
Ами просто свекърва-нито свекървище,нито съкровище.Винаги сме живели в различни градове,може би затова.В началото много се дразнех на някои неща,сега ги отчитам като дреболии.Има едно единственно нещо,което никога няма да и простя,нито ще забравя,но пък няма и да и го напомням...времето лекува,казват.За децата никога не ми е помагала,нито съм искала помощта и.Болно ми е понякога,защото имам чувството,че просто не изпитва нужда да ги вижда,да играят,но..вече се примирих.И със собственната ми майка имам такъв проблем,така че...не мога да се оплаквам.Благодарна съм,че е родила и отгледала такъв син и толкоз.Сега е в Италия,от две години е там,нито усещам липсата и,нито нищо.И когато беше в България не съм я виждала и чувала често,така че на 100 или 2000км-все тая.Да е жива и здрава ,друго не и пожелавам.
Странно ми е понякога-как може да наричате майките на мъжете си вещици...ми нали те са ги родили и отгледали.И моята е съвсем различен характер,не си пасваме,затова не сме и близки-предполагам и з двете ни това е добър вариант.

# 34
  • Мнения: 4 784
Моята си я бива.
Не живеем заедно и рядко се виждаме и чуваме. Нямаме кой знае какви допирателни, а и да имаме се правим с мъжа ми, на глухи  Grinning

# 35
  • Мнения: 125
Съкровище!

# 36
  • София
  • Мнения: 165
Аз съм много доволна от моята свекърва.....т.е за мен е съкровище
Peace и аз

# 37
  • Мнения: 4 292
Нито едно от двете не е. Тя е майка на мъжът ми и баба на детето ми. И е човек като всички останали, със своито недостатъци и качества. Нито я величая прекомерно, нито пък ме дразни особено.

# 38
  • Мнения: 337
Моята не отговаря на нито едно от двете определения Някъде по средата се лута завалята , ама и  ми е все тая , далече е от мен , нямаме допирни точки и все ми е тая каква е , нали не я виждам... Grinning

# 39
  • Мнения: 2 386
Просто свекърва. Добра жена, досадна и хитра е понякога, но я уважавам много за други, важни неща. Виждаме се доста рядко, живеем на различни континенти.  Laughing

# 40
  • Мнения: 1 897
Понякога е свекървище, а друг път съкровище.

# 41
  • Мнения: 599
Моята е съкровище, както и свекъра.Наистина са рядкост такива хора, но ги има.
Голяма съм късметлийка Simple Smile.С мъж също  Wink

# 42
  • Мнения: 2 099
За мен е едно нищо.Като почне да дрънка натискам копчето игнор в главата си.Да си говори..не ми пречи.Преди много се връзвах и трошах нерви сега просто ДГД Sunglasses

# 43
  • Мнения: 384
Ние с моята бъдеща свекърва се разбираме добре поне засега. Не ни се бъркат, нито тя, нито свекъра, което не мога да кажа за моите родители, които само акъл дават. Така че моето свеки е съкровище, надявам се така и да си остане Praynig

# 44
  • Мнения: 164
За мен е едно нищо.Като почне да дрънка натискам копчето игнор в главата си.Да си говори..не ми пречи.Преди много се връзвах и трошах нерви сега просто ДГД Sunglasses
и аз съм точно така baby_neutral

# 45
  • Мнения: 139
Здравейте,

и моята свекърва е съкровище. Не се виждаме често, защото сме в различни градове, но пък се чуваме по телефона почти всеки ден. Много добра, отзивчива и много ни обича. С радост и без притеснения й казвам Майко.

# 46
  • Мнения: 3 929
Аз на моята свекърва изобщо не я имам като свекърва въпреки многобройните опити от нейна страна да се държи като такава - в злия смисъл на думата. Някакси, не мога да я възприема като свекърва, а като един близък човек, с който си имаме разправии и недоразумения. Затова и не мога да я определя нито като свекървище, нито като съкровище.

# 47
  • Мнения: 189
Не разбирам, защо всички казват, че свекърва им не гледала децата. Ами аз мисля, че децата са на родителите и те трябва да си ги гледат. Нали знаете фразата "Който си има деца, да си ги гледа". Аз поне съм на това мнение. Не смятам, че свекърва ми трябва да гледа дъщеря ми.

# 48
  • Мнения: 3 453
Ние с моята бъдеща свекърва се разбираме добре поне засега. Не ни се бъркат, нито тя, нито свекъра, което не мога да кажа за моите родители, които само акъл дават. Така че моето свеки е съкровище, надявам се така и да си остане Praynig

Почакай миличка Wink Времето е пред теб Grinning Дано и занапред е така!Желая ти го от сърце!И аз БЯХ така...но нещата се променят..особенно след сватбата!Рано или късно се показват хората, но не можеш да се сърдим.никой не си избира родителите.Просто не ги виждам и се чувствам прекрасно от тогава Peace

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз моята спокойно мога да я определя като вещица.В редките случаи като звънне  , пита дали нямаме пари да и дадем, на сватбата изобщо не дойде/не че съм тръпнела да присъства/.Миналата седмица се обади , да покаже че е разбрала от хората че ще става баба.АМа не попита аз как съм, просто да отбележи че знае #2gunfire

# 50
  • Мнения: 259
Моята беше съкровище докато се оженихме, после стана свекръвище. Много мога да пиша, но не си струва, в редките слу4аи когато се виждаме си мъл4а и стискам зъби, което още пове4е ме изнервя, след раздялата ни ми трябва много време да се успокоя, но е майка на мъжа когото оби4ам и за това я уважавам.

# 51
  • Мнения: 1 554
Свекървище...не съм получила грам помощ за детето,последно дойде да я види на 09.05.2008 г.никакво уважение към мен...Ядосвах се и се чудих как може да има такива хора,но явно съществуват...,ако тръгна да изреждам и др.работи ще ме заболят ръцете да пиша...
По никакъв начин не се справям,продължавам да се ядосвам... smile3515

А нашата от 1 март,дори не се е обадила да пита за детето Sick

# 52
  • Мнения: 4 433
 Twisted Evil СВЕКЪРВЕЩИЦА  #Cussing out

# 53
  • Мнения: 1 159
Вече писах,че я обичам и уважавам по-напред в темата,бях й оставила внука да го гледа,справи се блестящо-по-добре,отколкото си мислех...Днес има имен ден,Честит й имен ден,да е жива и здрава!!

# 54
  • Русе
  • Мнения: 299
Просто вещица!!!

# 55
  • Мнения: 122
Свекървище.Жената не се интересува от сина си , а какво остава от внука си.От как я познавам само глупости слушам / а то е от доста дълго време /.

# 56
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Нито едното,нито другото..... hahaha

# 57
  • София
  • Мнения: 2 430
ни рак ,ни щука,т.е. нито едно от двете LaughingНо вярна на принципа си"Дръж приятелите си близо,а враговете още по-наблизо" Laughingднес и купих малко подаръче едно Каменно цвете,тя е голяма цветарка,та си я ухажвам от време не време Wink

# 58
  • Мнения: 290
Не разбирам, защо всички казват, че свекърва им не гледала децата. Ами аз мисля, че децата са на родителите и те трябва да си ги гледат. Нали знаете фразата "Който си има деца, да си ги гледа". Аз поне съм на това мнение. Не смятам, че свекърва ми трябва да гледа дъщеря ми.
Работата е там,че моята свекърва не иска да гледа предстоящото ни бебе, но мисли,че майка ми е длъжна да го гледа или да ми помага в отглеждането. С какво едната баба е по-задължена от другата?

# 59
  • благоевград
  • Мнения: 164
Oпределено е съкровище , пресен случай в петак им бяхме нагости и ми бе сготвила любимото ядене чушки с доматен сос и пълнени чушки с ориз и кайма.  bowuu Наблягам на това 4е сина и моя мъж чушки не яде та яде само пълнежа . #Crazy

# 60
  • Мнения: 1 632
Не разбирам, защо всички казват, че свекърва им не гледала децата. Ами аз мисля, че децата са на родителите и те трябва да си ги гледат. Нали знаете фразата "Който си има деца, да си ги гледа". Аз поне съм на това мнение. Не смятам, че свекърва ми трябва да гледа дъщеря ми.
Работата е там,че моята свекърва не иска да гледа предстоящото ни бебе, но мисли,че майка ми е длъжна да го гледа или да ми помага в отглеждането. С какво едната баба е по-задължена от другата?
Нито 1 баба не е длъжна да гледа и помага!И да ти кажа честно,колкото повече ти помага свекърва ти,ми се струва че толкова повече ще се дразниш,от нея.
Та по темата...
Моето свекървище е свекървещитско съкровище Mr. Green
С конкурс да я бях избирала по зло,нямаше да уцеля така Crazy

# 61
  • Мнения: 127
Като съм чела за твоите преживявания Ивке наистина по-голямо зло от твоето няма.Може да си спретнем един конкурс за най-голяма Свекървещица Mr. Green,гарантирам ти призово място  bouquet Наградата е едноседмична почивка на Слънчев бряг със свекървата Joy
Да взема да кажа и аз за моята-с две ръце гласувам за Свекървище.Аз такъв човек не познавам.Голямо зло,казвам ви.За осем години ми вчерни живота,ама и аз не се давам лесно.Не и бях продумвала няколко месеца и сега не смее и гък да ми каже,ама как ме оправя пред етървата...думи нямам,а тя горката(за етървата става дума) е от скоро в нашето "прекрасно и задружно" семейство и в чудо се видя.Като я надуши свекървата,че е добричка и взе да я прави на луда,а момичето е толкова мило,на мен ми е мъчно чак.Наскоро се ожениха девера и етървата,няма да ви разправям що за проблеми им направи нашето съкровище,то не бяха клетви,то не бяха заплахи,то не беше викане.Сигурно 20 пъти каза,че нямало да дойде на сватбата,щото не били я уважавали.Ами как да те уважаваме бре жено,ти ни съсипа,курви ни нарича,властни сме били,командвали сме и синовете,майките ми били курви,само тях сме слушали...Абе ако почна да разказвам,май трябва да направя един подфорум за моето съкровище Crazy
За последно ще ви кажа какво направи на сватбата на девера и етървата.След ритуала в съвета,където ги ожениха по-принцип родителите и кръстниците се нареждат до младоженците да получат поздравления.Да,ама свеки не се нареди,а дойде и ми дръпна сина от ръцете и рече:Я да си видя аз внучето,че то по-важно,пък нямам време ooooh! Хората я гледаха като гръмната,изложи се жената.После на джумбарето седя цяла вечер почти отвън,ама на нас ни беше по-хубаво така bowuu
Айде,че ще ви стане досадно да четете толкова много baby_neutral

# 62
  • Мнения: 1 632
Е,и таз хубава! Как призово място,но пак с свекровищицата?Да ме пробвате колко ще издържа ли  #Crazy hahaha ?Че ако не издържа някой друг да ми вземе призовото място Crazy!Ааа,не Naughty ,награда приемам без наказание Crossing Arms

# 63
  • Мнения: 884
Съкровище-за сега, но не отхвърлям идеята, че може да има скрити заложби.

# 64
  • София
  • Мнения: 376
Чак съкровище - не, но доста прилично отношение и държание. И, не мога да си кривя душата, гледа малката от 6 мес. откакто съм на раобта. Сама изяви желание, иначе се бяхме спряли на варианта жена да търсим, защото не исках никоя баба да я гледа, но жената сама предложи.

# 65
  • Мнения: 502
Съкровище-за сега, но не отхвърлям идеята, че може да има скрити заложби.
Същото:).

Общи условия

Активация на акаунт