Бременност 4 месеца след секцио ...

  • 14 417
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 107
Здравейте,аз бях пуснала тема по подобен въпрос,но тук намирам повече отговори!
 Аз също родих със секцио,но много искам още 1 детенце поне и разликата да им е малка и се чудих вече минаха осем месеца дали може да правим опити за второ? Пазим се но и на двамата ни се иска по скоро да имаме още едно мъничко съкровище!
 Аз според мен много бързо се възстанових,сама се прибрах от родилния дом с колата,къпя си и си преобличам бебка сама от първият ден без проблеми!
 А, на вас как така са ви дали "зелена светлина"? Какъв преглед са ви направили,защото доколкото знам,няма начин да се определи дали матката е напълно зараснала или не?

# 16
  • Мнения: 540
пожелавам ти резултата да излезе такъв какъвто ти го искаш -няма невъзможни неща

# 17
  • Мнения: 107
А забравих gab_i,ако наистина е много опасно т. е. има голям риск за теб и бебо,по добре направи аборт,но според мен първо се консултирай с поне още 1 лекар. Знам че това крие рискове,затова и аз се пазя толкова,а най-лошото е,че при такава ранна бременност може да се наложи да ти отстранят матката и да нямаш повече деца! Знам,че не се случва често,но има и такъв риск!

# 18
  • Мнения: 239
Ами доколкото съм запозната е хубажо да се изчака поне 2 години.
На братовчед ми жената роди секцио и на 4-ия месец забременя отново.Роди пак секцио и доколкото съм запозната не е имала проблеми нито през бременноста нито със самото раждане.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 230
В родилният дом лежах с едно момиче, което беше родило 3тия си син. Децата бяха с разлика от по 1 година. Явно може. Все още се чудя, как се беше решила...

# 20
  • Мнения: 2 960
Всичко зависи от това доколко се е възстановил организма на майката.Но каквото и да казваме ние -най компетентно е мнението на докторът или докторите /което е по добре ,не само едно мнение/.Другото ,което мога и аз да кажа ,че наистина много е твоята нагласа ,решения ,какво чувстваш със сърцето си.
Пиши какъв е резултатът??

# 21
  • Мнения: 1 632
Аз забременях 3 мес,след 1 раждане.Но съм раждала нормално.
После забременях и с 3,3 мес след 2 раждане,и вече нямаше как да го износя,защото матката ми се беше смъкнала много.Направих аборт,но много тежко го преживях.
Имам позната обаче на която децата и са с 11мес разлика и 2 секцио.Не е имала никакъв проблем.Консултирай се и с друг лекар задължително.
Успех от мен!

# 22
  • Мнения: 2 439
Братовчедка на мъжа ми забременя почти по същото време след секцио. При нея има медицински показания, които категорично изключват друг вид раждане. Беше споделила, че второто секцио е продължило по-дълго, защото е имала някакви сраствания, дължащи се според лекарите на бързото забременяване, била е с местна упойка и доктора е коментирал по време на операцията. Иначе е добре, децата също.

# 23
  • София
  • Мнения: 325
Момичета благодаря много!!!  Hug Не мислех, че ще срещна такова разбиране!  Grinning

Най-важното - Резултатът е отрицателен! По добре е така!

А лекарят ми е най-добрия гинеколог на света (според мен)!  Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 928
Аз раждах със секцио и гинекологът ми ме предупреди, че не е желателна втора бременност в рамките на 2 години.
Добре, че не си бременна и се пазете Laughing

# 25
  • Мнения: 506
Нека стане, когато сте готови.

# 26
  • Мнения: 143
Супер, радвам се за теб!

# 27
  • Мнения: 3 069
Радвам се, че нещата са се наредили добре за вас.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 249
Явно Господ си знае работата Simple Smile

# 29
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Моя позната има две деца породени и родени със секцио. Нямаше усложнения. Мен лично ме предупредиха 2 год. поне, да не забременявам. Много съм дребна, а и матката ми е чувствителна.

Радвам се, че всичко е наред, ако искате второ, изчакайте още малко и се посъветвай с гинеколога си още повече, че го смяташ и за добър. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт