До майките на по-големи момчета - за гушкането

  • 2 985
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Брат ми е на 35 години, но продължава да прегръща майка ми, целува я и й казва колко я обича, абсолютно спонтанно при това. Винаги е било така. Намирам го напълно естествено и нормално.

дано и моят син да прилича на брат ти  Party
За сега се гушкаме нон-стоп. Не мисля да го "отбивам" никога, но ако той в един миг реши друго...  Confused Ще преболедувам, сигурно  Sad

И ето тук идва много интересният миг:
Ако мъжът ми се гушка в майка си, няма да ми е супер драго. Но ако синчето не ме гушка (дори като порасне), ще се поболея  ooooh!
А сега, де?  Thinking

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
На моменти е (в момента е на 8 години) - понякога се залепва за няколко часа за мен, друг път не се сеща. Все повече се присламчва към баща си, гледа го със смесица от обожание и съперничество. Предпочита да е с него, което много ме радва.

Последна редакция: пн, 16 юни 2008, 14:41 от RadostinaHZ

# 17
  • Мнения: 3 268
Сега като се замислих,беше на 12,когато спря да се гушка.Тогава май взе да се интересува от момичета и те заеха мислите му.Сега  не може да свали ръце от приятелката си,дозата любов му я дава тя.Та моят син едва ли ще е като на Пухчето брат й. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 044
Моето дете е много носено на ръце като бебе. Само гушкането го успокояваше. Порасна, натежа ми, но продължавахме да се носим. Оплаках се на баща ми веднъж, че ми е трудно, тежи ми, а в същото време сърце не ми дава да го оставя да плаче. Тогава баща ми /60 г./ ми каза, че нищо не успокоява така, както ласката на мама и нищо не лекува така добре, както нейната целувка и че най-силно обичат тези, които са научени да обичат и да не се срамуват от чувствата си. Той ми каза да поощрявам детето да се гушка и целува, защото това че е момче, не значи, че не може да бъде нежен към най-близките си. Прегръдката и сълзите не накърняват мъжествеността на никого.

# 19
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 На 9г е и ме прегръща ей така -без повод(а задължително за Лека нощ ,че и с целувка). По-скоро на мен ми е леко неловко като ме "полази" тази върлина.Така се държи и със сестра си, и с баща си.
 Много е гушкан и целуван като бебе.
 Имам чувството,че е от зодията-баща му е същия (любвеобвилни овни). А не са особено чувствителни.
 

# 20
  • Мнения: 234
Пухчето,татко ти е казал много хубави и мъдри думи.  bouquet

# 21
  • Мнения: 2 439
Леко носталгично ми е - за да се гушне в мене сина ми започна да се привежда. Абе, с една дума, вече аз го гледам отдолу нагоре, ама пак се пресягам да го помилвам.

# 22
  • Мнения: 3 268
Леко носталгично ми е - за да се гушне в мене сина ми започна да се привежда. Абе, с една дума, вече аз го гледам отдолу нагоре, ама пак се пресягам да го помилвам.
Същото е и у дома. Simple SmileТой е 190 см,аз 167-много сме интересни един до друг,особено като го гушна.Ама пък ми е толкова хубаво чувството,че аз съм отгледа този строен и хубав млад мъж.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 648
Ох, просълзихте ме с вашите постинги!

# 24
  • Мнения: 1 425
Моето дете е много носено на ръце като бебе. Само гушкането го успокояваше. Порасна, натежа ми, но продължавахме да се носим. Оплаках се на баща ми веднъж, че ми е трудно, тежи ми, а в същото време сърце не ми дава да го оставя да плаче. Тогава баща ми /60 г./ ми каза, че нищо не успокоява така, както ласката на мама и нищо не лекува така добре, както нейната целувка и че най-силно обичат тези, които са научени да обичат и да не се срамуват от чувствата си. Той ми каза да поощрявам детето да се гушка и целува, защото това че е момче, не значи, че не може да бъде нежен към най-близките си. Прегръдката и сълзите не накърняват мъжествеността на никого.
Много,много истина има в този пост.... Hug Hug Hug
И моят син е на почти 6год,но си се гушкаме както като беше бебе.....Разликата е само в ръста му Mr. Green......И изобщо не смятам да му отказвам тези незабравими моменти и за него и за мен..... Peace

# 25
  • Мнения: 4 784
Това са най - щастливите ми моменти. Моят син още е много малък, но е страшно гальовен към мен, непрекъснато идва да се гушкаме и цункаме и като се замисля, че един ден тези моменти ще отпаднат и ми става много мъчно.
Но като момче, предполагам, че рано или късно ще настъпи този момент. Сама няма да го отучвам, когато той реши, тогава, но колкото по - късно, по - добре.  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 159
Наистина,и аз съм се замисляла за това,кога ще спре да ме целува и стиска,да търси ръката ми ,когато ходим по улицата...А с тате как се целуват!Макси стана на 6 в събота,дано да е далеч мигът на "отбиване"!
Мъжът ми казва например,че това,че неговия баща не го е прегръщал и целувал,много му е липсвало,все едно не ме е обичал,ми споделя сега.Така че,целувайте,мами и татковци!!

# 27
  • София
  • Мнения: 9 483
Моят син е на 8 г. и се гушкаме всеки ден поне по веднъж. Wink
Той има навик още от малко бебе, още със ставането да идва на бегом и да се гушкаме и целуваме. Hug
И сега си е такъв. Wink
За мен това е много важно и дори и през ум не ми е минавало, да лишавам себе си и детето си от ласки и обич. Naughty
Макаренковските методики са ми непонятни и чужди! Naughty

А гушкането е толкова важно за предаването на положителната енергия, за зареждането -майка-дета и дете-майка.
Не бих спряла никога поривите му за изразяване на обич. Wink

# 28
  • Мнения: 24 467
Баща ми до сега, като се изтегна на дивана у тях, започва да ми масажира краката. Много обичам. Вече съм на 33.  Laughing

# 29
  • Мнения: 2 529
Моят голям син е само на 4, но и аз се интересувам от тези въпроси. Попаднах на тази книга и отговорите на много мои въпроси ги намирам тук и ме удовлетворяват.

Засега все още ужасно много се гушкаме и целуваме и играем и гледам пълноценно да се наслаждавам на момента, че времето наистина лети  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт