Сдружение Шилер - какво е всъщност?

  • 162 798
  • 1 108
  •   1
Отговори
# 1 035
  • Мнения: 272
Радвам се, че темичката се пораздвижи малко Laughing
Ние сме на 31.03 и аз много се притеснявам, че съвсем забатачихме нещата с подготовката вкъщи. Както добре ни вървяха упражненията изведнъж престанахме да се занимаваме, и това вече втора седмица...
На мен също ми е интересно колко деца са подали заявления досега. Доколкото знам, през 2007г. имаше бум на раждаемостта, та няма да се учудя, ако броят на кандидатстващите бие 500.
Учудих се, че са дали дата за изпит на 29.03. Молбите не се ли подаваха до 29 - ти включително?

# 1 036
  • Мнения: 1 380
Молбите не се ли подаваха до 29 - ти включително?
Да.Това е крайният срок.

# 1 037
  • Мнения: 19 366
Ние още не сме свършили първата книга. Другите не смятам да ги започваме. При нас бързината много куца. Може да се върти на стола и да блее.
Някой ходил ли е скоро да се записва, за да каже до кой номер са стигнали  Simple Smile

# 1 038
  • Мнения: 186
Soleil*и при нас е така. Разсейва се, той ми обяснява как трябвало, рисува си по листа, пее си ... Дребосъци са си все пак и мисля, че трябва да са си такива. Все пак на 5г едва ли се очаква някакви солидни академични познания да покажат.  Wink По-скоро потенциал ... Не знам изобщо как могат да се отсеят обективно толкова много деца.
А някой да попита колко на брой ще приемат? Аз съвсем забравих.

A може би е по-добре да не знаем бройката на кандидатите... newsm78

# 1 039
  • Мнения: 1 513
Да ви попитам помните ли, че имаше прием, като децата от еди коя си детска градина бяха с предимство? Въпросът ми е коя беше тази/тези ДГ. Или има ли някоя ДГ, която да работи а немски и евентуално да подготвя за Шилер?
Питам за племенника ми, че със синенцето изпуснахме всякакви възможности. Но си спомням, че преди 1-2 год. имаше подобен текст в сайта им, който сега не намирам.
Много ще съм благодарна ако ми припомните за какво идеше реч. Или се бъркам???

# 1 040
  • София
  • Мнения: 9 600
И да и не.
Имаше такава градина-133 ЦДГ срещу Плиска, в Изток.
Практиката беше прекратена и след набор 2000-2001някъде по спомен, защото сина ми беше последната група в 133ЦДГ тогава, Сдружението работи само със 145 СОУ в Младост 1А.

# 1 041
  • Мнения: 1 513
Много благодаря!

# 1 042
  • София
  • Мнения: 3 532
За "азбука на мисленето" ли става дума? Тези книжки за колко годишни деца са? Намирам в първата задачи, които тази година са давани на математическите състезания за 3 клас. А има и такива, за които материалът за трети клас не е достатъчен.

# 1 043
  • Мнения: 272
Ние решаваме избирателно задачи от книжките. Не е необходимо да минете през целият материал. В интерес на истината, на синът ми са му интересни най-много довършването на огледалните картини или очертаването на най-дългият път от точка до точка.... За съжаление, обаче на изпита такива неща едва ли ще се паднат, но на него му е приятно и аз му ги принтирам.

# 1 044
  • София
  • Мнения: 1 954
И ние избирателно решаваме, но най-вече тези кое е излишното на реда или ограждането на картинки с определена начална буква. Задачите за фина моторика ги подминаваме... Sad С рисуването не сме много добре. Малкият доскоро беше със счупена ръка (вярно, че лявата), ама това му е аргумента да избягва тези задачи...

# 1 045
  • Мнения: 272
Аз исках да попитем, дали учителката сутринта е същата и в занималнята? И също знаете ли каква е сумата за храна на месец?

# 1 046
  • София
  • Мнения: 12 295
  В ПГ купона е 4 лв на ден, или 20 лв за седмица. Отделно началото на месеца се събират при нас 5 лв за вода, за целият месец.

# 1 047
  • Мнения: 185
Въпрос към майките/бащите, чиито деца са вече в Сдружението:
За1 година в Сдружението, какво горе долу като знания усвояват децата - материал на немски? По ваша преценка разбира се, то е ясно, че при всяко дете е различно, но все пак ми е интересно.
Аз имам впечатления само от Английския в детската, но спокойно мога да кажа, че знае цели изрази, освен песнички, цифри, цветове, храни, животни и др. теми, а това е за реално 1 учебен час седмично (2х 20 мин), а и може да пише някои думи и поздрави. Това за 2 г. и  половина.
Там за реално 4 пъти повече часове какво научават и какво се очаква от тях да знаят?

# 1 048
  • Мнения: 272
Aila, благодаря ти за инфото Hug
La Gioconda, страхотни резултати! В коя детска градина ходи детето ти? Ние сме постигнали същото, но в езикова школа, с часове по 45мин.

# 1 049
  • Мнения: 1
А децата трябва ли да са учили немски, за да ги приемат в Шилер? Моето дете (2008 г) учи английски в детската градина. Не зная какво учат. Той обича да си играе с цифри и тях ги знае.

Общи условия

Активация на акаунт