Повишаване на кърмата?

  • 9 680
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 590
i az sum taka, makar 2 maseca da biahme samo na kurma.Sega ot tretia(sled kato baihme naddali samo 600gr) davam i dobavka.
Spored men edin stvenia nachin za uvelichavane na kurmata e chestoto kurmene. Pomagat, no malko i chaiovete i hranata.Pone pri men,Zatova ot utre zapochvam pak s izcejdane prez chas.

 Мойта бебка наддаваше по около 600г. 1-я до 6-я месец. Но расте усилено на ръст и педиатърката й изобщо не го намира за обезспокоително. И аз имах проблеми с кърмата, но добавка не съм давала. Сминдух ръсех на почти всичко, освен чая от него:D
Но най важно си остава честото кърмене на 2-2.5 часа според мен.
Ако положението е много трагично има и едно много ефективно хомеопатично средство, но най-добре да го предпише хомеопат. Противно на разпространените схващания хомеопатичните препарати не са безвредни ако не са правилно предписани.
Успех!

# 16
  • София
  • Мнения: 2 687
Май и аз съм за тази тема. За първи път пиша в Кърмене, вчера ни изписаха, обаче не искаме да акаме. Според педиатърката нямам достатъчно кърма - нещо нищо не изцедихме с нея, въпреки че в болницата на ел. помпата успях към 50 мл след някакво сънливо цоцане да изцедя.

На мен докторът ми препоръча копърово семе, а педиатърката - лактогонен чай.

Най-странното ми е обаче, че бебка си спинка - и през нощта и през деня много добре, изглежда ми доволна, суче си - но едва ли хапва нещо  Sad.

# 17
  • Мнения: 877
Май и аз съм за тази тема. За първи път пиша в Кърмене, вчера ни изписаха, обаче не искаме да акаме. Според педиатърката нямам достатъчно кърма - нещо нищо не изцедихме с нея, въпреки че в болницата на ел. помпата успях към 50 мл след някакво сънливо цоцане да изцедя.

На мен докторът ми препоръча копърово семе, а педиатърката - лактогонен чай.

Най-странното ми е обаче, че бебка си спинка - и през нощта и през деня много добре, изглежда ми доволна, суче си - но едва ли хапва нещо  Sad.
не се притесниавай, нали сте се родили с нормално тегло?
На втората седмица се ходи на преглед (поне при мен така беше) и ще ти кажат какво е положението.До тогава никакви ядове отностно хранене.Гледай ти да се възтановяваш, щом бебето е спокойно всичко е ок.


# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Хей, защо си ми взела аватара Wink
Това колко цедиш, като вече знаем, не е показател за това колко има в гърдите.НО - и това, че бебе на няма и седмица спи, не значи, че е сито.Може да има жълтеница и от това да е сънливичко, както и да не си дояжда и от това още повече да губи апетит.Така че мани го това цедене и започвай да кърмиш на 2 часа максимум.

п.п. Показател за храненето при кърмачетата не са аканите, а добре опишканите памперси WinkДобре дошла във форума Hug

Общи условия

Активация на акаунт