За здравето, добавките, рекламите и ... такива неща

  • 3 091
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 388
И аз. Хапвам ежедневно плодове, опитвам се да се науча да ям и зеленчуци, както и кисело мляко.
Единствените "добавки", които някога съм пила са МЕРЦ ( те обаче не влизат май в тази група  Rolling Eyes).

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
Нямам практика да пия разни неща. При мигрена пия разни илачи и като се разболея фервекси. Мъжа ми купува разтворими витамини. Понякога си разтварям. Пила съм на Мерц витамините за коса по схема, щото ми се свличаше кората на кичури по едно време. Не съм привърженик на синтетичните витамини. Иначе на детето си давам Рибено масло, специално доставено от чужбина и избрано да е чисто. Давам имуностимулиращ сироп, ама таз зима го пропуснах  Rolling Eyes Като стане прекалено злояда давам една доза сироп витаминен с лизин. Ама това се случва 1 най-много 2 пъти годишно. Избягвам да купувам храни с добавени витамини, да не кажа, че изобщо не ги купувам.

П.С. Ааа, пропуснах, че напоследък пия мелантонин за сън  Wink

Последна редакция: пн, 16 юни 2008, 13:10 от Vache

# 17
  • Мнения: 7 111
У нас винаги има аспирин, аналгин, парацетамол, витамин С.
И от честата употреба на някои неща срокът на годност е минал.  Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 1 783
Пия си Гинкото, за да не забравя да дам на мъж ми Виаграта.

# 19
  • Мнения: 2 161
Аз пия Калмацин.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Пия винце - една от най-добрите хранителни добавки. Вода също...

# 21
  • Мнения: 2 759
                       Пила съм почти всичко - все профилактично и с цел прочистване на организма. В момента само рядко хапвам сусам, може и ленено семе... Иначе доскоро ежедневно пиех коктейл от фолиева, някакви общи витамини, гинко, аспирин, витамин С, елкарнитин и рибено масло. Но вече забравям да ги пия... Пила съм 'Сарженор', ама не помня за какво беше... Пия женшен, ако има кой да ми купи... Абе и много други работи пия, но откак спрях гинкото не помня какво беше... Отделно имам известно количество специални чайове... Специални в смисъл 'Укрепва, тонизира, прочиства и бла-бла-бла', обаче аз чай пия изключително рядко, поради което си отвисяват в шкафа... В момента нямам елкарнитин, а ми се иска да си взема - поне това да пия... Пила съм профилактично (тъй като винаги съм спортувала, но не професионално) нещо за възстановяване на ставния хрущял... Отделно имам кремчета за подобряване на кръвообръщението или нещо такова... Пила съм почти всичко, което се предлага на пазара, включително Калорекс  Blush.

# 22
  • Мнения: 871
Пия винце - една от най-добрите хранителни добавки.

И аз така. Увеличавам количеството с нарастване на болежките Naughty

# 23
  • Мнения: 3 929
Не пия добавки. Вярвам в здравословния начин на живот, доколкото е възможен такъв, разбира се. Спрях цигарите, храня се долу-горе пълноценно, пия само вит. С, позволявам си много рядко Беналгин при главоболие. По принцип избягвам да пия медикаменти, гледам да си ги спестя максимално. Има защо. Когато съм настинала, карам по народному - с мед, лимони и вит.С. Само тази година изкарах една пневмония, която беше открита буквално в краен стадий и се наложи да пия АБ, за да не вляза в болница. Когато усетя неразположение, започвам да прилагам метода Силва.
И както и VG - пия си винце и, от време на време, ракийка.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Скоро по ТВ една лекарка каза, че дори витамини не бива да се пият на своя глава.
Аз съм по принцип подозрителна към всичко, що е хапче и пия в краен случай. Имам купени витамини Центрум, но като видях големината на таблетките, се отказах да ги пия.

# 25
  • Мнения: 2 759
                       О, забавих да кажа, а и не знам дали е по темата: ваксинирам се редовно  Peace.
                       Колкото до витамините, наскоро имаше статии, че са дори вредни - съкращават живота и май качеството на живот.

# 26
  • Мнения: 2 577
Не пия нищо, освен ако не съм облна или изпитвам силна болка.
Абсолютен противник съм на лекарствата и химията като цяло.
Не се храня най-здравословно, но пък съб убедена, че организма знае какво да се храни и подсказва на притежателя си. Не за всички плодовете са полезни, не за всички рибата е полезна. зависи от много неща и как организма смила дадена храна.
Въпрос на усет според мен.

# 27
  • Мнения: 242
нищо не пия "ей така".но имам за всеки случай Аналгин и Аспирин С-разтворим,рядко но при главоболие ги ползвам

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
Добавки у дома не пием. Най-много зимата бирена мая и витамини за децата като са болни. Пия витамини понякога, но наистина е при нужда, някое обезболяващо и толкова. Основно си набавяме всичко чрез храната, но нормална храна, а не полуфабрикати, боклучави храни и т.н. Любител съм на меда, гледам и децата да науча.

И аз забелязвам, че хората са пощуряли по тези добавки. За радост на фармацевтичните компании.

# 29
  • Мнения: 982
Изобщо не се учудвам, че има хора, които пият всякакви витамини и хранителни добавки...
Много често чета теми в здравния, от които се разбира, че дори АБ си самоназначават.
Ето и сега има тема "оспамокс или амоксиклав", тоест, от кой сме по-доволни.

Майка ми е от върлите потребители на подобни добавки.Няма нещо, което да е прочела или видяла и да не го е пробвала. hahahaПоследното беше нещо от рода "сибирско чудо от тайгата".

Общи условия

Активация на акаунт