Куки въртим,бримки броим - 20

  • 35 996
  • 303
  •   1
Отговори
# 75
  • Глоджево/близо до Русе/
  • Мнения: 186
niunia,от половин час разглеждам албума ти и останах ето така Shocked-все едно си разгледах моя албум,80% от снимките ти са същите като моите,което показва,че имаме много сходни вкусове Peace Hug

# 76
  • Мнения: 9 052
ниуния, благодаря. аz си харесах една и ще опитам.

# 77
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
niunia,от половин час разглеждам албума ти и останах ето така Shocked-все едно си разгледах моя албум,80% от снимките ти са същите като моите,което показва,че имаме много сходни вкусове Peace Hug

Няма лошо,ако ми трябва някакъв модел знам към кого да се обърна Wink.А и друго говори,че моделите в нета са все едни и същи Mr. Green.

jabata_dil,радвам се,че съм помогнала.

# 78
  • Мнения: 128
Steisi много са нежни. Каква ти е преждата?
А иначе и в моите планове е рокля за мен, но не съм стигнала до там. Ако е на две куки и ти е по-малък бюста може и да се пробваш да вземеш ширината под гърдите. То си зависи и от плетката де. Но ако е на 1 кука най-добре е да вземеш гръдната обиколка. Така си мисля аз, нека по-опитните да се изкажат и те. Hug
ves_pepy тези ще ти свършат ли работа. Разгледай ги.


Много ти благодаря!!! Харесах ти розавото и ще се пробвам да го направя!!! Но преждата, която съм замислила за болеро е дебела за плетене на една кука, а и все още съм начинаеща в тази област. Иска ми се да го изплета на шишове. Там съм спец! smile3503 Намерих снимки в един руски сайт, но няма схеми и нямам идея как става.

# 79
  • Мнения: 128
А може ли някой да ми помогне с това съкровище?

https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png
Руснаците само показват, без да дават информация как става.

# 80
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Много красива блуза,но за съжаление нямам идея как се плете.И аз съм начинаеща с едната кука.

# 81
  • Мнения: 1 172
ves_pepy , може би ще трябва да почакаш Летящата крава да се включи,защото тя е плела рокля по основната плетка на тази блуза и вероятно ще може да ти даде схема.Лесно е.
Яката е по-деликатната част от изработката,но можеш да я направиш и без да имаш конкретна схема, със всякакъв модел цветя,които ти харесват или са ти лесни за плетене - изплиташ стотина бройки и сглобяваш Peace

# 82
  • Мнения: 1 172
Всъщност май съм се объркала и плетката натази блуза не е като роклята на Летящата,но виж тази схема - и тя май не е точно същото,но винаги можеш да замениш мотива с някой друг,подобен и по-лесенhttp://picasaweb.google.bg/Amelly82/YVUaDH/photo#5153404753246432098

По-късно ще ти пусна и схеми на цветенца.

# 83
  • Севлиево
  • Мнения: 491
ves_pepy аз точно заради розовото се наех да търся из компа схеми, за да ти постна и между другото намерих тези останалите болера. А иначе съм съгласна с  Amelly за плетката на блузката, схемата е същата само дето ги правиш шахматно мотивчетата. Аз например ако ми хареса нещо и му нямам схемата, просто импровизирам. За това най-първо съм си дръпнала схеми на различни плетки и мотивчета. По този начин мога и да си измислям модели.
За малко да забравя, ми то това черното болеро май е на две куки и само се наплита на една до колкото виждам. Но аз много много от схеми на две куки не разбирам. Замислила съм обаче да не оставам непросветена.

# 84
  • Мнения: 402
ves_pepy във втория пост на тази страничка http://club.osinka.ru/viewtopic.php?t=39079 е дадено описанието, само трябва да си го изтеглиш. Аз преди минутка го разгледах и смятам, че е разбираемо.

# 85
  • Мнения: 440
Ето завършено нещо ново от мен. За шала вече взех да се сещам, че може би тези листенца на цветето трябва да ги правя не с 6 пълнежа, а с по-малко, че плета такъв втори път и пак ми се набръчква, като съединявам на следващото цвете. Елечето е почти 1 към 1 с едно в оранжево райе от преди, но се оказа много практично и реших да използвам тази зелената прежда, че ми се видя много зелена. Почнах един шал, дето се бях заканила да направя триъгълен голям от детелинките, ама нещо много се харчи преждата. Преди от 50 гр. бебешко розово изкарах 4 реда детелинки, а сега вярно, че плета на по-дебела кука с някаква прежда Милена, ама изплетох 100 грама и са 5 или 6 реда някъде, а имам само още едно чиле, та се чудя - май ще го дооплета докъдето ми стигне и ще видя дали да не го оставя така - само в краищата ще е заострен Thinking

Не знам как, когато снимката съм я завъртяла, като дам big се вижда пак на една страна  Embarassed

Имам молба към тези дето разбират - видях че в предна тема има линк с видео как да се изплете първото стълбче, така че да не става дупка, но толкова ми е оплетено, че нищо не разбрах. Ако някой от вас знае - може ли да обясни с няколко думи или нищо няма да се разбере?

Последна редакция: чт, 19 юни 2008, 16:09 от venividivince

# 86
  • Мнения: 128
Много, много ви благодаря!!!! Толкова ме ощастлевихте, че ми идва да ви разцелувам!!  love001  love001 newsm51

# 87
# 88
  • Глоджево/близо до Русе/
  • Мнения: 186
ves pepy ето ти схема на блузката:

# 89
  • Мнения: 1 072
Много е симпатична. Интересното е конструкцията на горната часта.



Общи условия

Активация на акаунт