Мамо, какво е секс!!!!!

  • 19 437
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 877
Разговор преди няколко дена.
"Момчетата казаха на Лили (възпитателката), че е секси. Те мислеха, че значи "хубава", ама то е нещо за любов, нали?"
Мой отговор: сексът е това, което се прави, за да се появят бебетата. Не всеки път стават, но по принцип така се правят.

Предишна информация как се правят бебетата е получила с разни асоциации със садене на семенца.

# 16
  • Мнения: 8 999
Трудно е да се обясни  на  деца в градинска възраст що е това "секс". Според моите деца сексът е когато момче и момиче се целуват по устата и са голи. Не ги разубеждавам. Само обяснявам, че секс може да има между по-големи от тях младежи и, естествено, ако не са роднини. Странното е, че целувките между мен и баща им те не приемат като секс. За тях секс има само между тийнейджърите, които се натискат в градинката преди дискотеката.
Голямо хихикане пада.
За проникване и еякулация мисля, че са още доста млади, за да им обяснявам. Очаквам такива конкретни въпроси след трети клас.

# 17
  • Мнения: 1 311
Горе-долу и аз това обяснение за семенцето дадох на сина, когато попита.


Много се радвам за теб, Честито  Hug

# 18
Трябва внимателно да се обясни на 4-5-6 годишно дете ,какво е секс.
Но съм и против да се "отлага "въпроса за денят,в който ще порасне!
 Peace

# 19
  • Мнения: 1 967
Още не ми е задал този въпрос моя син, но не съм се замисляла, а това трябва да си се обмисли предварително  newsm78 Обяснението със семенцето звучи приемливо, обаче въпросите след това /които неминуемо ще възникнат/.....  Mr. Green
Само да ви кажа, че децата приемат много буквално обясненията им по такива "интересни" за тях теми. Още си спомням как седях зад вратата и си повтарях "не искам да съм бременна, не искам да съм бременна" /била съм първи-втори клас/, само защото на въпроса кога една жена може да забременее, получих отговор от майка си - "когато си поиска"  Mr. Green и толкоз  hahaha

# 20
А аз си мислих ,че бебетата се купуват newsm78
Учителката в градината казала на децата,че когато майката и такото искат бебе ,отиват в магазина и си го купуват.
 ooooh!

# 21
  • Мнения: 5 877
Хаха, а на мен в четвърти клас едно Данче ми каза как стават бебетата, а аз не й повярвах  Stop
Беше слаба ученичка и вечно беше недоразбрала, че за такива важни неща ли? После подложих майка си на кръстосан разпит, а тя хъката-мъката нищо не ми обясни като хората. Била съм на 10-11. Чак от притеснението на майка разбрах, че Данчето всъщност е била права.

Иначе аз имам само едно възражение срещу версията, че таткото слага семенцето в корема на майката - не е точно така.
Таткото слага мъжката половина на семенцето, вътре е женската, събират се двете половини, става цяло семенце и започва да расте. Момиченцето си се ражда с женски семенца, но още не е готово, докато не порасне и не заприлича на жена. Мъжките също не са готови, докато момчето не порасне и не почне да прилича на мъж. Затова за секс се чака поне до пубертета, защото местата за семенца са много важни и трябва да се пазят.
Освен това съм обяснила за "посаждането", че семенцето трябва да е навътре, защото това е най-хубавото място за поникване на бебета. Има си специално гнезденце за бебе, което всеки месец се застила наново, за да му е чистичко на бебето когато и да се появи.

# 22
  • plovdiv
  • Мнения: 122
ууу, Анда, това супер ми хареса, И аз така ще продължа  Grinning!!! Браво на тебе  bouquet

# 23
  • Мнения: 3 675
Аз нямам деца, но като дойде този момент, ще мисля за обяснения.Иначе на мен са ми казвали, че бебетата ги носи щъркела.В резултат на тези приказки имах кошмари и все сънувах, че мен ме взема щъркел и ме отнася от нашите.По-добре нещата да се казват на децата с истинските им имена, защото те рано или късно ще научат истината.Имаше едно време една книжка-"Как съм се родил" и още една с картинки май се казваше "Бебе на нулева възраст", в които между другото имаше много хубави илюстрации и обяснения напълно подходящи за едно дете на 5-6 години.Ако има хора мой набор може и да са ги чели. Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 5 940
Струва ми се, че бих дала някакво такова обяснение- когато мъж и жена се обичат, те се целуват, прегръщат, после телата им се сливат и това е секс. За да се прави секс трябва да си голям.
На подходящата възраст бих разяснила по-подробно.

# 25
  • Мнения: 5 877
По въпроса за гърдите, много ми беше смешно миналата година.
Беше се изринала нещо, имаше пъпки по коремчето и аз я мажа с крем.
"Мамо, тия пъпки двете не ми ги мажи, че няма откъде да сучат бебетата ми!"

# 26
  • Мнения: 2 161
Онзи ден свекърът ми и свекърва ми ни гостуваха на вилата.Идва при нас дъщеря ми и казва:мамо,така си ударих вагината на пързалката!При което ние тримата прихваме,а тя се обръща към дядо си:какво,дядо,сякаш не знаеш,че ти имаш пенис,а аз-вагина.Пак прихнахме,но този път само аз и свекърва ми.

# 27
  • Мнения: 2 908
Имаш съвременни свекър и свекърва,ама ако моята каже така някой ден пред моите,ще припаднат...и ще ме направят на нищо,че съм я научила на гадни думи. Rolling EyesПенис и вагина поне за мен са думи,които бих я научила малко преди пубертета,ако не ме попита специално преди това,с условие,че разбира,че не трябва да ги казва пред всеки.За семенцето най-ми харесва.

Последна редакция: вт, 17 юни 2008, 15:00 от афродита

# 28
  • Мнения: 2 161
Афродита,пубертетът започва някъде след 9 годишна възраст.Имай го предвид.Днес съм много дружелюбно настроена.Кажи ми,кои са думите,които едно дете може да казва пред хората?

# 29
  • Мнения: 2 161
Семенцето е подходящо  да се пробутва на децата докъм 4 годишна възраст.После то трябва да прелее в сперма,ако не искаш другите деца да се спукват от смях с твоето.

Общи условия

Активация на акаунт