До майките на по-големи момчета - за гушкането

  • 2 994
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 4 841
Искам да попитам майките на по-големи момчета, кога и как точно порасналите ви момчета спряха да се гушкат във вас. Тяхна ли беше инициативата, или ваша? Постепенно ли се получи, или изведнъж? Липсва ли ви гушкането? По какъв начин изразявате чувствата си? А те? Моля, споделете опита си  Hug

Синът ми е на пет, и от малък обожава да се гушка. Всеки ден поне по веднъж търси близостта ми, то са едни прегръдки, то са едни целувки - "по бузките, по нослето, по брадичката, по челцето"  Crazy Вечер преди лягане също се прегръщаме и целуваме със задължителните реплики "Много те обичам, лека нощ и да спиш спокойно!". Естествено, за мен това са много мили моменти, очевидно важни и за него на този етап.

Но как да уловя момента за "емоционално отбиване", така че хем да не прекрача "здравословната" за момче граница, хем да не се почувства отблъснат и ощетен откъм нежност?

# 1
  • Мнения: 24 467
Изцяло инициативата беше на големия. Сега е на осем. И никога не е бил върл фен на гушкането. Това обаче не му пречи и сега понякога да се потърка и промърка около мен. Никога не отказвам. Никога не го прави пред външни хора, също естествено нещо.
Малкият е по- гальовен, но той е още на две. Него също ще оставя да се глези докогато поиска.
Не виждам какъвто и да било смисъл да отказвам. Мисля, че децата сами си решават кога да дойде този момент.

# 2
  • Мнения: 234
Синът ми никога не е бил толкова гальовен като твоя,но на около 7-8 години спряхме  с целувките и прегръдките.Тогава забременях и след като се роди малката се промени всичко.Да ти кажа честно вече е на 11 год.и на мен тези моменти ми липсват,а усещам ,че на него също няма да му е неприятно да го гушна от време на време за малко.Случва ни се,но много рядко.
BirdsFlu,детенцето ти само ще  покаже кога е настъпил момента,в който да разредите ласките.Сега щом на него му е приятно и има желание за това,остави го да те гушка. Peace

# 3
  • Мнения: 4 668
Моят син никога не е бил особено галъовен за съжаление  Simple Smile
Дори и на тази крехка възраст не обича да се гушка ...
Аз дори понякога на сила го хващам и го нацелувам едно хубаво , а той се дърпа и крещи на умряло  Laughing

# 4
  • Мнения: 143
BirdsFlu ,все едно моето дете си описала ,ще следя темата с интерес  Grinning .

# 5
  • Мнения: 7 821
Големия вече започна да се поотдръпва. Аз не нахалствам, когато има нужда сам идва и никога не му отказвам близост. Малкия все още си търси често прегръдките и целувките.
Няма начин да изпуснеш момента на отдръпването  Wink, детето ще си покаже недвусмислено  Simple Smile. Не се притеснявай, едва ли ще го подмине  Peace .

# 6
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Когато ти каже, че не му е приятно, спираш. Може да е на три месеца, може да е на тридесет години.  Laughing
Големият ми от бебе не обича да го пипат. Вторият е малко по-гальовен, но много малко.  Laughing С

# 7
  • София
  • Мнения: 8 937
Moят син от малък обича да се гушка, продължава да го прави и досега. Не се притеснява да показва чувствата си и когато е навън. Не съм се замисляла, че има понятие "здравословна" граница за момче, а има ли за момиче?

# 8
  • Мнения: 7 201
BirdsFlu ,все едно моето дете си описала ,ще следя темата с интерес  Grinning .
PeaceМда...и моето синче.
Имаше един период в който не ми позволяваше да го правя и се дърпаше... Sad
Е,попремина-сега пак си се гушкаме и цункаме на воля,но не и навън(това му е условието). Peace
ПП:Радвай се на синчето си,то само ще ти покаже или каже кога е момента! Hug

# 9
  • Мнения: 189
И двамата ми са от гальовните, малкия дори често е прекръстен на "Гушко" Laughing. Но вече усещам баткото, че започна лекичко да се отдръпва.
Със сигурност ще дойде момент в който ще решат, че са "големи" за тези неща и ще ми го покажат съвсем недвусмислено. Дотогава обаче смятам да се наслаждавам на близостта с децата си и когато ми позволят или се умилкат винаги ги гушкам.  Peace

# 10
  • Мнения: 2 082
при нас стана постепенно,след раждането на дъщеря ми.тогава синът ми беше 7-8 годишен.гушкай докато можеш,че бързо растат....  Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 3 648
Аз още нямам опит с голямо момче - само на две сме, но по повод на здравословната граница за гушкане - мисля, че гушкането само по себе си си е здравословно! То научава момчето да бъде мило и нежно с жените, така че гушкайте се, за да осигуриш щастливото съжителство на сина ти някой ден с жена му, което нежността, която сега възпитаваш, ще му осигури!

# 12
  • Мнения: 3 268
Наслаждавайте се на всяко гушкане,момичета,защото неусетно ще порастнат малките ви момчета и отдръпването е тотално.И безвъзвратно...Понякога,когато синът ми се връща отнякъде,аз го прегръщам.Слагам главата си на гърдите му,а той небрежно погалва косата ми.Този миг трае секунди,но аз съм щастлива.Все още се стряскам,когато влезне в стая и се извиси до вратата-слаб,висок,с винаги рошава коса,моят 18 годишен син.

# 13
  • Мнения: 8 999
Синът ми е почти на 7 и продължава да се гушка, да целува, да търси физически контакт с мен и с баща си. Не смятам да го "отбивам" и не мисля, че ще му навреди. Като гледа, че сестра му се муши в мен /тя е на 8 г./, няма начин да откажа милувка и за него.

# 14
  • Мнения: 1 044
Брат ми е на 35 години, но продължава да прегръща майка ми, целува я и й казва колко я обича, абсолютно спонтанно при това. Винаги е било така. Намирам го напълно естествено и нормално.

# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Брат ми е на 35 години, но продължава да прегръща майка ми, целува я и й казва колко я обича, абсолютно спонтанно при това. Винаги е било така. Намирам го напълно естествено и нормално.

дано и моят син да прилича на брат ти  Party
За сега се гушкаме нон-стоп. Не мисля да го "отбивам" никога, но ако той в един миг реши друго...  Confused Ще преболедувам, сигурно  Sad

И ето тук идва много интересният миг:
Ако мъжът ми се гушка в майка си, няма да ми е супер драго. Но ако синчето не ме гушка (дори като порасне), ще се поболея  ooooh!
А сега, де?  Thinking

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
На моменти е (в момента е на 8 години) - понякога се залепва за няколко часа за мен, друг път не се сеща. Все повече се присламчва към баща си, гледа го със смесица от обожание и съперничество. Предпочита да е с него, което много ме радва.

Последна редакция: пн, 16 юни 2008, 14:41 от RadostinaHZ

# 17
  • Мнения: 3 268
Сега като се замислих,беше на 12,когато спря да се гушка.Тогава май взе да се интересува от момичета и те заеха мислите му.Сега  не може да свали ръце от приятелката си,дозата любов му я дава тя.Та моят син едва ли ще е като на Пухчето брат й. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 044
Моето дете е много носено на ръце като бебе. Само гушкането го успокояваше. Порасна, натежа ми, но продължавахме да се носим. Оплаках се на баща ми веднъж, че ми е трудно, тежи ми, а в същото време сърце не ми дава да го оставя да плаче. Тогава баща ми /60 г./ ми каза, че нищо не успокоява така, както ласката на мама и нищо не лекува така добре, както нейната целувка и че най-силно обичат тези, които са научени да обичат и да не се срамуват от чувствата си. Той ми каза да поощрявам детето да се гушка и целува, защото това че е момче, не значи, че не може да бъде нежен към най-близките си. Прегръдката и сълзите не накърняват мъжествеността на никого.

# 19
  • гр.София
  • Мнения: 4 160
 На 9г е и ме прегръща ей така -без повод(а задължително за Лека нощ ,че и с целувка). По-скоро на мен ми е леко неловко като ме "полази" тази върлина.Така се държи и със сестра си, и с баща си.
 Много е гушкан и целуван като бебе.
 Имам чувството,че е от зодията-баща му е същия (любвеобвилни овни). А не са особено чувствителни.
 

# 20
  • Мнения: 234
Пухчето,татко ти е казал много хубави и мъдри думи.  bouquet

# 21
  • Мнения: 2 441
Леко носталгично ми е - за да се гушне в мене сина ми започна да се привежда. Абе, с една дума, вече аз го гледам отдолу нагоре, ама пак се пресягам да го помилвам.

# 22
  • Мнения: 3 268
Леко носталгично ми е - за да се гушне в мене сина ми започна да се привежда. Абе, с една дума, вече аз го гледам отдолу нагоре, ама пак се пресягам да го помилвам.
Същото е и у дома. Simple SmileТой е 190 см,аз 167-много сме интересни един до друг,особено като го гушна.Ама пък ми е толкова хубаво чувството,че аз съм отгледа този строен и хубав млад мъж.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 648
Ох, просълзихте ме с вашите постинги!

# 24
  • Мнения: 1 425
Моето дете е много носено на ръце като бебе. Само гушкането го успокояваше. Порасна, натежа ми, но продължавахме да се носим. Оплаках се на баща ми веднъж, че ми е трудно, тежи ми, а в същото време сърце не ми дава да го оставя да плаче. Тогава баща ми /60 г./ ми каза, че нищо не успокоява така, както ласката на мама и нищо не лекува така добре, както нейната целувка и че най-силно обичат тези, които са научени да обичат и да не се срамуват от чувствата си. Той ми каза да поощрявам детето да се гушка и целува, защото това че е момче, не значи, че не може да бъде нежен към най-близките си. Прегръдката и сълзите не накърняват мъжествеността на никого.
Много,много истина има в този пост.... Hug Hug Hug
И моят син е на почти 6год,но си се гушкаме както като беше бебе.....Разликата е само в ръста му Mr. Green......И изобщо не смятам да му отказвам тези незабравими моменти и за него и за мен..... Peace

# 25
  • Мнения: 4 784
Това са най - щастливите ми моменти. Моят син още е много малък, но е страшно гальовен към мен, непрекъснато идва да се гушкаме и цункаме и като се замисля, че един ден тези моменти ще отпаднат и ми става много мъчно.
Но като момче, предполагам, че рано или късно ще настъпи този момент. Сама няма да го отучвам, когато той реши, тогава, но колкото по - късно, по - добре.  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 159
Наистина,и аз съм се замисляла за това,кога ще спре да ме целува и стиска,да търси ръката ми ,когато ходим по улицата...А с тате как се целуват!Макси стана на 6 в събота,дано да е далеч мигът на "отбиване"!
Мъжът ми казва например,че това,че неговия баща не го е прегръщал и целувал,много му е липсвало,все едно не ме е обичал,ми споделя сега.Така че,целувайте,мами и татковци!!

# 27
  • София
  • Мнения: 9 531
Моят син е на 8 г. и се гушкаме всеки ден поне по веднъж. Wink
Той има навик още от малко бебе, още със ставането да идва на бегом и да се гушкаме и целуваме. Hug
И сега си е такъв. Wink
За мен това е много важно и дори и през ум не ми е минавало, да лишавам себе си и детето си от ласки и обич. Naughty
Макаренковските методики са ми непонятни и чужди! Naughty

А гушкането е толкова важно за предаването на положителната енергия, за зареждането -майка-дета и дете-майка.
Не бих спряла никога поривите му за изразяване на обич. Wink

# 28
  • Мнения: 24 467
Баща ми до сега, като се изтегна на дивана у тях, започва да ми масажира краката. Много обичам. Вече съм на 33.  Laughing

# 29
  • Мнения: 2 529
Моят голям син е само на 4, но и аз се интересувам от тези въпроси. Попаднах на тази книга и отговорите на много мои въпроси ги намирам тук и ме удовлетворяват.

Засега все още ужасно много се гушкаме и целуваме и играем и гледам пълноценно да се наслаждавам на момента, че времето наистина лети  Grinning

# 30
  • Мнения: 2 018
Съжалявам, но не мога да изчета мнението на другите майчета - нямам време.
Само искам да ви разкажа набързо нещо случило се със средният ми син. Той е на 16г. Съвсем нормално е вече да съм престанала да го гушкам и милвам. Миналата година ни се наложи да направим операция. Беше с пълна упойка. Когато ми го донесоха на леглото в стаята в процеса на излизане от упойка започна да си говори. Едно от нещата, които ми каза беше да го прегърна и милвам. И сега ми се насълзяват очита, като ви пиша това. Разбира се сторих го!
След няколко часа, когато напълно излезе от упойка беше страшно учуден, че е пожелал такова нещо.
С това искам да ви кажа, че децата имат нужда от това дори и на тази възраст, дори и да не го показват! Сега, когато останем насаме използвам някои моменти и си го прегръщам с мили думи.
Дано съм ви била от полза   bouquet

# 31
  • Мнения: 884
Синът ми все още е изключително гальовен. Сега дори гледам да го гушкам повече-след раждането на бебето усетих ревност от негова страна, а не я очаквах, защото вече не е толкова малък...Приятно му е , като се сетя да го гушна и целуна по вратлето например..., но само в къщи. Навън не се и опитвам даже-по някой други постъпки мога да си представя какво ще стане-ще се отскубне от прегръдката ми, но аз не го и насилвам...

# 32
  • Мнения: 2 807
Тогава баща ми /60 г./ ми каза, че нищо не успокоява така, както ласката на мама и нищо не лекува така добре, както нейната целувка и че най-силно обичат тези, които са научени да обичат и да не се срамуват от чувствата си. Той ми каза да поощрявам детето да се гушка и целува, защото това че е момче, не значи, че не може да бъде нежен към най-близките си. Прегръдката и сълзите не накърняват мъжествеността на никого.

Пухчето, напълно подкрепям мнението на баща ти  Peace

BirdsFlu, и трите ми дечица (таткото също  Wink) са големи гушльовци и обичляги  Wink, което много ме радва, разбира се Heart Eyes

Дани е на 5 години, точно колкото и твоят син - много обича да го гушкам, да го галя и милвам, да го целувам по нослето, бузките, челцето, вратлето (което иначе е запазена територия само за баща му Wink)...
Аз също много обичам - не само защото е мое дете, но и защото виждам, че за него(а и за другите двама-трима) това е истинско удоволствие?
А не е ли и за нас самите?
Аз също много обичам да ме гушкат - и децата, и съпругът ми, приятно ми е, че го правят...
Според мен това е един вид (пре)зареждане на емоционалният ни резервоар  Grinning
А и с много от приятелите ми така се поздравяваме, дори и често да се виждаме Wink

Според мен едно дете има нужда от ласките на родителите си, от показване на чувствата и емоциите, от близостта - и ми се струва "здравословно" това да продължи възможно най-дълго  Grinning

Е, виж, и аз като Шани си мисля, че
Ако мъжът ми се гушка в майка си, няма да ми е супер драго. Но ако синчето не ме гушка (дори като порасне), ще се поболея  ooooh!

# 33
  • Мнения: 75
 а пък моето човече предпочитада се гушка в баба си и татко си. и това понякога ме натъжава, колкото и глупаво да е. и мен ме гушка, но като мечка Simple Smile може би защото много го стискам... и аз като мачка Simple Smile но пък ми е толкова сладък, че го грабвам, нацелуввам го едно хубаво и го пускам, защото той се дърпа като за световно. идва от време на време да ме пгали, но не толкова често, колкото ми се иска. но е само на 1,6 Simple Smile

# 34
Ми малкият е на 5 и половина и се гушим ,но вече на саме.
Аз съм от онези властни лоши мами Blush
Един ден,на скоро Християн ми каза,че в групата му викали "на мама слънченцетУ'' и "на мама глезанчо"
За което Хриси беше разстроен.Тогава си наложих вече пред децата да не изпадам в нежности.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
И двете ми синчета са много гальовни  Grinning. Всяка вечер има гушкане и целувки.Навън не се случва, точно с цел избягване на подигравки.
 Баткото ,на 11 г., много обича вечер преди лягане да се гушне в мен и да го галя по главата. Никога не съм отказала, щом се чуства добре. Когато е разстроен също обича да е в прегръдките ми,някак си се отпуска , и дори понякога си поплаква /нали влизаме в пубертета/. С баща си се държат по същия начин.Не мислим да отказваме гушкане, докато децата сами не го пожелаят /дано не се случва,де/.

# 36
  • Мнения: 639
И трите ми деца са много гальовни ,свикна ли са да си изразяват чувствата шумно и с много прегръдки,както помежду си така и към нас.Въобще не съм се замисляла ,за въз растта им.Винаги и тримата си ги прегръщам и целувам,татко им също.Намирам го за напълно естествено.Вечер целувам и малката и баткото за лека нощ.Винаги ,всеки ден им казвам ,че безкрайно ги обичам.Не знам дали това някога ще престане.В момента синът ми е на почти 17г.,а голямата щерка на 20г.

Общи условия

Активация на акаунт