Ревливо бебе - можем ли да го променим?

  • 5 041
  • 70
  •   1
Отговори
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 004
Здравейте момичета!
Имам син на 4 месеца. Много плаче, ама много - през по-голямата част от будуването си. И да го гушкам не помага. Спокоен е само когато го нося, но не мога постоянно да го разнасям, имам проблем с прешлените. Първоначално си мислех, че плаче от колики, но сега виждам, че не е така - коликите минаха, а той си се дере.
Случва ми се (както в момента) да го оставя да пореве сам в шезлонга. Това може да продължи до 40 мин. Не че после спира, просто не съм го оставяла да се дере повече. Седя до него, галя го, гушкам го - реве си. Т.е. не е от липса на внимание - иска си да го нося.

Дайте идея как мога да се преборя с това?

# 1
  • Мнения: 9 139
Като го носиш.
Знам, че е ужасно тежко - аз съм с дископатия и сума ти гръбначни проблеми, но...детето не го интересува това, иска си близост и ако гушкането и носенето помагат, това е начинът. Още доста време ще бъде така и това е съвсем, ама съвсем нормално поведение на едно бебе. Опитите да се отблъсква като не се носи могат да донесат само негативи. Пак казвам - знам, че ти е тежко и уморително, минала съм през това...

Слинг пробвала ли си?

# 2
  • Мнения: 314
Като го носиш.
Знам, че е ужасно тежко - аз съм с дископатия и сума ти гръбначни проблеми, но...детето не го интересува това, иска си близост и ако гушкането и носенето помагат, това е начинът. Още доста време ще бъде така и това е съвсем, ама съвсем нормално поведение на едно бебе. Опитите да се отблъсква като не се носи могат да донесат само негативи. Пак казвам - знам, че ти е тежко и уморително, минала съм през това...

Слинг пробвала ли си?

На мен ми е добре да я гушкам и нося, но сме си тримата сами - аз, тати и дъщеря ни, а все пак трябва да се чисти, готви и т.н.
Ноеми, настрой се, че най-вероятно ще си остане такова бебе и дете - по-ревливо и ще иска повече носене и внимание.... след време, като поотрасне, ще мине Wink

# 3
  • Мнения: 299
Сина ми беше много ревлив /и още е  Laughing/ . Научих се да готвя ,чистя , гладя с него на ръце. Той много се заглеждаше в това което върша и кротуваше. Тежичко ми беше ,но ме устройваше да не мърмори Wink. Сега вече ходи и е малко по -лесно ,но продължава да е ревлив и шавлив . Лошото на непрестанното носене е това , че от време на време имам ужасни болки в гърба.  Tired
Та така , според мен ревливото бебе оправия няма ,просто си има такива деца. Търпение....   bouquet

# 4
  • Мнения: 314
Сина ми беше много ревлив /и още е  Laughing/ . Научих се да готвя ,чистя , гладя с него на ръце. Той много се заглеждаше в това което върша и кротуваше. Тежичко ми беше ,но ме устройваше да не мърмори Wink. Сега вече ходи и е малко по -лесно ,но продължава да е ревлив и шавлив . Лошото на непрестанното носене е това , че от време на време имам ужасни болки в гърба.  Tired
Та така , според мен ревливото бебе оправия няма ,просто си има такива деца. Търпение....   bouquet

 newsm78 как става това?
Аз така и не успях... мога да свърша нещо, само ако е до мен и я занимавам с нещо, но ако ми е в ръцете, абсурд  Naughty да правя нещо - тя се върти, пипа тук, там и така  Grinning

# 5
  • Мнения: 299

Еми как - трудно  Laughing Вършиш всичко с една ръка ,резултата често пъти е лош .... Все пак както вече казах , той се заглеждаше в това което върша /много му харесваше шума от ютията / и така кротуваше /понякога /

# 6
  • София
  • Мнения: 2 119
Ох, чистила съм на пресекулки. Издържаше към 15 минути заплеснат в нещо интересно. На 3-4 тура успявах да мина една прахосмуакчка и забърсване на пода (живеем в 55-56 квадрата чиста площ  hahaha, да не помислите, че е двуетажен мезонет), същото и с готвенето. За 15 минути си нарязвах всички продукти (гледах да няма отсечени крайници) и като започнеше да реве вече неистово го вземах на ръце. Лесно мога да разбъркам манджата в тигана и с една ръка.
Сега пак си е по-ревлив, падне ли задължително идва да го цункам и да го успокоя, иначе "не минава". Просто си е по-чувствително детенце, което изисква повече внимание  Heart Eyes
Не ми се мисли как ще се справям с двама, ако и номер 2 (живот и здраве) е съшия модел  Crazy

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 835
С кенгуро не става ли?Аз така съм обикаляла в къщи,но за кратко де/не ми беше ревливо бебето/.

# 8
  • Мнения: X
Няма оправия с ревливо бебе.Моето беше такова,денонощно ревеше,спеше малко ,само в рецете,с люшкане през цялото време,през нощта пак така.
И до ден днешен е ревлив и капризен.Сега поне казва защо реве.

# 9
  • Мнения: 738
И аз незнам лек (освен носенето). Ако някой открие  - да каже! Ще следя с интерес темата! Simple Smile

# 10
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 004
Мацки, може да ми се смеете, но.... утре сме на психолог  Flutter Laughing ще докладвам после!

# 11
  • Мнения: 9 139
Кой точно ще ходи на психолог...?

# 12
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 004
бебока  Laughing

# 13
  • Мнения: 9 139
Ти сериозно ли Blush
В смисъл - не се присмивам, в никакъв случай, но моля те кажи какво точно се очаква да се случи след консултацията, как точно ще протече, каква е целта?

# 14
  • Мнения: X
Да не те отчайвам,ама не очаквай някаква промяна след посещението.
Даже мога да предположа какво ще ти каже-детето е по-чувствително,има нужда да усеща близост ,все в тоя дух.

Общи условия

Активация на акаунт